Reklamı kapat

Binance CEO’su Adres Gösterdi: Bu Altcoin ATH Yaptı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
5 görüntülenme
Binance CEO'su Adres Gösterdi

Binance CEO’su, 13 Kasım tarihli bir tweet’te, ‘kişisel saklama çözümlerine’ yönelik çağrı yaptı. CZ’nin işaret ettiği altcoin projesi %80 ralli yaptıktan sonra bugün yeni bir zirveye daha ulaştı.

Binance CZ, merkezsiz saklama çözümleri için bu altcoin projesine işaret etti

Changpeng Zhao (CZ), FTX krizinin ardından yatırımcı güvenini canlı tutmak için Twitter’dan açıklamalar yapıyor. Dün, Binance’in sadece merkezi saklama çözümleri sunmadığını, aynı zamanda Trust Wallet üzerinden merkezsiz saklama çözümlerini de desteklediğini söyledi. Trust Wallet’in yerel tokeni TWT, CZ’nin özel paylaşımının ardından %80’in üzerinde sıçradı. 14 Kasım’da %50’den fazla artışla ATH seviyesini 2.50 dolar olarak güncelledi.

Rallinin arkasında, CZ’nin tweeti kadar merkezi borsalardan uzaklaşan yatırımcıların getirdiği talepte yer alıyor. Glassnode verilerine göre, FTX kriziyle birlikte merkezi borsalardaki para çekme işlemleri 17 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

CZ, Trust Wallet gibi merkezsiz saklama çözümlerinin önemini vurguluyor

Trust Wallet, Ethereum, Binance ve TRON gibi büyük Blockchain’leri desteklemektedir. Yatırımcıların çeşitli ağlardan elde ettiği kripto para birimlerini tek ve merkezsiz bir cüzdanda toplar. CZ, 13 Kasımda, “Kişisel saklama temel bir insan hakkıdır” diye tweet attı. Merkezsiz saklama çözümleri için Binance destekli Trust Wallet’ı kullanmayı teşvik etti. Binance CEO’su ayrıca saklama çözümleri için 2 yıl önce yazdığı bir makaleye atıfta bulunuyor:

CZ’nin kişisel saklama çözümleri yönündeki baskısı, yatırımcıları FTX’in çöküşü ve ardından cüzdanlarından 600 milyon dolar değerinde fon çeken bir hack sonrasında fonlarını nasıl güvende tutacaklarını yeniden düşünmesiyle ortaya çıkıyor. 2018 yılında Binance tarafından satın alınan Trust Wallet, kripto para birimlerinin ve NFT’lerin depolanmasını kolaylaştıran merkezi olmayan bir sıcak cüzdandır. Özellikle Ethereum, Binance ve TRON gibi Blockchain’lerle uyumlu olduğu geniş saklama yelpazesi sunuyor.

CZ, yatırımcılara çok maliyetli hatalardan kaçınmak için küçük miktarlarla başlamalarını ve teknolojiye alışmalarını tavsiye ediyor. Ayrıca, Trust Wallet’ın kriptonun kendi kendini korumasını kolaylaştırdığını da sözlerine ekliyor.

Yatırımcılar, FTX’in çöküşüyle merkezi borsalardan uzaklaşıyor

Blockchain analitik firması Nansen’den gelen veriler, bugün Binance’de 72 milyon dolardan fazla çıkış tespit etti. Huobi ve Crypto.com sırasıyla 12,7 milyon dolar ve 7,3 milyon dolar çıkış kaydetti. Bununla birlikte, Glassnode’dan gelen veriler, Bitcoin’in borsadan para çekme işlemlerinin son zamanlarda arttığını gösteriyor. Bu da yatırımcının kendi kendini saklama tercihinin arttığını gösteriyor. Kriptokoin.com olarak borsaların yatırımcı güvenini kazanmak için paylaştığı altcoin rezervlerini bu makalede aktardık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO'su Şaşırtıcı Gerçeği Paylaştı
Binance CEO’su Şaşırtıcı Gerçeği Paylaştı! Gizlice Paralar Taşındı! Binance CEO’su, FTX çöküşünün ardından rakip borsaya karşı aldığı tutum hakkında olayın kendi tarafını paylaşıyor. FTX’in çöküşü, CZ’nin Binance’in Alameda’nın rezerv ifşaları nedeniyle elindeki FTT tokenleri satacağını duyurmasıyla geçen hafta meydana geldi. Binance CEO’su FTX çöküşüyle ilgili...
Buğra Çağlar 3 hafta önce