Binance CEO’sundan Yeni Açıklama! Bu Stratejiye Özel Vurgu

Binance CEO’sundan Yeni Açıklama! Bu Stratejiye Özel Vurgu
Binance CEO’sundan Yeni Açıklama! Bu Stratejiye Özel Vurgu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance CEO’su Changpeng Zhao bugün Twitter sayfasından yaptığı paylaşımla yeniden gündemde. Ünlü CEO bu defa enflasyon vurgusu yapıyor. Korunmak için neler yapılacağına dair kısa bir bilgi veriyor. Ancak ayrıntıya girmiyor. Açıklamasını yorumlayalım.

Binance CEO’su: Enflasyon kaçınılmaz bir güç

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada “enflasyondan tamamen kurtulamayacaksınız. Ancak kendinizi ondan büyük ölçüde korumak için kullanabileceğiniz birçok araç var. Seçenekleriniz var.” ifadesini kullanıyor.

Binance CEO’sunun vurgusu bir noktada serveti enflasyona karşı korumak. Servetinizi enflasyona karşı korumak için temel stratejilerden biri yatırımlarınızı çeşitlendirmektir. Varlıklarınızı hisse senetleri, tahviller, gayrimenkuller, kripto paralar gibi çeşitli yatırım türlerine yaymak, yükselen fiyatların etkisini azaltmanıza yardımcı olabiliyor. Farklı varlık sınıfları enflasyona farklı tepki verme eğilimindedir. Ayrıca çeşitlendirme enflasyonun aşındırmasına karşı koruyucu bir kalkan sağlayabiliyor.

Enflasyon korumalı menkul kıymetlere yatırım yapmayı düşünün

Binance CEO’su vurgulamasa da Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetler (TIPS) gibi enflasyon korumalı menkul kıymetler dikkat çekiyor. Buna göre yatırımcıları enflasyondan korumak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu tahviller Tüketici Fiyat Endeksindeki (TÜFE) değişikliklere göre ayarlanarak yatırımınızın gerçek değerini korumasını sağlar. Nominal faiz oranı daha düşük olsa da, yatırımınızın satın alma gücünü koruyor.

Why Bitcoin (BTC) Reclaiming $20,000 Can't Be Taken As A Long-Term  Indicator On Pricing

Binance CEO’sunun sözlerinden çıkarılacak bir diğer sonuç Gayrimenkul veya altın ve gümüş gibi emtialarla ilgili. Bunlar gibi reel varlıklara yatırım yapmak enflasyona karşı değerli bir koruma sağlayabiliyor. Bu varlıklar genellikle enflasyon yükseldikçe değer kazanır. Özellikle gayrimenkul, hem enflasyondan korunma hem de kira geliri kaynağı olarak hizmet edebiliyor. Buna göre bu da onu servetinizi korumak için sağlam bir seçim haline getiriyor.

Üretken varlıkları stoklayın

Binance CEO’sunun zikretmek istediği konulardan biri temettü ödeyen hisse senetleri ve gelir getiren yatırımlar gibi üretken varlıklara yatırım yapmak olabilir. Bu yatırımlar, enflasyonun etkisine karşı koyabiliyor. Bu varlıklar zaman içinde enflasyonu geride bırakma potansiyeline sahip. Ayrıca satın alma gücünüzü koruyan değerli getiriler sağlıyor.

Bitcoin (BTC) yükselir mi düşer mi? Bitcoin (BTC) uzman yorumları - Türkiye  Gazetesi

Akıllıca yatırım yapmak çok önemli olsa da, likit bir acil durum fonuna sahip olmak da aynı derecede önemlidir. Hayat beklenmedik harcamalar getirebiliyor. Ayrıca elinizde nakit olması, yatırımlarınızı aksatmadan acil durumların üstesinden gelmenizi sağlıyor. Finansı sağlam bir acil durum fonu, enflasyonun finansal baskısına karşı bir tampon görevi görüyor.

Binance CEO’su aslında Bitcoin ve kripto paralar diyor

Binance CEO’sunun tweeti aslında Bitcoin ve kripto para birimlerine yönelik. Geldiğimiz noktada Bitcoin ve kripto paralar enflasyona karşı önemli ölçüde koruma sağladılar. CZ de buna vurgu yapıyor aslında. Kriptokoin.com olarak baktığımızda özetle enflasyon kalıcı bir ekonomik güçtür. Ancak finansal güvenliğinizi aşındırmak zorunda değildir. Binance CEO’su da bu konuyu gündeme getirmek istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Binance CEO’sundan Yeni Açıklama! Bu Stratejiye Özel Vurgu