Binance Bu 9 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: Delist de Var!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
3.901 görüntülenme
Binance Bu 9 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: Delist de Var!

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yakın zamanda 9 altcoin için duyurular yaptı. İşte borsanın duyurularına dair detaylar…

Binance, likidite havuzlarına yeni çiftler ekliyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in “Liquid Swap” platformuna iki yeni likidite havuzu eklendi. Borsa ayrıca “Bir likidite havuzuna fon eklemek belirli riskler taşır. Kullandığınız kripto paraların sayısı, bir likidite havuzuna eklediğiniz kripto paraların sayısından farklı olabilir,” diyerek uyarıda bulundu.  Borsa, bugün yaptığı duyuruda söz konusu çiftlerin şunlar olduğunu söyledi:

  • Liquity (LQTY) / Tether (USDT)
  • Synthetix (SNX) / Tether (USDT)
Binance'den Tartışmalı Altcoin İçin 30x'lik Hamle!

Filecoin (FIL) güncellemesi desteklenecek

Diğer yandan borsa, Filecoin (FIL) ağ yükseltmesini destekleyeceğini duyurdu. Filecoin (FIL) ağ yükseltmesi, epoch 2.683.348’de yani yaklaşık olarak 14 Mart 2023, Türkiye saati ile 18:14’te gerçekleşecek. FIL yatırma ve çekme işlemleri yaklaşık olarak 14 Mart 2023, Türkiye saati ile 17:30 tarihinden itibaren askıya alınacak.  Borsa, güncelleme sırasında borsadaki FIL ticaretinin etkilenmeyeceğini vurguladı. Ayrıca borsa hesaplarında FIL tutan tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik gereklilikleri yerine getireceklerini açıkladı.

Üç altcoin çifti için kaldıraç ve marjin seviyeleri düzenleniyor

Binance, CVXBUSD, GALBUSD ve WAVESBUSD kalıcı vadeli işlem kontratları için de açıklamalar yaptı. Açıklamaya göre borsa, bu kalıcı vadeli işlem kontratlarını 15 Mart 2023, Türkiye saati ile 12’de delist edecek. Binance Futures, bu tarih itibarıyla tüm pozisyonları kapatacak ve CVXBUSD, GALBUSD ve WAVESBUSD sözleşmelerinde otomatik bir takas gerçekleştirecek. Ayrıca Binance Futures, bugün Türkiye saati ile 13:00’te CVXBUSD, GALBUSD ve WAVESBUSD sözleşmelerinin kaldıraç ve marjin katmanlarını ayarlayacak.

Kripto Para Balinaları Zarar Ediyor! Bu Coinlere Dikkat!

Binance, üç coin satın alıyor

Son olarak borsa, bugün önemli bir gelişmeyle gündeme geldi. Borsa, daha önce de bildirdiğimiz gibi; Industry Recovery Initiative’den kalan fonların BUSD stablecoin’den BTC, BNB ve ETH gibi yerel kripto para birimlerine dönüştürüldüğünü açıklayarak kripto ayılarına 1 milyar dolarlık bir darbe indirdi. Duyuru, bazı fon hareketlerinin zincir üzerinde gerçekleşeceğini ve şeffaflığın sağlanacağını belirten Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından Twitter’da yapıldı.

Binance’in bu hamlesi, borsanın kripto para piyasasının gelecekteki büyümesine olan inancının açık bir göstergesi olarak görülüyor. Duyuru, kripto para birimi topluluğuna enerji verdi ve birçok kişi bu hareketin BTC, ETH ve BNB fiyatlarında ani bir artışın katalizörü olabileceğini tahmin etti. On chain veri sağlayıcısı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, duyurunun bu kripto para birimleri için 1 milyar dolarlık satın alma baskısıyla sonuçlanacağını Twitter’da belirtti.

Bu 20 Altcoin İçin Kritik Gün: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Binance’in kararı, ABD merkezli kripto para işletmeleri için artan mücadelelerin ortasında geldi. Yakın zamanda New York merkezli bir finans kurumu olan Signature Bank, düzenleyicilerin bankayı açık tutmanın tüm finansal sistemi istikrarsızlaştırabileceği ve piyasadaki karışıklığı ve belirsizliği artırabileceği konusunda uyarmasının ardından aniden kapanmak zorunda kaldı. Silicon Valley Bank ve Silvergate de geçen hafta iflasını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Finans Efsanesinden Flaş Uyarı: Bitcoin 60 Gün İçinde...
Finans Efsanesinden Flaş Uyarı: Bitcoin 60 Gün İçinde… Bitcoin ve altcoin piyasaları, son günlerde oldukça hareketli anlar yaşıyor. Silvergate çöküşünün ardından Silicon Valley Bank (SVB) iflası ve daha sonra bazı stablecoin’lerin sabitini kaybetmesi (de-peg); piyasayı olumsuz etkiledi. Bugün ise, Signature Bank’ın kapatıldığı ortaya çıktı. Bu...
Aslı Dinçer 1 hafta önce