Binance, Bu Blockchain Oyun Platformunu Yalanladı: Fon Yok!

Binance, Bu Blockchain Oyun Platformunu Yalanladı: Fon Yok!
Binance, Bu Blockchain Oyun Platformunu Yalanladı: Fon Yok!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SkyArk Chronicles, Japon anime konseptine sahip bir Blockchain oyun platforum. Geçtiğimiz günlerde kripto para borsası Binance’in girişim kolu Binance Labs liderliğindeki bir finansman turunda 15 milyon dolar elde ettiğini iddia etti. Bununla birlikte, bugün Binance, Blockchain oyun platformunu kullanıcılarını ve yatırımcılarını yanıltmakla suçladı.

Binance, SkyArk Chronicles’ın fon iddiasını kabul etmedi!

SkyArk Chronicles 27 Ocak 2024 tarihinde söz konusu iddiayı dile getirdi. Oyun platformu, sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımı daha sonra sildi. Paylaşımda şöyle diyordu: “Binance Labs liderliğinde 15 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladığımızı duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, gelişimimizi hızlandırmamıza ve topluluğumuza daha heyecan verici oyunlar getirmemize yardımcı olacak. Desteğiniz için teşekkür ederiz!”

Ancak, Binance Labs bugün yaptığı bir paylaşımla bu iddiayı yalanladı. Bu bağlamda, son finansman turuna katılmadığını açıkladı. Ayrıca, yalnızca 2021’de kuluçka ve yatırıma katıldığını söyledi. Binance Labs ayrıca, SkyArk Chronicles’ın erken aşamadaki Blockchain girişimlerini destekleyen bir program olan Incubation Season 3 aracılığıyla 2021 yılında Binance Labs tarafından kuluçka programına alınan ve yatırım yapılan bir proje olduğunu belirtti.

Proje kullanıcıları sahte habere tepki gösterdi

SkyArk Chronicles’ın bazı kullanıcıları ve yatırımcıları, projenin fon iddiasının sahte olmasına tepki gösterdi. Bu doğrultuda, proje ekibinin kendilerini aldattığını ve ihanete uğradıklarını ifade ettiler. Bu yüzde yalan çıkan fon iddiası öfkeye yol açtı. Bazı kullanıcılar SkyArk Chronicles‘ın Discord kanalında öfkelerini ve hayal kırıklıklarını dile getirdiler. Hatta satın aldıkları ürünlerin geri ödenmesini istediler.

Bir kullanıcı, “Bu bir aldatmaca. Böyle büyük bir şey hakkında nasıl yalan söyleyebilirsiniz? Paramı geri istiyorum. Tüm güvenilirliğinizi ve güveninizi kaybettiniz.” dedi. Başka bir kullanıcı, “Çok hayal kırıklığına uğradım ve üzgünüm. Bu projeye inandım ve başından beri destekledim. Ama şimdi kendimi aldatılmış ve oyuna getirilmiş gibi hissediyorum. Projenin gerçek durumu nedir? Size tekrar nasıl güvenebiliriz?” şeklinde tepkisini gösterdi.

Binance

Proje ekibi bir açıklama yapmadı ve özür dilemedi!

SkyArk Chronicles, tüm akıllı yaşam için güvenli bir dünya olan SkyArkVerse’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun başlangıç hikayesi etrafında dönen bir oyun serisi. Oyunlarda sosyal özellikler, NFT’ler ve SkyArkVerse’i canavarlardan ve istilacılardan korumak için savaşan SkyHeroes ve SkyLegends’in yeni dünyası yer alıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 26 Ocak 2024’te SkyArk Chronicles bir Genesis NFT satışı başlattı. Bundan 50.000 ETH’den fazla para topladı. Bu da yazı tarihinde yaklaşık 115 milyon dolara denk geliyor. Genesis NFT’leri, SkyHeroes ve SkyLegends’in ilk neslini temsil eden nadir ve sınırlı sayıda üretilen koleksiyon parçaları. Ayrıca SkyArkVerse içinde özel avantajlara ve ödüllere erişim sağlıyorlar.

SkyArk Chronicles, henüz sahte finansman iddiasına ilişkin herhangi bir resmi açıklama veya özür yayınlamadı. Bu olayın projenin itibarını ve geleceğini etkilemesi muhtemel. Ayrıca NFT’lerinin ve tokenlarının değerini ve talebini etkilemesi de mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance, Bu Blockchain Oyun Platformunu Yalanladı: Fon Yok!