Binance CEO’su ‘Satıyoruz’ Dedi: Bu Altcoin Çakıldı!

Binance CEO'su 'Satıyoruz' Dedi
Binance CEO'su 'Satıyoruz' Dedi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance CEO’su CZ, rakip bir borsanın tokenlerini satmaya karar verdiklerini duyurdu. Haberin yankılanmasıyla fiyatlar dakikalar içinde çift haneli düşüşe geçti.

Binance bu tokenleri satmaya karar verdi

Binance CEO’su CZ, elindeki tüm FTX Token’leri (FTT) satma kararı aldıklarını söyledi. Bu tokenler FTX öz sermayesinden çıkışının bir parçası olarak Binance’in elinde geçmişti. CZ şimdi, Binance’in kabaca 2,1 milyar dolar değerinde FTT satacağını söylüyor. Geçtiğimiz saatlerde Twitter’dan şunları yazdı:

Binance’in geçen yıl FTX öz sermayesinden çıkışının bir parçası olarak, Binance kabaca 2,1 milyar dolar değerine nakit (BUSD ve FTT) aldı. Son zamanlarda ortaya çıkan spekülasyonlar nedeniyle, elimizde kalan tüm FTT’leri satmaya karar verdik.

CZ’nin açıklamalarına göre satışlar FTT’ye en az zarar verecek şekilde gerçekleşecek. Piyasa koşulları ve sınırlı likidite nedeniyle, bunun tamamlanmasının birkaç ay süreceğini de belirtti:

Bunu piyasa etkisini en aza indirecek şekilde yapmaya çalışacağız. Piyasa koşulları ve sınırlı likidite nedeniyle, bunun tamamlanmasının birkaç ay süreceğini tahmin ediyoruz

CZ satışın FTX’e yönelik bir hamle olmadığını söylüyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Binance’in BUSD stablecoin’ine rakip olacak bir token hazırladıklarını söylemişti. Binance, bunun öncesinde 5 Eylül’de, kendi stablecoin’i ile rekabet eden üç stablecoin’e erişimi durdurdu. CZ ise yukarıdaki açıklamalarına ek olarak FTT satışlarının karşıt bir hamle olmadığını vurguluyor. Tweet’in son bölümünde şunları yazdı:

Genellikle tokenleri uzun vadede tutarız. Ve bu tokene (FTT) uzun süre tutunduk. Eylemlerimizde şeffafız.

CZ’nin açıklamaları ardından FTX Token (FTT) sert düşüyor

CZ’nin 2,1 milyar dolarlık FTT satacaklarını duyurmasının ardından FTT fiyatı çift haneli değer kaybetti. Gün içi en yüksek seviyesi olan 24.90 dolardan 21.73 dolara neredeyse bir saatte çakıldı. FTT şu anda 23.19 dolardan işlem görüyor. 21.73 dolarda dip bulduktan sonra hafifçe toparlandı. Yazım sırasında son 24 saatlik kaybını %8.35 civarında tutuyor.

Bu arada, balina izleme botu Whale Alert dün akşam Binance’e akan 580 milyon dolara eşdeğer 23 milyon FTT işlemini bildirdi. Piyasada dolaşan söylentilere göre, bu hacim Binance’in FTT’deki kilitsiz yatırımı.

Yarım milyar dolarlık FTT’nin Binance’e taşınması, muhtemelen borsanın kendisi tarafından gerçekleşti. İşlemin bir diğer nedeni, FTX ve ona bağlı ticaret firması Alameda Research’ün varlıklarına ilişkin yakın tarihli bir soruşturmaya kadar uzanıyor.

Soruşturmanın ayrıntılarına girmeden, Alameda’nın en büyük varlığının alacaklılardan borç para aldıkları FTT’ye göre bilançosunun kırılganlığını ortaya koyuyor. Ek olarak, Binance CEO’su CZ, Twitter’daki soruşturmayı beğendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance CEO’su ‘Satıyoruz’ Dedi: Bu Altcoin Çakıldı!