Reklamı kapat

Binance CEO’su Konuştu: Bu Altcoin Tek Haberle Fırladı!

4 görüntülenme
Binance CEO'su Konuştu: Bu Altcoin Tek Haberle Fırladı!

Önde gelen kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, FTX krizi hakkında konuşmaya devam ediyor. CZ’ye göre, kripto sektörü birkaç yıl gerilemiş durumda. Tüm bunlarla birlikte Binance ise, kripto piyasasında yükselişe devam ediyor. CZ ayrıca, endüstrinin hızla toparlanacağını ve güçleneceğini iddia etmektedir.

Binance CEO’su, piyasanın birkaç yıl geriye gittiğini kabul etti

Lider kripto para Bitcoin ve Ethereum’un son 24 saatte yüzde 6’nın üzerinde yükselişler yaşadı. Belirtildiği gibi kripto para piyasası büyük olasılıkla toparlanma evresinde görünüyor. Bunlarla birlikte, bazı sektör liderleri, FTX krizinin sektörü 4-5 yıl geriye götürdüğünü iddia etti. Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Zhu Su, FTX etkisinin daha da uzun süreceğini düşünmektedir. Zhu Su’ya göre bu süre 7-8 yılı bulacaktır.

Binance CEO’su CZ’ye göre ise, kripto piyasası yakın zamanda hızla toparlanması ve daha güçlü olması muhtemel.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Zhu, Hedge fonu Three Arrows Capital’in Haziran ayında iflasını hatırlatıyor. Su, düzenleyicilerle görüşüyor ve mahkeme tarafından atanan tasfiye memurlarıyla işbirliği yapıyor. Zhu Su, hem kripto hem de geleneksel varlıklara yatırım yapan bir ticaret şirketi kurmayı planlamkatadır.

CZ, FTX’in çöküşünü TradFi başarısızlığı ile karşılaştırıyor

Binance CEO’su “CZ”, diğer sektör liderleriyle birlikte FTX’in sektörü birkaç yıl geriye götürdüğünü kabul etti. Ayrıca CZ, bu yaşanılanların doğal olduğunu belirtiyor. Sonuç olarak ise CZ, yaşananları 70 yılı aşkın bir geliştirme sürecinden sonra, 2008’de düzenlenmiş TradFi’nin başarısızlığıyla karşılaştırdı.

CZ kriptokoin com

Binance CEO’su CZ, kripto piyasasının hızla toparlanacağına ve daha da güçleneceğine inanmaktadır. Şu anda ise CZ’nin, likidite sorunlarıyla karşılaşan projelere yardımcı olmak için endüstri kurtarma fonu duyurduğu bilinmektedir. Fon hakkında yeterli açıklamalar ise henüz yapılmadı. Bununla birlikte CZ’nin bu ay daha fazla bilgi açıklayacağı belirtilmektedir. Binance CEO’su konu hakkında şunlar dile getiriyor:

Bazıları (ben dahil) bunun “sektörü birkaç yıl geriye götüreceğini” söylüyor. Ama düşününce bu doğal. İlerlemede başarısızlıkta olacaktır. 70 yılı aşkın geliştirmenin ardından 2008’de düzenlenmiş TradFi’de gerçekleşti. Sektör hızla toparlanacak ve güçlenecektir.

Kripto para piyasası nasıl toplanacak?

Kripto piyasaları, balinaların düşüşün ortasında kripto para birimlerinden biriktirmeye başlamasıyla toparladı. Ethereum balinaları, şimdiye kadarki en büyük beşinci tek günlük birikimini gerçekleştirdi. Bu miktarın ise, günde 1 milyar dolar değerinde ETH olduğu aktarılmaktadır. Balinalar ayrıca Bitcoin, BNB, XRP, Shiba Inu, Dogecoin, Litecoin, Chainlink gibi kripto para birimlerinden satın aldı. Bitcoin fiyatı, son 24 saatte yüzde 6’nın üzerinde arttı.

Binance büyümeye devam ediyor

Binance’in DEX tarafı olan BNB Chain, 5.2 milyar dolarlık Toplam Kilitli Değer (TVL) oranıyla dikkat çekmektedir. Özellik FTX’te yaşanan kriz, en çok da Binance’ın işine yaramış görünmektedir. Dünyanın önde gelen kripto para borsası olarak anılan Binance, hacmine ve TVL oranlarına yeni kullanıcıları dahil ediyor. Ayrıca BNB Chain, şirketin yerel token’ı BNB’yi de güçlendiriyor. Kripto kışı devam ederken güçlü kalan token’lar arasında BNB’de yer aldı.

Hack Uyarısı: Binance API'si Tehlikede! Bu Altcoin Etkilendi!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın ve merkeziyetsiz ağın altcoin’i BNB için önemli adımlar attı. Borsa, işlem hacimleri ve kaldıraçlı işlemlerde milyarlarca dolarlık işlem hareketini barındırıyor. Tüm bunlarla birlikte CZ’nin Binance’in yerel altcoin’i BNB’yi 1 numara yapmak istemesi de hayli normal. Borsanın CEO’su CZ, launchpad özelliğiyle kripto para birimine güçlü bir destek sağladı. Binance Launchpad özelliği ile listelenecek kripto para birimleri için, önden katılım için BNB stake etme şartı getirdi. Bunun sonucunda borsada yer alan BNB’nin, dolaşım arzından çıkarılması beklenilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte 6 Büyük Borsanın Sepetindeki Altcoinler ve Tutarsızlıklar!
İşte 6 Büyük Borsanın Sepetindeki Altcoinler ve Tutarsızlıklar! Kripto para borsalarını FTX krizinin ardından bir bir rezervlerini paylaşıyor. Ancak tüm bunlarla birlikte hesaplarında yer alan altcoinler ve varlıkların toplamı dikkat çekiyor. Borsaların sahip oldukları BTC ve altcoinler FTX krizi sonrasında kripto para borsaları dikkatleri üzerine...
Nazlı Öykü Deniz 6 gün önce