Sıcak Gelişme: Binance CEO’su İstifa mı Edecek?

Sıcak Gelişme: Binance CEO'su İstifa mı Edecek?
Sıcak Gelişme: Binance CEO'su İstifa mı Edecek?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara göre Binance CEO’su Changpeng Zhao, ABD Adalet Bakanlığı ile yapılan 4 milyar dolarlık anlaşmanın bir parçası olarak istifa edecek. Bu haber piyasaya bomba gibi düştü.

İddia: Binance CEO’su DOJ açıklamasının ardından istifa edecek!

İddialara göre, Changpeng Zhao, Binance CEO’su olarak görevinden istifa edecek. ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) bugün bir basın toplantısı düzenleyecek. İddialara göre, bu toplantıda borsayla yıllardır süren soruşturmanın sona ermesiyle ilgili bir anlaşmayı duyuracak. Bunun ardından, Zhao’nun istifası duyurudan önce tartışılmaya başlandı.

Bloomberg, bu hafta başındaki haberinde Adalet Bakanlığı’nın borsadan 4 milyar dolar talep ettiğini belirtti. Ayrıca, Zhao’ya karşı cezai suçlamaların önerilen çözüm planının önemli bir parçası olacağını da belirttiler. Şimdi, Binance CEO’sunun, bugün daha sonra ulaşacak olan çözüm ayrıntılarının önünü açıyor.

WSC: CZ istifa etti!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu yılın büyük bir bölümünde kripto borsası Binance, Amerika Birleşik Devletleri’nin artan incelemeleriyle karşı karşıya kaldı. Nitekim bu durum, borsayı ve CEO’su Changpeng Zhao’yu hedef alan bir ceza soruşturmasına yol açtı. Şimdi, bu süreç sona eriyor olabilir ve borsada büyük değişikliklerle sonuçlanabilir.

Özellikle Wall Street Journal, Changpeng Zhao’nun Binance CEO’su olarak görevinden istifa ettiğini bildirdi. Haber, ABD Başsavcısı Merrick Garland’ın bugün bir basın toplantısı düzenleyeceği sırada geldi. Uzmanlar, borsanın cezai soruşturmasının sona ermesinin, yapılan duyuruların önemli bir parçası olmasını bekliyor. Bu haftanın başlarında Bllomberg, DOJ’un bir anlaşma kapsamında Binance’den 4 milyar dolar istediğini bildirdi. Bununla birlikte, şu anda gelişmelerde merkezi bir figür haline gelen CEO’su hakkında da suç duyurusunda bulundular. Binance CEO’sunun kaderi basın toplantısı sırasında belli olacak.

Binance

Binance CEO’sunun kaderi bu toplantıda belli olacak!

Yaklaşan DOJ basın toplantısı, Binance anlaşması ve mevzuata uygunluğa odaklanarak önemli kripto sektörü eylemlerini açıklayacak. ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Salı günü öğleden sonra düzenleyeceği bir basın toplantısıyla kripto para sektöründeki önemli yaptırımları açıklamaya hazırlanıyor. Açıklama yapacaklar arasında, Başsavcı Merrick Garland ve Hazine Bakanı Janet Yellen gibi yüksek profilli konuşmacılar yer alacak. Açıklamaların, hükümetin hızla gelişen kripto para ortamını düzenleme ve denetlemeye yönelik devam eden çabalarında önemli bir anı işaret etmesi bekleniyor.

Bu gelişme, çeşitli devlet kurumlarının kripto para şirketlerini hedef alan faaliyetlerinin arttığı bir ortamda gerçekleşiyor. Böylece kurumların, sektörde mevzuata uyum ve uygulamaya daha fazla odaklandığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: Binance CEO’su İstifa mı Edecek?