Reklamı kapat
ICO

Binance CEO’suna Göre ICO’lar Standart Girişimlerden 100 Kat Daha İyi

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 9 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Dijital para ticaret platformu Binance CEO’su Changpeng Zhao 7 mayısta attığı blog gönderisinde, yüksek kaybetme riskine rağmen ICO’ların risk sermayesi yatırımlarından (VC) daha iyi performans gösterdiklerini söyledi.

“ICO’lar: Olsa iyi olur değil –olmak zorunda”  adını verdiği blog yazısında ICO’ların para toplama konusunda VC’lerden 100 kat daha iyi olduklarını söyleyerek desteğini gösteren Zhao:

“Deneyimlerime ve çevredeki proje gözlemlerime göre ICO ile para toplamak geleneksel VC’lerden en az 100 kat daha kolay. Bağış toplamanın kolaylaşmasıyla birlikte, ICO’ların kullanıldığı yeni yüzlerce girişim çıkacak.”

Bazı VC yatırımcılarının işlerinde uzman olduklarını kabul eden Zhao, “profesyonel VC”lerin çoğunun ne yaptıklarını bilmediklerini söyledi. Zhao’ya göre projelerin teknolojilerindeki yetersizlikler sebebiyle girişim sayısında dikkat çekici bir azalma var.

Zhao yine de ICO piyasasının henüz gelişmekte olduğunu dolayısıyla bir takım problemlerle karşılaşıldığını kabul ediyor. Yine de VC’lerle karşılaştırıldığında ICO projelerinin başarı oranlarının daha yüksek olacağına inanıyor.

“Çoğu ICO’lar yeni girişim projeleri dolayısıyla başarısızlık oranları yüksek, geleneksel girişimlerde olduğu gibi. Bu yeni bir durum değil. Çoğu ICO yatırımcısı bunu zaten biliyordu. ICO yatırımcıları hızlı öğrenir.”

Zhao birçok VC grubunun ICO’lara yatırım yaptığına değinerek sözlerini noktaladı. VC gruplarının nerden para bulunacağını bildiklerine değindi ve kamu servetinden sorumlu diğer geniş orgaizasyonlardan daha atik olduklarını da ekledi.

Cointelegraph-Ana Alexandre

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

10 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Tek Bir Şirkette Saklanıyor Bloomberg’in bugün raporladığı üzere Bitcoin saklama şirketi Xapo, dünyadaki toplam Bitcoin miktarının neredeyse yüzde 7’sini cüzdanlarında bulunduruyor. Bu oranın denk geldiği miktar ise 10 milyar dolar seviyelerinde. İki müşterinin belirttiğine göre cüzdan üreticisi ve soğuk depolama hizmeti...
Serkan Eser 9 Mayıs 2018