Reklamı kapat

Binance CEO’su Cevapladı: Bu Bitcoin Platformu Sıradaki FTX mi?

Vural Erkan
Vural Erkan 4 gün önce
97 görüntülenme
Binance CEO'su Cevapladı: Bu Bitcoin Platformu Sıradaki FTX mi?

Genesis, FTX bulaşmasını takiben potansiyel yatırımcılardan kurtarma paketi bekliyor. Binance CEO’su CZ, yatırımcılara, Genesis hayatta kalmasa bile kriptonun hayatta kalacağına dair güvence veriyor. Yatırımcılar FTX’in çöküşünün ardından oluşan baskıyı emmek için zaman harcarken, kripto piyasaları gevşek bir ipte asılı duruyor.

Genesis, FTX fiyaskosundan sonra potansiyel yatırımcıları izliyor

Bir kripto kredi platformu olan Genesis Global Capital, FTX bulaşması nedeniyle büyük zarar gördü. Şimdi zamansız bir çöküşü önlemek için çeşitli yollar araştırıyor. Digital Currency Group (DCG) yan kuruluşu, para çekme işlemlerini askıya aldıktan günler sonra yatırımcıları korumak için Moelis & Co.’yu işe aldığını doğruladı.

Genesis’in CEO vekili Derar İslam, yatırımcılara “potansiyel yatırımcılar ve Gemini ve DCG dahil olmak üzere en büyük alacaklılar ve borçlularla görüşmelere başladıklarını” söyledi. Sorunlu kripto kredi kuruluşu, Moelis’i işe alarak ‘önümüzdeki günlerde görüşmeleri genişletmeyi’ umuyor.

Genesis, feshedilmiş FTX’e maruz kalması nedeniyle kendisini havada ölü bir ağırlık gibi düşerken buldu. Son üç hafta boyunca şirket, yatırımcıları taze sermaye toplamak için güvence altına almaya çabaladı. Türev biriminden yaklaşık 175 milyon dolara artık erişmek mümkün değil. Çünkü, FTX’te bir ticaret hesabında kilitli.

Binance

Bu arada, DCG ile ufukta biraz umut var gibi. Çünkü, Genesis’in ana şirketi, bilançosunu güçlendirmek için 140 milyon dolar daha enjekte etti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, DCG CEO’su Barry Silbert, para çekme işlemleri ve yeni kredi başvuruları askıya alınmış olsa da, ticaret kolu ve saklama birimi gibi diğer hizmetlerin hala faaliyette olduğunu söyledi.

Binance CEO’suna göre kriptonun bu günleri de atlatacak

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Perşembe günü Bloomberg TV’de konuşurken, borsanın 32 milyar dolarlık bir kripto imparatorluğunun çöküşüne yol açan FTX destanıyla ilgili olarak daha erken hareket etmesi gerektiğini söyledi. Şimdi soru şu: CZ önceden biliyor muydu?

Günlük işlem hacmine göre en büyük borsanın CEO’su, ekibinin bir çöküşün nasıl önlenebileceğini görmek için görüşmelerde bulunduğunu söyleyerek Genesis’in durumundan da bahsetti. CZ ayrıca, Genesis’te istenmeyen bir şeyler olsa bile kripto endüstrisinin güçlü kalacağına dair güvence verdi.

Binance

Bu arada CZ, bu ayın başlarında FTX çöküşünden etkilenen zor durumdaki işletmelere yardımcı olmak için bir fon oluşturduğunu duyurdu. Binance, endüstri kurtarma fonunun ayrıntılarını Perşembe günü ilerleyen saatlerde açıklayacak. Bu bilgileri Binance blogunda yayımlayacak.

“FTX bulaşması yayılırken kripto gevşek bir ipte asılı duruyor”

Kripto analisti Jhon Isige, kripto piyasasını durumunu anlamak için Bitcoin’i analiz ediyor. Çarşamba günü Bitcoin, 15.484 dolarlık destekten neredeyse 17.000 dolara yükseldi. Kripto para birimleri, de bunu etkisiyle hafta ortasında bir rahatlama yaşadı. Lider kripto %12,12’lik bir hedef olan 18.386 dolar ile çift dipli bir modelden çıktı.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinden gelen bir satın alma sinyali var. Bu da Bitcoin fiyatındaki yükseliş görünümünü doğruladı. Bununla birlikte, artan genel yük baskısı, BTC’nin kuzeye doğru hareketini engelledi.

Binance
BTC sekiz saatlik grafik

Boğaların, 16.500 dolardaki desteği, fiyatı 18.386 dolara çıkarmak için bir şans daha elde etmek için ne pahasına olursa olsun savunması gerekiyor. Alım emirleri, Bitcoin’in modelin boyun çizgisinin üzerine başka bir yeşil mum basmasını beklemek zorunda kalacak. MACD, ortalama çizginin (0.00) üzerinde pozitif bölgeye geçerse Bitcoin’in ivme kazanması mümkün. Çünkü bu bir satın alma sinyali sağlayacak.

Bununla birlikte, çift dipli formasyonun 16.397 dolarlık boyun çizgisinin altına yakın bir sekiz saatlik mum çubuğu, daha fazla düşüşe kapı açacak. Böylece, 15.484 dolarlık desteğe yönelik short pozisyonları karlı hale getirmesi muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Seviyeler An Meselesi!
Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Seviyeler An Meselesi! Bitcoin ayı piyasası dip hedefleri, BTC 16.000 dolarının üzerine çıkmasına rağmen 14.000 doların altını gösteriyor. Lider kripto, 24 Kasım’da kararsız kaldı. Bu arada, bir analist 12.000 dolarlık BTC fiyat hedefini vurguluyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa...
Vural Erkan 4 gün önce