Binance CEO’su Tweet Attı: Bu Altcoin Çakıldı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
1.642 görüntülenme
Binance CEO'su Tweet Attı: Bu Altcoin Çakıldı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, BTC/TUSD ticaret çifti hariç BTC ile ücretsiz ticaret programını askıya aldığını duyurdu. Bu hareket, TRU fiyatının sadece bir saat içinde neredeyse yüzde 30 artmasına, ardından çökmesine neden oldu. İşte detaylar…

Binance duyurusu TRU coin’ini etkiledi

Kripto para borsası, BTC/TUSD pariteleri hariç ücretsiz BTC kampanyasını durdurdu. Bu durum, TrueFi’ın TRU tokenında artışa neden oldu. Ancak Binance CEO’su CZ, TRU’nun TUSD ile ilişkili olmaması gerektiğini tweetledi. Bu gelişme, TRU fiyatının hızla düşmesine neden oldu. Binance’in bu kararı önemli, zira borsa daha önce beşinci yıl dönümünü kutlamak için 13 spot çifti ile BTC için ücretsiz ticaret teklif etmişti. Bu hamle, platformdaki işlem hacimlerini artırırken eleştirilere de maruz kaldı. Ancak Binance, 23 Mart TSİ 03:00’ten itibaren Bitcoin ticaretinin platformda BTC/TUSD çifti için ücretsiz olacağını belirtti.

Binance’in bu hamlesi, ABD hükümetiyle olan yasal sorunlar nedeniyle BUSD ile ilişkisinin kesilmesinin ardından borsanın stablecoin TUSD’ye geçişini vurguladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere daha önce Binance, büyük miktarda TUSD stablecoin çıkarmış ve bunu platformdaki birçok ticaret çiftine tanıtmıştı. TrueFi’ın borç verme protokolünün  yönetişim tokenı TRU’nun fiyatı da bu hareketin ardından önemli ölçüde arttı, ancak gerçekte proje TUSD ile yakından ilişkili değil. Yalnızca daha önce TrueFi Protocol kapsamında olan bir ürün.

Bir saatte keskin fiyat hareketleri görüldü

Aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi, borsa duyurusundan sonra sadece bir saat içinde TRU’nun fiyatı keskin bir artış yaşadı. Şu anda TRU yaklaşık 0,11 dolardan işlem görüyor ve bu da son 30 gün içinde yüzde 165’lik bir değer artışına işaret ediyor. Binance, o zamandan bu yana sıfır komisyonlu ticaret politikasını sürdürürken, BTC/TUSD çifti dışında BTC ile serbest ticaretin askıya alındığına dair ani duyuru, kripto topluluğundaki birçok kişiyi şaşırttı. Karar, TRU’nun fiyatı üzerinde önemli bir etkiye neden oldu ve birçok traderın gelecekte Binance’i başka hangi değişikliklerin beklediğini merak etmesine neden oldu.

TrueFi, TrustToken ekibi tarafından oluşturulan merkezi olmayan bir finans (DeFi) borç verme protokolüdür. Borç alanların teminat göstermesini gerektiren Aave, Compound ve Venus gibi platformların aksine TrueFi, sabit faiz oranlı teminatsız krediler sunar. Projenin nihai hedefi, geleneksel protokollerin sınırlamalarının ötesinde çalışabilen, otomatik, piyasa odaklı bir kredi sistemi kurmak. Bunu başarmak da artan kullanıcı sorumluluğuna bağlı gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Önemli Haber: Bu Altcoin, Microsoft Ortaklığını Duyurdu!
Önemli Haber: Bu Altcoin, Microsoft Ortaklığını Duyurdu! 15 Mart’ta, piyasa değeri 1.4 milyar dolar olan Güney Koreli oyun devi Wemade, merkezi olmayan veri depolama açısından endüstri lideri olan Microsoft destekli Space and Time (SxT) ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu gelişme, Wemade’in altcoin...
Aslı Dinçer 2 hafta önce