Binance’den Büyük Yatırım: Bu Kripto Şirketine Talip!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
1.312 görüntülenme
Binance'den Büyük Yatırım: Bu Kripto Şirketine Talip!

Konuya aşina kaynaklara göre Binance Capital Management (BCM), önde gelen bir kripto para haber şirketi ve Digital Currency Group (DCG) imparatorluğunun temel bileşenlerinden biri olan CoinDesk’i satın almayı planlıyor.

Binance, kripto haber şirketi CoinDesk’in peşinde!

Kaynaklara göre, İngiliz Virgin Adaları’nda kayıtlı olan BCM, bir Delaware şirketi olan CoinMarketCap yan kuruluşu aracılığıyla şirketi satın almanın yollarını arıyor. Bu görüşmelerin şu anda beklemede olduğu söyleniyor. CoinDesk CEO’su Kevin Worth, Ocak ayında satış meselesine ilişkin yaptığı açıklamada, satış konusunu doğruladı. Ancak DCG’nin ana şirketinin, Genesis ve bu yılın başlarında iflas koruması arayan borç verme koluyla yaşadığı sancılardan sonra CoinDesk’i satın aldığı yaygın olarak biliniyordu.

Worth, Ocak ayında CNBC’ye, Coindesk için ‘çok sayıda gelen talep’ geldiğini söyledi. Ayrıca, şirketin ‘sermayeyi CoinDesk işine çekmek için çeşitli seçenekleri araştırmak üzere’ bir finansal danışmanlık firması olan Lazard ile sözleşme yaptığını kaydetti. Potansiyel anlaşmanın değerini 75 milyon dolara yaklaşık olacağını ileri süren başka bir kaynağa göre, CoinDesk’in piyasa değerine ilişkin ilk tahminler 300 milyon dolara kadar çıksa da, gerçek satın alma fiyatının önemli ölçüde daha düşük olması bekleniyor.

Kripto

Binance: Her şey kripto para endüstrisi için!

Barry Silbert’in DCG’si, şirketi lansmanından yaklaşık üç yıl sonra 2016 yılında yaklaşık 500.000 dolar karşılığında satın aldı. Kripto haberleri ve etkinliklerinde bir lider haline geldi. Bu doğrultuda, son zamanlarda gazetecilerinden ikisi, Ian Allison ve Tracy Wang’ın finansal raporları nedeniyle prestijli bir George Polk Ödülü aldı.  CoinDesk’in Alameda bilançosunda FTX’in mali durumundaki zayıflıkları ortaya çıkaran hikayesi, geniş çapta Sam Bankman-Fried imparatorluğunun çöküşündeki ilk domino taşı olarak kabul edildi.

Geçen ay bir kaynak, CoinDesk ile Binance arasındaki ilk görüşmelerin, borsa çoğunluk sahibi olursa haber şirketinden kitlesel bir gazeteci çıkışını beklediği için bozulduğunu söyledi. Farklı bir kaynak, Binance’in kör bir güven yoluyla satın almayı düşündüğünü, ancak son iki hafta içinde görüşmelerin bu fikirden vazgeçtiğini açıkladı. Ancak Binance Capital Management tarafından satın alma aracı olarak CoinMarketCap kullanımına odaklanılarak görüşmelerin yeniden canlandırıldığını söylediler.

Bir kaynağa göre Binance, CoinDesk’i kripto para endüstrisinde ‘iyilik için önemli bir güç’ olarak görüyor. Ancak şirkete yapılan bir yatırımın, diğer yatırımcıların haber kaynağını kurtarmak için adım atmayacağı korkusuyla yönlendirileceğini belirttiler. CoinDesk’in Binance tarafından satın alınmasının üç faktör nedeniyle ‘oldukça düşük’ bir tamamlanma olasılığına sahip olacağını öne sürdüler: Bu, gelirde bir düşüş olabilir, önemli bir gözetim ve zaman içinde daha fazla nakit enjeksiyonu gerekebilir.

Kripto

Binance, piyasada genişliyor, gidiş nereye?

BCM, UniqueWeb’e göre ayda yaklaşık 100 milyon ziyaretle dünyanın en çok ziyaret edilen kripto veri toplama web sitesi CoinMarketCap’i Nisan 2020’de satın aldı. CoinMarketCap web sitesinde ‘CoinMarketCap ile Binance.com arasında herhangi bir mülkiyet ilişkisi olmadığını’ iddia ediyor ve ‘CoinMarketCap ve Binance, birbirlerinden katı bir bağımsızlık politikası sürdüren ayrı varlıklardır,” diyor.

Bir Binance yan kuruluşundaki bir kaynak, bu yılın başlarında, borsanın medya mülklerini satın almakla ilgilendiğini, ancak borsanın potansiyel mülkiyetinin bir sonucu olarak tarafsızlıklarının sorgulanabileceği konusunda temkinli davrandığını söyledi. Bu, kripto-yerel yayınların bariz hedefler oluşturmadığını öne süren ikinci bir kaynak tarafından doğrulandı.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Binance daha önce Twitter’a yatırım yaptı, ancak Forbes’a önerilen 200 milyon dolarlık yatırım, SPAC iptal edildiğinde devam etmedi. Ayı piyasası devam ederken kripto medya ortamı hızla gelişmeye devam ediyor. The Block kısa süre önce, Sam Bankman-Fried tarafından halka açıldıktan sonra istifa eden eski CEO Mike McCaffrey’e verilen 27 milyon dolarlık gizli kredinin ifşa edilmesinin ardından 27 çalışanını işten çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Blockworks

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dev Bankaların Tercihi, BTC Değil: Bu Altcoin Oldu!
Dev Bankaların Tercihi, BTC Değil: Bu Altcoin Oldu! Bitcoin (BTC) kripto dünyasının lideri olabilir. Ancak DeFi Blockchain teknolojisi denilince akla lider altcoin Ethereum geliyor. Rus banka devi Sberbank, geleneksel bankaların yavaş hareket eden trendini izleyerek Defi’ye geçiyor. Sberbank, BTC ile değil Ethereum ile kripto dünyasında!...
Vural Erkan 2 hafta önce