Sıcak Gelişme: Binance Bu Altcoin’i Delist Ediyor! Ama…

Binance Bu Altcoin'i Delist Ediyor! Ama…
Binance Bu Altcoin'i Delist Ediyor! Ama…
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance, bugün hack haberleri nedeniyle %30’dan fazla düşen bir altcoin’i delist etme kararı aldı. Ancak delist uygulaması sadece belirli ağlar için geçerli olacak.

Binance hacklenen bu altcoin için önlem alıyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Gala Games (GALA) bugün hacklendiğine yönelik haberler nedeniyle sert düştü. Ancak, Gala ekibi saldırının pNetwork üzerindeki GALA tokenlerle ilgili olduğunu bildiriyor. Buna rağmen yatırımcılar arasındaki panik fiyatı %30’un üzerinde düşüşe zorladı. Binance’de diğer borsalarla birlikte Gala için kurtarma planlarını hazırlanıyor. Şimdi, yeni bir duyuruya göre, tartışmalı GALA token Binance listesinden ayrılacak. Lider borsa, bir sonraki duyuruya kadar para çekme ve yatırıma işlemlerini askıda tutacağını bildirdi.

Bunun gerekçesi GALA ile ilgili artan yatırımcı endişeleriydi. Binance’in duyurusu, GALA’yı BSC platformunda desteklemeyi bırakmasına rağmen, Ethereum sürümünü desteklemeye devam edeceğini söylüyor.

Delist sürecindeki sonraki adımlar şu anda Binance ve pNetwork tarafından tartışılıyor. pNetwork daha önce bir milyar USD’lik GALA hackiyle gündeme gelmişti. Projenin ekibi, suçluların kullanıcıların parasını çalmasını önlemek için hackleme ve para basma işleminden platformun sorumlu olduğuna karşı çıktı. Ek olarak, yeni oluşturulan tokenlerin, PancakeSwap DEX’in likidite havuzundan diğer kripto para birimlerinin çıkarılmasına yardımcı olmak için kullanıldığı görülüyor.

GALA sert düştü

Oyun tokeni bu habere yanıt olarak %20 civarında değer kaybetti. Endişelerin sonucunda BEP-20 GALA Binance’in listesinden ayrıldı. Borsa geçen yılın Eylül ayında GALA için destek eklediğini duyurmuştu.

Hack tamamen asılsızdı, ancak panik yaratma başarılı oldu

Bu makalede, Gala Games ekibinden @BitBenderBrink’in hack haberleri ardından yaptığı uyarıları aktardık. Yatırımcılar arasındaki panik satışın nedeni bir Blockchain güvenlik firması olan PeckShield’in tweet’ine dayanıyor. PeckShield, bugün öğle saatlerinde Twitter’dan 2 milyar doların üzerinde GALA token’ın sıfırdan basıldığını bildirdi. Bu haberin neden olduğu paniğin ardından GALA fiyatı gün içinde 0.0293 dolara kadar düştü.

Gala ekibi daha sonra hızlıca paniği dindirmek üzere Twitter’dan bir gönderi paylaştı. Pek çok kişinin ortalıkta “dolandırıcılık” ve “hack” gibi kelimeleri kullandığını, ancak böyle bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

Gala Games’in Blockchain başkanı Jason Brink, beklenmedik faaliyetin PancakeSwap’ta likidite havuzunu potansiyel bir güvenlik açığından korumak için boşaltmaya çalışan pNetwork tarafından gerçekleştirildiğini açıklıyor.

Gala ekibi daha sonra BSC ile birlikte çalışan pNetwork de “yetersiz yapılandırmanın” meydana geldiğini doğruladı. PNetwork, ayrıca Peckshield tarafından paylaşılan bir tweet’e yanı verdi. pGala’nın siber saldırıya uğramasını önlemek adına “beyaz şapkalı bir saldırı düzenlediğini” açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Binance Bu Altcoin’i Delist Ediyor! Ama…