Reklamı kapat

Binance, Bu Altcoin ve Borsaya Yatırım Yapabilir!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 5 gün önce
0 görüntülenme
Binance, Bu Altcoin ve Borsaya Yatırım Yapabilir!

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), yeni bir röportajda borsasının Voyager’a (VGX) yeniden bir teklif vereceğini açıkladı. İşte detaylar…

Binance, Voyager’a yatırım yapacak mı?

Bloomberg’e röportaj veren Changpeng Zhao, Binance’in Voyager’a bir teklif daha verme planından bahsetti. Changpeng Zhao, ABD’li düzenleyicilerin kendilerini teklif vermemeye itmeye çalıştığını söylese de, bu duruma karşı çıkıyor. Zhao, Bbinance’in ABD’de sorunsuz halde çalışan birçok şirketi bünyesine kattığını söyledi. Bu nedenle borsanın Voyager’a teklif vermesine yönelik herhangi bir sorun olmadığını aktardı.

Kripto para piyasaları yükselişine devam ederken bazı altcoin piyasalarında çeşitli gelişmeler oluyor. Aşağıdaki listede bugün yaşanacakları görebilirsiniz. İşte detaylar…

Binance’in bir Çin firması olmadığının altını çizerek Çin ile herhangi bir bağlantıları olmadığını aktardı. “Bunu birçok kez söylememe rağmen görünüşümden dolayı insanlar böyle düşünüyor” diye ekledi. 30 yıldır Kanadalı olduğunu aktardı. Diğer yandan CEO, FTX’in çöküşü üzerine Binance’in ABD kolu olan Binance US’in Voyager’a bir teklif daha yapacağını söyledi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Voyager, 2022’nin yaz aylarında, Terra çöküşünün ardından iflas başvurusu yapmıştı. Ardından FTX, Voyager’ı kurtarma çabasına girmişti. Ancak şimdi FTX’in kendisi iflas sürecinde olduğundan Voyager’a yönelik durumlar belirsiz kaldı.

Analist: 4 Altcoin Uzak Durun

CEO’nun diğer açıklamaları

Binance CEO’su Changpeng Zhao FTX çöküşüne yanıt olarak, kripto borsalarının karşı karşıya olduğu likidite krizini çözmeye yardımcı olmak için altı ay boyunca 1 milyar dolarlık “kurtarma fonu” tahsis ettiklerini söyledi. CZ, FTX’i satın almak için yaptığı ilk teklifinin, şirketin “birçok fonun kaybolduğunu” söylediği verilere baktıktan sonra durduğunu iddia etti. Bunların hepsi ”çift haneli faturalardı”. Bu nedenle, verilerindeki hiçbir şeye güvenemediğini belirtti.

Genesis’in likidite kriziyle karşı karşıya olup olmadığı sorulduğunda CZ, “Değişen farklı rakamlar var ve bu rakamlar her dakika değişiyor” dedi.  Ancak Genesis batsa bile “sektör ayakta kalacaktır” dedi. Genesis’in çökmesi durumunda küçük kurumların zarar göreceğine inanıyor. Ancak, “merkeziyetten uzaklaşmanın güzelliğinin sektörü yeniden ayağa kaldıracacağına” inanmakta.

2 Analist Konuştu: İşte Sepetteki 6 Altcoin ve ETH Tahmini!

Borsa, rezerv kanıtı yayınlayan ilk şirketti

Binance CEO’su, Voyager’ı satın alırken ABD kolunun yakında başka bir teklifte bulunacağını söyledi. Binance, yatırımcıların panik yapmamasını ve merkezi borsalara güvenmemesini sağlamak için rezerv kanıtı yayınlayan ilk şirket oldu.

CZ, “Diğer birçok borsa bizi kopyalamaya çalışıyor, ancak sorunlarla karşılaşıyor” dedi. Halka açık şirketlerin “varlıklarını doğrudan listelemediğini, bunu yapması için üçüncü bir taraf tuttuklarını” belirtti. ABD’deki durumla uyumluluk açısından tutulan varlıkların kripto para değil, dolar olarak tutulduğuna işaret etti. Bunun da süreci daha az şeffaf hale getirdiğini açıkladı.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Duyuru Yaptı: Hooked Protocol (HOOK) Nedir?
Binance Duyuru Yaptı: Hooked Protocol (HOOK) Nedir? Binance, 23 Kasım tarihinde Launchpad’in 29. projesi olacak olan Hooked Protocol’ü duyurdu. Launchpad’de gerçekleşecek olan token lansmanını, borsa listelemesi izleyecek. Buna göre HOOK coin, yakın zamanda Binance’de listelenen altcoin’ler arasındaki yerini alacak. Bu yazımızda nispeten yeni olan...
Emre Borsan 5 gün önce