Binance CEO’su Paylaştı: Bu Altcoin İçin Bomba İddialar!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 29 Ağustos 2022
2 görüntülenme

Crypto Leaks’ten yeni bir rapor, Ava Labs’in rakiplerine saldırması hakkında iddiaların ortaya çıkmasına neden oldu. Rapor, Ava Labs’in düzenleyicileri uzak tutması için Roche Freedman’a ödeme yaptığını iddia ediyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao da bu konuya yönelik yorumlarını paylaştı. İşte detaylar…

Ava Labs için şaşırtıcı iddialar

Avalanche, kendisini kriptonun en son büyük dramının merkezinde buldu. Kripto “muhbiri” Crypto Leaks’in 26 Ağustos tarihli bir raporu, Layer 1 Blockchain geliştirme şirketi Ava Labs için şaşırtıcı iddiaların ortaya çıkmasına neden oldu. İddialara göre Ava Labs; AVAX token arzının ve Ava Labs stokunun yaklaşık yüzde 1’ini, firmanın bazı rakiplerine karşı toplu dava açması ve toplu dava açması ödeme olarak hukuk firması Roche Freedman’a tahsis etti.

Bu 5 Altcoin'e Dikkat Edin: Diplere Daldılar!

Roche Freedman, kripto alanındaki çeşitli işleriyle tanınan bir hukuk firmasıdır. Kısa süre önce Terra’nın çöküşü nedeniyle Binance.US’a dava açtı. Ayrıca SOL’un yasadışı bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek Solana Labs’a dava açtı. Crypto Leaks raporunda yayınlanan iddialar arasında, kurucu ortak Kyle Roche’un Roche Freedman’a Ava Labs’ı desteklemek ve Dfinity ve Solana da dahil olmak üzere rakiplerine saldırmak için ödeme yaptığını iddia eden birkaç video görünüyor.

Videolarda Roche olduğu bildirilen kişi, Eylül 2019’da Ava Labs ile anlaşmaya vardığını belirtiyor.  Andreessen Horowitz’den sonra Ava Labs hissesinin ilk alıcısı olduğunu iddia ediyor gibi duruyor. “Token arzının belirli bir yüzdesi karşılığında yasal hizmetler sunmayı kabul ettiğim bir anlaşma yaptık… yani Eylül 2019’du” diyor. Videoda, büyük ihtimalle tokenların yüzde oranlarından konuşulmakta. Konuya göre, tahsisi, Ava Labs kurucu ortağı ve baş işletme görevlisi Kevin Sekniqi’nin tahsisinin yaklaşık üçte birini temsil ediyordu.

“SEC ve CFTC’nin peşinden gidecek başka şeyleri var”

Daha sonra, videodaki gizli kişi “[davayı] Ava Labs’ı desteklemek için stratejik bir araç olarak kullanıyorsunuz,” dedi. Verilen cevap, davayı “yeterince kullanılmayan bir araç” olarak tanımladı. Kliplerde kişinin, şu anda Sekniqi ile yaşadığını da iddia ediyor. Söz konusu kişi daha sonra kripto alanının nasıl çalıştığına dair içeriden bilgi sahibi olduğunu söylüyor. “Bu alandaki şirketlerin yarısını dava ettiğim için pazarın nereye gittiğini biliyorum” diyor.

3x Yapan Altcoin Projeleri

Daha sonra, Roche Freedman’ın davalarının ABD düzenleyicileri için dikkat dağıtıcı bir rol oynadığını söylüyor. Böylece dikkatleri Ava Labs’tan uzaklaştırdığını iddia ediyor. “Henüz dava edilmediler ve bunun bir nedeni var” diyor. “SEC ve CFTC’nin peşinden gidecek başka şeyleri olduğundan emin olmakla ilgileniyorum.” Ayrıca Ava Labs için “düzenleme diye bir şey” olmamasına yardımcı olduğunu da ekliyor.

Binance CEO’su yorumlarını paylaştı

Crypto Leaks makalesi hafta sonu boyunca Twitter’da dolaştı. Ava Labs’in kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, Twitter’da bu konuyu ele aldı. “Biri Cryptoleaks’teki komplo teorisi saçmalığı kadar gülünç bir şeye nasıl inanabilir?” dedi.   Bu arada Sekniqi, raporun “bazı komplo siteleri tarafından yazılan maksimum düzeyde aptallık” olduğunu söyledi. Binance CEO’su Changpeng Zhao da iddiaları “vahşi” olarak nitelendirerek yorumunu ortaya koydu. Ancak Zhao’nun tweet’i silinmiş gibi duruyor.

Roche Freedman’ın LinkedIn hesabı, Ava Labs’tan bahsetmiyor. Her iki taraftan da ilişkilerini doğrulayan herhangi bir kamu kaydı yok. Ancak ilginç bir şekilde Gün Sirer, daha önce Roche Freedman’ı “birinci sınıf” olarak nitelendirdi. Ayrıca Avalanche’ın resmi Twitter hesabının takip ettiği 627 kişiden biri. Avalanche, Gün Sirer ve Sekniqi, Roche’un hesabını takip ediyor.

Avalanche, 2021’de meteorik bir yükselişin keyfini çıkaran birkaç layer-1 ağından biriydi. Kasım 2021’de 145 doların biraz altında zirve yaptı. Ancak, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi o zamandan beri kripto çöküşünden zarar gördü. Bugünkü söylentilerin ardından yüzde 10.6’lık bir darbe aldı. Şu anda yaklaşık 17.85 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Biden’ın Kripto Para Emri İçin Son Hafta: İşte Beklenenler! ABD Başkanı Joe Biden’ın Yürütme Emri’ne kripto para birimiyle ilgili yanıtların çoğu, İşçi Bayramı’ndan hemen sonra geliyor. ABD Hazine ve Adalet Departmanlarından beklenen yanıtlar, ABD’deki kripto politikasının geleceği üzerinde özellikle belirleyici olacak. Joe Biden’ın yürütme emrine kurum...
Aslı Dinçer 29 Ağustos 2022