Reklamı kapat

Binance CEO’su: Bu Altcoinler Yasaklanırsa Ne Olur?

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
1 görüntülenme
Binance CEO'su Changpeng Zhao, BUSD gibi stablecoin'lerden bahsetti. Genellikle ABD dolarına dayalı bu kripto paraların üzerinde büyük bir düzenleyici baskı var. Zhao da ABD'deki düzenleyiciler tarafından yasa dışı ilan edilmesi, yasaklanması durumunda olabilecekler hakkında yorumlarını paylaştı. Genel olarak bu tarz "yasaklanma" spekülasyonlarına omuz silkti. Bunun, "yarın Ay'ın kaybolup kalmayacağını sormaya benzediğini" düşünmekte. İşte detaylar...

Binance CEO’su Changpeng Zhao, BUSD gibi stablecoin’lerden bahsetti. Genellikle ABD dolarına dayalı bu kripto paraların üzerinde büyük bir düzenleyici baskı var. Zhao da ABD’deki düzenleyiciler tarafından yasa dışı ilan edilmesi, yasaklanması durumunda olabilecekler hakkında yorumlarını paylaştı. Genel olarak bu tarz “yasaklanma” spekülasyonlarına omuz silkti. Bunun, “yarın Ay’ın kaybolup kalmayacağını sormaya benzediğini” düşünmekte. İşte detaylar…

Binance CEO’su stablecoin’lerden konuştu

CZ bir Twitter Spaces etkinliğinde konuştu. Burada BUSD’nin şu anda düzenleyiciler için ön planda olmayacağını belirtti. Ayrıca kripto borsalarının, özellikle FTX fiyaskosundan ve Crypto.com’un Gate.io’ya büyük Ethereum (ETH) transferinden sonra, cazibe merkezi olmaya devam edeceğini söyledi. Binance’in rezervlerinin kendi tokeni BUSD ile dolu olduğu haberleriyle ilgili soruları yanıtlayan Zhao, borsaların büyük stablecoin rezervlerine sahip olmasının “çok normal” olduğunu belirtti. Çünkü bir piyasa gerilemesinde kullanıcıların stablecoin’leri kripto para birimlerine tercih ettiğini söyledi.

Binance CEO’su Bu Projeleri Destekleyecek: Fiyatlar Sıçradı!

Bu stablecoin’lerin riskleriyle ilgili düzenleyici açıklamalar sorulduğunda Zhao, Binance’in BUSD ihraç etmediğinin altını çizdi. Ancak Paxos’un coin’i çıkardığını ve kendisine göre “Paxos’un iyi bir iş çıkardığını” belirtti.

Ya BUSD yasadışı olursa?

Düzenleyicilerin BUSD gibi stablecoin’leri yasaklama riski sorulduğunda Zhao, “Sorunuz çok varsayımsal. Aynı soruyu USDC hakkında da sorabilirsiniz,” dedi. Ayrıca, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

USDC yarın yasaklanırsa ne olur? Bilmiyoruz. Kesinlikle sektör için olumsuz olacaktır. Kripto muhtemelen yükselecek çünkü insanlar USDC’den kurtulmak zorunda oldukları için aceleyle kripto alacaklar, ancak yarın ne olacağına dair varsayımsal durumlara cevap veremem. Ay yarın kaybolabilir. Ne yapacaksınız?

Binance CEO'su Bu Altcoin Fiyatını Uçurdu: BNB Değil!

Her şey FTX ile başladı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance, şu anda iflas etmiş kripto borsası FTX’in yerel tokenı olan FTT’yi satacağını duyurmuştu. Bunun ardındaki sebebin ise, “erken çıkış stratejisi” olduğunu açıklamıştı. Böylece FTX’te bir sorun olduğunu düşündüğünün ipucunu vermişti.

Bu tweet’i hakkında Zhao, FTX’in finansmanını görmediğini, kullanıcı fonlarının nasıl kullanıldığını bilmediğini söyledi. Ancak, FTX’in göreceli büyüklüğü, işlem hacimleri, ücretlerine dikkat çekti. Aynı zamanda Sam Bankman-Fried liderliğindeki kripto borsasının büyük harcamaları konusunda kafasında hep bir “önsezi” olduğunu söyledi. Zhao, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Miami stadyumunu (FTX Arena), satın almalar, kripto projelerine yapılan yatırımlar. Bu kadar parayı nereden aldıklarını hep merak etmişimdir. Ayrıca ne kadar para topladıklarını da biliyorduk. Bu kadar fazla nakitleri olamazdı.

Binance CEO'su Uyardı: Bu Borsadan da Uzak Durun!

Binance CEO’su: Bir şeyler tam olarak oturmadı

Zhao, olası diğer tek açıklamanın Alameda’nın on milyarlarca dolar kazanıyor olması olduğunu belirtti. Ancak bu durumda, kullanıcıları milyarlarca dolar değerindeki miktarlarla dolandırdıklarını düşündüğünü söyledi. Fakat cüzdan adreslerine göre FTX’in bile o kadar parası olmadığını kendi kendine düşündüğünü açıkladı. Zhao, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Yani, biraz zihinsel matematik yaptım ve gerçekten bir şeyler tam olarak oturmadı. Ama mali defterlerine bakmadım. Anlayamayacak kadar aptal olduğumuz bir şeyi yapıyor olabilirlerdi. Çok daha akıllı, çok daha büyülü bir şey yapıyor olabilirlerdi. Hatta risk sermayedarlarından kredi aldıkları gizli anlaşmalar da olabilirdi. Ancak kesin olarak bilemedim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Benzinga

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Hafta Bu 32 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar Listesi!
Bu Hafta Bu 32 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar Listesi! Kripto para piyasası, oldukça zor bir haftayı geride bıraktı. Bu hafta işlerin daha kötü veya daha iyi olacağını zaman gösterecek. Ancak, bazı platformlar batsa da, Bitcoin ve altcoin fiyatları düşse de değişmeyen bir şey var. Ekosistemdeki gelişmeler...
Aslı Dinçer 3 hafta önce