Binance CEO’su O Altcoin’e İşaret Etti: Fiyatı Aniden Arttı!

6.399 görüntülenme
Binance CEO'su O Altcoin'e İşaret Etti Arttı

Binance CEO’su CZ, bugün bir CNBC haberini yorumladığı tweet’iyle altcoin piyasasını hareketlendirdi. Benzer bir hareketliliği daha önce FTX’in iflası ardından yaptığı paylaşımlarla tetiklemişti.

Bu altcoin Binance CZ’nin tweet’iyle tekrar hareketlendi

En büyük kripto Twitter topluluklarından Documenting Bitcoin, bugün Mart 2022 tarihli bir CNBC haberini “Şimdiye kadar okuyacağınız en önemli başlık” olarak alıntıladı. CNBC’nin haberi, Ukraynalı bir mültecinin tüm birikiminin %40′ını veya yaklaşık 2.000 dolarlık Bitcoin içeren bir USB ile Polonya sınırını nasıl geçtiğini anlatıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, gündeme taşınan habere yorum olarak Binance destekli bir sıcak depolama cüzdanından söz etti. CZ, “USB’ye ihtiyacı yoktu. Trust Wallet ve Binance gibi bir cep telefonu cüzdanı kullanabilirdi” dedi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere CZ daha öncede Trust Wallet’tan defalarca bahsetmişti.

Bu arada, Twitter’dan bir kripto meraklısı, soğuk cüzdan Ledger’in daha güvenli olduğunu öne sürdü. CZ buna, “Bir savaş bölgesi sınırını bir donanım aygıtıyla geçmek risklidir. Alıp götürmek daha kolay. Ledger yine de iyi bir cihaz” yorumunu yaptı.

Trust Wallet Token (TWT) ikinci kez ralli yaptı

Trust Wallet’ın yerel tokeni TWT, Binance CEO’su CZ’nin tweet’leri ardından kısa sürede pik yaptı. Gün içi en yüksek seviyesi 1,78 dolara temas ettikten sonra hafif bir düzeltme gördü. TWT şu anda 1,7 dolar civarında işlem görüyor. 14 Kasım’da CZ’nin attığı tweet’in ardından %50’den fazla artışla 2.50 dolarla zirve yapmıştı.

Trust Wallet, Binance tarafından destekleniyor

Trust Wallet, kullanıcıların kripto para ve NFT’ler gibi dijital varlıkları kontrol etmelerini sağlayan merkezi olmayan cüzdan uygulamasıdır. Ayrıca, Binance’in resmi kripto para cüzdanıdır ve 65 Blockchain için destek ve 4,5 milyondan fazla kripto para birimine erişim sağlıyor.

Cüzdan özellikle, kullanıcıların kripto paralarını kontrol etmesine ve erişmesine izin veriyor. Çoğu merkezi cüzdanın aksine Trust Wallet, DApp’lere erişim içerir ve kullanıcıların DApp’lerle desteklenen ağlarda güvenli bir şekilde etkileşim kurmasına olanak tanır. CZ, FTX’in iflas ettiği Kasım ayında, kullanıcıların tüm bu özelliklere ihtiyacı olduğunu ve Trust Wallet’in bunu karşılayabilecek bir saklama çözümü olduğunu vurgulamıştı.

Binance Smart Chain’i temel alan Trust Wallet, proof-of-stake (POS) mekanizmasıyla destekleniyor. Ayrıca, Binance tarafından yürütülen ve Binance Chain’de ve temel akıllı sözleşmelerinde bir güvenlik açığı keşfeden herkese 10.000 dolara kadar BNB ödeyen cömert bir hata ödül programı tarafından korunmakta. Bunun ötesinde, bir BEP-20 olarak TWT, onu yönetmek için kullanılan cüzdan yazılımının güvenliği ile korunur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kurumsal Para 4 Altcoin Alırken 3'ünü Sattı
Kurumsal Para Bu 4 Altcoin’den Alırken Bu 3’ünü Sattı! CoinShares’in en son haftalık fon akışı raporu, Bitcoin’in ciddi bir farkla altcoin rakiplerini geride bıraktığını gösteriyor. Toparlanmayla geçen bir önceki hafta 16-22 Ocak’ın ardından, kurumsal para bu sefer Bitcoin’e oynamayı tercih etti. Altcoin piyasası makul miktarda fon...
Buğra Çağlar 2 ay önce