Binance, SHIB ve Bu 13 Coin İçin Delist Duyurusu Yaptı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
23.363 görüntülenme
Binance, SHIB ve Bu 13 Coin İçin Delist Duyurusu Yaptı!

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni bir duyuru yaptı. Duyuruda, belirli altcoin çitlerinin “delist” olacağı; yani, borsadan kaldırılacağı bildirildi. İşte detaylar…

Binance, 14 çift için delist duyurusu yaptı

Binance’in resmi internet sitesinde paylaşılan bir blog yazısına göre borsa, 6 Ocak 2023 itibariyle bazı çiftleri listeden kaldırıyor. Delist, iki bölüm halinde gerçekleşecek. Öncelikle, 6 Ocak 2023, Türkiye saati ile 06.00’da aşağıdaki çiftler delist olacak:

 • ALPHA/BNB
 • ASTR/ETH
 • CELR/ETH
 • DAR/ETH
 • DOT/BIDR
 • FTM/BIDR
 • SAND/BIDR
 • SLP/BIDR
Binance'deki Altcoin İçin Felaket

Ardından, aynı gün, Türkiye saati ile 10.00’da aşağıdaki çiftler borsadan kaldırılacak:

 • APE/GBP
 • BLZ/ETH
 • CAKE/GBP
 • ICX/ETH
 • SHIB/GBP
 • ZEN/BNB

Kullanıcılar, yukarıdaki varlıkları borsada bulunan diğer ticaret çiftlerinde alıp satmaya devam edebilecek. Ayrıca borsa, bu spot ticaret çiftleri için sunduğu hizmetleri, eğer geçerli ise, delist tarihinde sonlandıracak. Yine de Binance, kullanıcılara “herhangi bir potansiyel kaybı önlemek için, ticaret hizmetlerinin sona ermesinden önce ticaret stratejilerini güncellemeleri ve/veya iptal etmeleri şiddetle tavsiye ediyor”.

DOGE, XRP, BTC, SHIB Al-Sat Seviyeleri

Borsaya dair en son gelişmeler

2022’yi geride bırakırken, Binance’le ilgili birçok gelişme dikkat çekmeye devam etti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FTX ve Celsius’un çöküşü gibi krizlerle boğuştuğumuz bir yıl boyunca veriler, Arcane Research’e göre, kripto borsası Binance’in 2022’nin açık “kazananı” olduğunu gösteriyor. Arcane raporu, Binance’in 2022 boyunca pazar hakimiyetinin hızla arttığını vurguladı. Borsa, geçen yıl 28 Aralık itibarıyla hacme göre Bitcoin spot piyasasının yüzde 92’sini ve BTC türev piyasasının yüzde 61’ini ele geçirmişti.

Borsanın iyi hareket etmeye devam edeceğini düşünen başka platformlar da var. Bernstein Pazartesi günü bir araştırma raporunda, Binance’in likit ve istikrarlı olduğunu ve bunun borsanın 55 milyar dolardan fazla doğrulanabilir soğuk cüzdan adreslerinde açıkça görüldüğünü söyledi. Rapora göre kripto borsası, 13 Aralık’ta 6 milyar dolarlık müşteri fonu çekildiğinde olduğu gibi “para çekme testini geçebilir”.

Federal Komite, Binance'in Bu Kripto Alımını İnceleyebilir!

Bu sırada borsa, ödeme servisi Binance Pay ile de gündeme geliyor. En son haberlere göre ülkedeki en büyük eczane zincirlerinden biri olan ANC Pharmacy, temassız kripto ödeme hizmeti Binance Pay aracılığıyla kripto para birimi ödemelerini başlatmak için Binance’in Ukrayna koluyla ortaklık kurdu. ANC Pharmacy, artık müşterilerinin çevrimiçi eczane ürünleri satın alırken anında ödeme yapmalarını sağlıyor. Eczane zinciri, Ukrayna’da kendi çevrimiçi eczane hizmetini yürüten 1.000’den fazla eczane işletiyor. Duyuruya göre, BinancePay ödemeleri ilk olarak Kiev’de kullanıma sunulacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Sıradaki Splinterlands, NFT Kart Oyunu Calvaria mı? (Sponsorlu)
Sıradaki Splinterlands, NFT Kart Oyunu Calvaria mı? (Sponsorlu) Kripto piyasalarını hakimiyeti altına almış olan ve uzun zamandır devam eden kripto kışına rağmen blok zinciri oyunları, kripto yatırımcıların gittikçe daha fazla ilgisini çekiyor. 2022’nin ikinci çeyreğinde yayımlanan DappRadar raporuna göre NFT’leri ve oyun coinleri ile blok...
Kriptokoin 4 hafta önce