Binance Bu Altcoin İçin Start Verdi! Ne Zaman Tahta Açılır? Nasıl Alınır?

Emre Borsan
Emre Borsan 1 Aralık 2022
336 görüntülenme
Binance Bu Altcoin İçin Start Verdi! Ne Zaman Tahta Açılır? Nasıl Alınır?

İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, geçtiğimiz hafta bir altcoin için desteğini duyurdu. Buna göre borsanın Launchpad programı, 29. projesi olarak Hooked Protocol’ü (HOOK) belirledi. Altcoin, listelenmeden önce, borsa üzerinden ön satış gerçekleşecek. Binance’in yeni yayınladığı bir duyuruya göre HOOK’un ön satışı bugün başlıyor.

Binance, bu altcoin için ön satış başlattı

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance Launchpad, geçtiğimiz günlerde 29. projesi olan Hooked Protocol’ü seçti. Bunun ardından yapılan duyurulara göre, token için ön satışlar bugün başladı. Türk yatırımcılar, 09.00 ile 14.00 saatleri arasında altcoin’in ön satışına katılarak alım işlemi yapabilecek. Kullanıcıların ön satışa katılabilmesi için günlük ortalama BNB bakiyelerini gösteren bir ekran görüntüsüne ihtiyacı olacak. Borsa, bu ekran görüntüsü ile, yatırımcının satın alabileceği maksimum HOOK miktarını belirleyecek.

Binance’in yaptığı duyuruya göre, Hooked Protocol, 0,01 dolarlık fiyatla satışa çıkacak. Bu arz fiyatı, 0,0003381 BNB anlamına geliyor. Bununla birlikte BNB stake eden kullanıcılar, en fazla 150,000 HOOK coin alım emri verecek. Ön satışa sunulan arz 25 milyon token oldu. Bilmeyenler için altcoin, 500 milyon adet olarak sınırlandırılan bir maksimum arza sahip. Yani kripto paranın arzının %5’i Binance’de satışa çıktı. Kripto para ile ilgilenen yatırımcıların, 09.00 ile 14.00 arasında, toplam 5 saatlik bir süresi var. Bu süreçte kayıt oluşturan kullanıcılar, son bir haftada tuttukları BNB sayısına göre HOOK alacak.

Hooked Protocol (HOOK) ne zaman listelenecek? Nasıl alınır?

Ön satışın detaylarına göre, alım sürecine sadece 23 Kasım ila 1 Aralık tarihleri arasında BNB bulunduran cüzdanlar katılacak. Bu özelliği taşımayan kullanıcılar, kripto paranın ön satışında yer alamayacak. Ayrıca Binance, BNB sahiplerinin, varlıklarını başka bir cüzdan yerine spot cüzdanda bulundurması gerektiğini söyledi. BNB’lerini spot cüzdan dışında bir cüzdanda tutan kullanıcılar, satıştan fayda sağlayamayacak. Saat 14.00’dan sonra Binance, kullanıcıların ne kadar token satın alabileceğini belirleyecek. Bunun ardından, Hooked Protocol tokenleri, kullanıcı cüzdanlarına geçecek ve kullanıcıların BNB bakiyeleri pariteye göre düşecek.

Hooked Protocol, Binance borsasında işlem görmeye de başlayacak. Borsanın yaptığı duyuruya göre HOOK coin, ön satış bittikten 2 saat sonra Binance’de yerini alacak. Buna göre saat 17.30’dan sonra kullanıcılar, borsa üzerinden tokeni satın alacak. Başlangıç olarak altcoin, BTC, USDT ve BUSD pariteleri ile işlem görecek. Kullanıcılar, bundan sonra Binance’deki normal satın alma adımlarını izleyerek kripto paraya yatırım yapma avantajına sahip olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

‘Big Short’ Moses ve Burry'den Korkutan Kripto Para Tahminleri!
‘Big Short’ Moses ve Burry’den Korkutan Kripto Para Tahminleri! ‘Big Short’ ile ünlenen iki yatırımcı, kripto para birimleri hakkında değerlendirmeler yaptı. Michael Burry ve Danny Moses, ABD’nin bir resesyona girme ihtimalinin son derece yüksek olduğunu söyledi. Bunun ardından yatırımcılar, kripto paraların çöküşünün henüz sona ermediğini ekledi....
Emre Borsan 1 Aralık 2022