Reklamı kapat

Binance CEO’su Şoke Etti: Bu Altcoin’den Elimizde Bir Torba Var!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
14 görüntülenme
Binance CEO'su: Elimizde Altcoin'den Var

Binance CEO’su CZ, şaşırtıcı bir şekilde “hala bir çanta dolusu FTT” tutuklarını söyledi. Binance Labs’ın FTX finansman turlarındaki rolü hakkında yorum yapan CZ, ekibinin FTT satışları hakkında görüşlerini paylaşıyor.

CZ, Binance Labs’in hala FTT tuttuğunu açıkladı

Twitter’dan @frxresearch, 18 Kasım’da tüm FTX yatırımcılarının listesini paylaştı. Yüklü miktarda FTT Token’e sahip olan bu firmalar, şu anda %90’ın üzerinde düşmesi nedeniyle zarardalar. Finansman turları ve yatırımcıların listesi şu şekilde:

CZ ise bu tweet’e, “Hâlâ bir torba FTT’miz var” diye cevap verdi.

Binance CEO’su kalan FTT tokenleri satacak mı?

İkigai Asset Management’ın kurucusu Travis Kling, FTX’te tutulan paranın kaybolduğunu ve geri alınamayacağını kabul ediyor. Diğer yandan Binance CEO’su, FTT satmayı hiçbir şekilde düşünmediğini söylüyor. Takipçileri ayrıca CZ’yi FTT’nin tezgah üstü (OTC) enstrümanlar kullanılarak satılma potansiyeli hakkında sorguladı. CZ, Binance Labs’in buna karşı yönde karar verdiğini söyledi:

İşe yarayacağını düşünme. Her türlü bahane/sorun olacak zaten. Dolandırıcılarla uğraşmamayı tercih ederim.

Zhao, beş gün önce ekibinin FTT pozisyonlarını hiçbir zaman açığa çıkarmadığını ve Sam Bankman-Fried ile görüştükten sonra tokeni satmayı hemen bıraktıklarını iddia etti.

Kimler FTT tutuyor? Binance’de ne kadar var?

14 Kasım itibarıyla etherscan.io tarafından sağlanan veriler, toplamda 23.361 FTT yatırımcısı olduğunu gösterdi. En büyük 10 FTX yatırımcısı toplam arzın %93,49’una sahipti. İlk 100 ise %99,27’sini tutuyor. Web sitesine göre, en büyük FTX yatırımcısı, toplam arzın %59,6’sını tutan anonim bir cüzdandı. Bu cüzdan 195 milyondan fazla FTT tutuyor. Hafta içinde bir noktada 290,5 milyon dolar değerindeydi.

Başka bir anonim cüzdan, 45 milyondan fazla FTT tutuyor. Başka bir değişle, toplam arzın yaklaşık %13,9’una sahip. Bu da en büyük ikinci FTT sahibiydi. Binance ise dolaşımdaki arzın yaklaşık %13,2’sine tekabül eden 43 milyondan fazla FTT tutuyor. Böylece rakip borsa olarak en büyük üçüncü FTX yatırımcısı haline geliyor. Kriptokoin.com olarak borsanın rezerv kanıtını bu makalede aktardık.

Diğer borsalar da ilk 10 FTX sahibi listesinde yer alıyor:

  • BitDAO, 3,3 milyondan fazla FTT tuttuyor (yaklaşık %1,02)
  • Sollet Solana Bridge, 3,2 milyondan fazla FTT’ye sahip (yaklaşık %0,97)
  • Wormhole Portal Token Bridge, 2,8 milyondan fazla (yaklaşık %0,85)
  • SushiSwap BentoBoxV1, 2 milyonun üzerinde (yaklaşık %0,63)
  • Bir dizi KuCoin cüzdanı toplu olarak 1,4 milyondan fazla FTT tutuyor (yaklaşık %0,43)
  • Mexc.com 290.000’den fazla (yaklaşık %0.08).
  • Huobi, 220.000’den fazla (yaklaşık %0,06)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Kabusu: Solana'dan Sonra Bu Altcoin
FTX Kabusu: Solana’dan Sonra Bu Altcoin Tehlikede! FTX’in iflası, bağlantılı altcoin’ler Solana (SOL) ve FTX Token’i (FTT) uçuruma sürükledi. Şimdi, çöküşün etkileri altcoin piyasasının dört bir yanına dağılıyor. FTX çöküşüyle bu altcoin projesinden binlerce dolar ayrılıyor Ethereum tabanlı cross chain protokolü Ren (REN), FTX...
Buğra Çağlar 3 hafta önce