Binance CEO’su ‘Satıyoruz’ Dedi: Bu Altcoin Çakıldı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 6 Kasım 2022
17 görüntülenme
Binance CEO'su 'Satıyoruz' Dedi

Binance CEO’su CZ, rakip bir borsanın tokenlerini satmaya karar verdiklerini duyurdu. Haberin yankılanmasıyla fiyatlar dakikalar içinde çift haneli düşüşe geçti.

Binance bu tokenleri satmaya karar verdi

Binance CEO’su CZ, elindeki tüm FTX Token’leri (FTT) satma kararı aldıklarını söyledi. Bu tokenler FTX öz sermayesinden çıkışının bir parçası olarak Binance’in elinde geçmişti. CZ şimdi, Binance’in kabaca 2,1 milyar dolar değerinde FTT satacağını söylüyor. Geçtiğimiz saatlerde Twitter’dan şunları yazdı:

Binance’in geçen yıl FTX öz sermayesinden çıkışının bir parçası olarak, Binance kabaca 2,1 milyar dolar değerine nakit (BUSD ve FTT) aldı. Son zamanlarda ortaya çıkan spekülasyonlar nedeniyle, elimizde kalan tüm FTT’leri satmaya karar verdik.

CZ’nin açıklamalarına göre satışlar FTT’ye en az zarar verecek şekilde gerçekleşecek. Piyasa koşulları ve sınırlı likidite nedeniyle, bunun tamamlanmasının birkaç ay süreceğini de belirtti:

Bunu piyasa etkisini en aza indirecek şekilde yapmaya çalışacağız. Piyasa koşulları ve sınırlı likidite nedeniyle, bunun tamamlanmasının birkaç ay süreceğini tahmin ediyoruz

CZ satışın FTX’e yönelik bir hamle olmadığını söylüyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Binance’in BUSD stablecoin’ine rakip olacak bir token hazırladıklarını söylemişti. Binance, bunun öncesinde 5 Eylül’de, kendi stablecoin’i ile rekabet eden üç stablecoin’e erişimi durdurdu. CZ ise yukarıdaki açıklamalarına ek olarak FTT satışlarının karşıt bir hamle olmadığını vurguluyor. Tweet’in son bölümünde şunları yazdı:

Genellikle tokenleri uzun vadede tutarız. Ve bu tokene (FTT) uzun süre tutunduk. Eylemlerimizde şeffafız.

CZ’nin açıklamaları ardından FTX Token (FTT) sert düşüyor

CZ’nin 2,1 milyar dolarlık FTT satacaklarını duyurmasının ardından FTT fiyatı çift haneli değer kaybetti. Gün içi en yüksek seviyesi olan 24.90 dolardan 21.73 dolara neredeyse bir saatte çakıldı. FTT şu anda 23.19 dolardan işlem görüyor. 21.73 dolarda dip bulduktan sonra hafifçe toparlandı. Yazım sırasında son 24 saatlik kaybını %8.35 civarında tutuyor.

Bu arada, balina izleme botu Whale Alert dün akşam Binance’e akan 580 milyon dolara eşdeğer 23 milyon FTT işlemini bildirdi. Piyasada dolaşan söylentilere göre, bu hacim Binance’in FTT’deki kilitsiz yatırımı.

Yarım milyar dolarlık FTT’nin Binance’e taşınması, muhtemelen borsanın kendisi tarafından gerçekleşti. İşlemin bir diğer nedeni, FTX ve ona bağlı ticaret firması Alameda Research’ün varlıklarına ilişkin yakın tarihli bir soruşturmaya kadar uzanıyor.

Soruşturmanın ayrıntılarına girmeden, Alameda’nın en büyük varlığının alacaklılardan borç para aldıkları FTT’ye göre bilançosunun kırılganlığını ortaya koyuyor. Ek olarak, Binance CEO’su CZ, Twitter’daki soruşturmayı beğendi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Solana Bomba Bir Haber Duyurdu
Solana Bomba Bir Haber Duyurdu: 3 Analist: Patlayacak! Solana son günlerdeki haber yağmuruna bir yenisi daha ekledi. Analistler bu ortaklıkların SOL fiyatını patlatacağından eminler. Solana, Circle ile ortaklığını duyurdu Kripto ödeme şirketi Circle, 2023’ün ilk yarısında Solana’da Euro destekli bir stablecoin piyasa süreceğini duyurdu. Bunun...
Buğra Çağlar 6 Kasım 2022