Binance CEO’su Şoke Eden Tweeti Sildi: Bu Altcoin Çakıldı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 29 Ağustos 2022
2 görüntülenme

Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer, CryptoLeaks’in çeşitli iddialarda bulunan bir raporunu reddetti. Bu sırada, konuya yönelik bir tweet atan Binance CEO’su Changpeng Zhao, tweet’ini sildi. İşte detaylar…

Ava Labs için piyasayı sarsan iddialar ortaya çıktı

Kriptokoin.com olarak sabah saatlerinde de bildirdiğimiz gibi raporda, Ava Labs ve hukuk firması Roche Freedman’ın, Ava Labs ile anlaşma yaptığı iddia edilmekte. Anlaşma karşılığı kripto paranın bir kısmı ve hisse senedi verildiği konuşulmakta.  Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer, CryptoLeaks’in şirketin sektördeki şirketlere aktif olarak zarar vermek için bir hukuk firmasıyla anlaşma yaptığı yönündeki raporunu reddetti. Sirer, raporu “komplo teorisi saçmalığı” olarak nitelendirdi.

Wall Street Journal: Popüler Altcoin Teknik İflas Yaşayabilir!

CryptoLeaks raporu, “şu anda en az 25 toplu dava yürüten kriptodaki insanları yaygın olarak dava ettiğini” söyleyen bir hukuk firması olan Roche Freedman hakkında konuşuyor. Binance, Solana Labs ve Dfinity Foundation aleyhindeki davalara işaret ediyor. CryptoLeaks, firmanın “kripto endüstrisine zarar veren olağanüstü bir gizli anlaşmaya göre faaliyet gösterdiğini belirtti. Amerikan hukuk sisteminin bütünlüğünü baltalayacak kadar sapkın bir yapıya sahip olduğunu” belirtti.

İddialar, hukuk firması ile Avalanche’ın anlaşma yaptığı yönünde

Rapor, Ava Labs ve Roche Freedman’ın hukuk firmasına yüz milyonlarca dolar değerinde büyük miktarda Ava Labs hissesi ve AVAX kripto para veren bir anlaşma yaptığını iddia ediyor.  CryptoLeaks ayrıca çeşitli videoları da paylaştı. Videoların sahte olma olasılığını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ancak videoda Roche Freeman ve Kyle Roche olduğu iddia edilen kişiler aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Amerikan hukuk sistemini kripto organizasyonlarına ve Ava Labs veya Avalanche ile bir şekilde rekabet edebilecek projelere saldırmak ve zarar vermek için kullandı. Genel olarak kripto endüstrisi aktörlerini dava ediyor. SEC ve CFTC’yi Ava Labs ve Avalanche Blockchain’inin son derece ticari yapısından uzaklaştırıyor. Emin Gün Sirer’in bireylere karşı kişisel davalarını gizlice takip ediyor.

Binance CEO’su tweet’ini sildi

Birçok önde gelen kripto para figürü, konuya yanıt verdi. Örneğin Binance CEO’su Changpeng Zhao, iddiaların doğru olup olmadığından emin olmadığını belirtti. Ancak “elbette Binance bir hedefti” dedi. Ancak CEO, tweet’ini sildi. Yine de, paylaşımın ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz:

AVAX’ın fiyatı raporun ardından düştü. Şu anda, yüzde 10.4’lük bir düşüş ile 17.98 dolardan el değiştiriyor. Piyasa değerine göre on yedinci sırada olan kripto para birimi, gün içinde 20 doların üzerinde işlem görüyordu. Coin’in son 7 günde kaybettiği miktar yüzde 22 iken, son 14 günde yüzde 37 değer kaybı yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altın Tutan Finans Efsanesi: Bunlar Felaket Çökecek! Çok satan kitaplardan olan “Zengin Baba Yoksul Baba”nın ünlü yazarı Robert Kiyosaki, en son piyasa yorumunu paylaştı. Özellikle gayrimenkul, hisse senetleri, altın, gümüş ve Bitcoin gibi tüm piyasaların çökmekte olduğu konusunda uyardı. Kiyosaki, 2008 mali krizinden daha...
Aslı Dinçer 29 Ağustos 2022