Reklamı kapat

Binance CEO’su ve Vitalik Buterin’den Kripto Para Tavsiyeleri!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 hafta önce
128 görüntülenme
Binance CEO'su ve Vitalik Buterin'den Kripto Para Tavsiyeleri!

Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ve Ethereum mucidi Vitalik Buterin, kripto para yatırımcılarına tavsiyeler verdi. CZ, kripto piyasasındaki sorunlar nedeniyle ‘Bitcoin artık öldü’ diyenlere cevap verdi. Vitalik Buterin ise kripto kışında gezinme konusunda yatırımcılara tavsiyelerde bulundu.

Changpeng Zhao: Lider kripto para ölmedi!

Kripto para piyasasında bazı şeyle döngüsel olarak yaşanıyor. Bu da doğal olarak piyasa takipçileri için bir dejavu yaratıyor. Hatırlayacağınız üzere, LUNA çöküşünden sonra Binance’in CEO’su CZ, 20 Haziran’da “Bitcoin öldü” söylentilerine cevap vermişti. CZ, bu genel kanının aksine lider kripto para satın alan herkesin daha iyi bir yatırım getirisi elde ettiğini belirtmişti. Bu bağlamda Zhao, şu paylaşımı yapmıştı:

Tarihsel olarak konuşursak, “Bitcoin öldü” manşetleri her çıktığında Bitcoin satın alsaydınız, iyi iş çıkarırdınız. Mantık: Umutlarını yitirdiklerinde, dibe vurdukları an budur.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere FTX’in çöküşü, kripto para piyasasını derinden etkiledi. Piyasa hala daha çöküşün ve bulamanın etkisini üzerinden atabilmiş değil. Lider kripto Bitcoin, düştüğü dipten 16 bin doların üzerine çıksa da çekiz kazanamıyor. Bu da yatırımcıları ve trader’ları karamsarlığa sevkediyor. Dahası, ‘Bitcoin artık öldü’ söylentileri dolaşıyor. Bu ortamda CZ, yine önceden söylediği şeyi tekrara ediyor:

Bitcoin ölmedi. Biz hala buradayız.

“Daha basit şeylere yatırım yapın”

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, The Straits Times’ın genel yayın yönetmeni Sumiko Tan’a yakın zamanda bir röportaj verdi. Buterin, kripto para piyasası katılımcılarına ‘daha basit şeylere’ yatırım yapmalarını tavsiye etti. Kanadalı programcı, kripto yatırımcılarını ‘bireysel sıcak noktalara’ güvenmemeye çağırdı.

Bu arada Buterin, ETH’nin fiyatını çok yakından takip etmediğini iddia ediyor. “Bir şeyler satın almayı ve tutmayı” tercih ettiği için kripto hakkında spekülasyon yapmadığını ekliyor. Singapur’un kripto para birimi sahnesinden bahseden Buterin, Terra’nın gözden düşmüş kurucu ortağı Do Kwon’a atıf yaparak, yerel kripto para birimi alanının elinden gelenin en iyisini yapmadığının ‘bir dereceye kadar’ kesinlikle doğru olduğunu söylüyor

Kripto para

Vitalik Buterin: Bu kadar övülmeye alışamadım

Kanadalı programcı, Buterin’e Ethereum’un kötü amaçlar için potansiyel olarak kullanılmasından endişe duyup duymadığını soruldu. Buterin, birden fazla merkezi olmayan finans (DeFi) saldırısı olduğunu söyledi. Aynı zamanda, Ethereum topluluğunu iyi şeyleri destekledikleri ve kötü şeylere karşı çıktıkları için övdü. Buterin’in Bitcoin topluluğuyla ilgili ana sorunlarından biri, üyelerinin Bitcoin topluluğunu destekleyen zengin ve güçlü herkesi ‘otomatik olarak’ sevmesi. Pek çok Bitcoiner’ın sırf hükümetinin kripto hilesi yüzünden El Salvadorlu diktatör Nayib Bukele’ye yaltaklanmaya başladığını hatırlattı.

Buterin, kripto topluluğu içinde bu kadar övülmeye alışamadığını da belirtti. Ayrıca her zaman kendisi hakkındaki bazı açıklamalara katılmadığını ekledi. Bu bağlamda Buterin, şu açıklamayı yaptı:

Bence herkes kendinden bir parçayı bana yansıtıyor. Ve bu garip. Bazen kendimin bir tanımını görebiliyorum ve bununla kesinlikle ilişki kuramıyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kriz Kâhini Uyardı: Bitcoin Yeni Diplere Düşecek! Çünkü...
Kriz Kâhini Uyardı: Bitcoin Yeni Diplere Düşecek! Çünkü… Hiç düşündünüz mü 600.000 Bitcoin ile en büyük BTC sahibi iflas ederse ne olur? Belki biraz sıra dışı geliyor, ancak kripto dünyasında ‘asla olmaz’ diye bir şey yok. Kriz kahini olarak tanınan Nouriel Roubini, bu durumu hesaba...
Vural Erkan 1 hafta önce