Binance CEO’su Bu Bitcoin Borsası İçin Konuştu: Kötü Oyuncu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 20 Ağustos 2022
1 görüntülenme

Kripto para birimi borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, diğer kripto borsalarından bahsetti. Diğer kripto borsalarındaki “ticaret dalgalanmaları fenomenini” öğrendikten sonra traderlar için endişesini dile getirdi. İşte detaylar… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Binance CEO’su, bir borsayı eleştirdi

Kripto ticaretindeki dalgalanmalar, bir yatırımcının alım veya satım emrinin takılmasıyla gerçekleşir. Bu emirler listede aşağı iner. Daha yeni ticaret emirlerinin öne geçmesine izin verir. Yani baz işlemlerin “kayırıldığı” söylenebilir. CZ’nin dalgalanmalara karşı endişeleri herhangi bir borsayı açıkça hedef almıyor. Ancak, Twitter’daki kripto topluluğu bunun Sam Bankman-Fried tarafından yönetilen kripto borsası FTX olduğunu varsaydı. Topluluğun, “gerginliği”, bilinen ve kabul edilen bir durum olduğunu söylemesine yanıt veren CZ, şunları ekledi:

Hepiniz biliyordunuz ve hiçbir şey söylemediniz. Kötü oyuncularla savaşmamız gerekiyor.

Binance'deki Bu Altcoin Dev Düzeltme Görebilir!

CZ, yasa dışı ticaret faaliyetlerini bildiğini iddia ettiği iddia edilen Binance’deki VIP traderlarına da ulaştı. FTX aleyhindeki dolaylı iddia, Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun (FDIC) borsaya ve diğer dört kripto şirketine durma emri verdiği zaman çizelgesiyle mükemmel bir şekilde örtüşüyor.

FDIC, bu şirketleri hedef aldı

FDIC’ye göre; FTX US, SmartAssets, FDICCrypto, Cryptonews ve Cryptosec’in, ürünlerinin FDIC tarafından sigortalandığını iddia ederek yatırımcıları yanılttığı belirtilmekte. Emire tepki gösteren FTX US başkanı Brett Harrison, iddiaları dile getiren bir tweet’i sildi. Bununla birlikte, Twitter’daki kripto topluluğu, Harrison’ın FDIC sigortasına işaret ettiği diğer birçok örneğe dikkat çekti. Olayı yumuşatmak amacıyla SBF, gelecekte FDIC ile çalışma niyetini ortaya koydu. Fakat “FTX US’nin FDIC sigortalı olmadığı” gerçeğini yineledi.

Yukarıdaki gelişmelere paralel olarak FTX’in, Aztec Network tarafından Ethereum üzerinde sağlanan özel bir layer-2 zinciri olan zk.money aracılığıyla kripto para gönderen hesapları engellemeye başladığı bildiriliyor. Buna karşılık, SBF, FTX’in kara para aklamayı önleme uyumluluğuna atıfta bulunan hesapları izleme kararını destekledi. Ancak bu iddiaları “fakat bu, hesapların dondurulduğu anlamına gelmez” diyerek yalanladı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FTX Exchange, türevler ve kaldıraçlı ürünler konusunda uzmanlaşmış lider bir merkezi kripto para borsasıdır. 2018 yılında MIT mezunu ve ETF fon traderı Sam Bankman-Fried tarafından kurulan FTX; türevler, opsiyonlar, volatilite ürünleri ve kaldıraçlı tokenler dahil olmak üzere bir dizi ticaret ürünü sunmaktadır. Ayrıca BTC/USDT, ETH/USDT, XRP/USDT ve yerel token FTT/USDT gibi 100’den fazla kripto para alım satım çiftinde spot piyasalar sağlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin’de Tarihi Çöküş: İşte Nedeni ve Olanlar! Bir süre önce, Ethereum’da “Pharma bro” olarak da bilinen Martin Shkreli tarafından başlatılan MSI altcoin projesi, bir rug pull’a konu oldu. 160 milyardan fazla MSI satılmasıyla coin’in değeri yüzde 90 oranında düştü. Shkreli kısa süre önce hack’in,...
Aslı Dinçer 20 Ağustos 2022