Binance CEO’suna Göre ICO’lar Standart Girişimlerden 100 Kat Daha İyi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital para ticaret platformu Binance CEO’su Changpeng Zhao 7 mayısta attığı blog gönderisinde, yüksek kaybetme riskine rağmen ICO’ların risk sermayesi yatırımlarından (VC) daha iyi performans gösterdiklerini söyledi.

“ICO’lar: Olsa iyi olur değil –olmak zorunda”  adını verdiği blog yazısında ICO’ların para toplama konusunda VC’lerden 100 kat daha iyi olduklarını söyleyerek desteğini gösteren Zhao:

“Deneyimlerime ve çevredeki proje gözlemlerime göre ICO ile para toplamak geleneksel VC’lerden en az 100 kat daha kolay. Bağış toplamanın kolaylaşmasıyla birlikte, ICO’ların kullanıldığı yeni yüzlerce girişim çıkacak.”

Bazı VC yatırımcılarının işlerinde uzman olduklarını kabul eden Zhao, “profesyonel VC”lerin çoğunun ne yaptıklarını bilmediklerini söyledi. Zhao’ya göre projelerin teknolojilerindeki yetersizlikler sebebiyle girişim sayısında dikkat çekici bir azalma var.

Zhao yine de ICO piyasasının henüz gelişmekte olduğunu dolayısıyla bir takım problemlerle karşılaşıldığını kabul ediyor. Yine de VC’lerle karşılaştırıldığında ICO projelerinin başarı oranlarının daha yüksek olacağına inanıyor.

“Çoğu ICO’lar yeni girişim projeleri dolayısıyla başarısızlık oranları yüksek, geleneksel girişimlerde olduğu gibi. Bu yeni bir durum değil. Çoğu ICO yatırımcısı bunu zaten biliyordu. ICO yatırımcıları hızlı öğrenir.”

Zhao birçok VC grubunun ICO’lara yatırım yaptığına değinerek sözlerini noktaladı. VC gruplarının nerden para bulunacağını bildiklerine değindi ve kamu servetinden sorumlu diğer geniş orgaizasyonlardan daha atik olduklarını da ekledi.

Cointelegraph-Ana Alexandre

Binance CEO’suna Göre ICO’lar Standart Girişimlerden 100 Kat Daha İyi