Binance CEO’su ve FatMan Uyardı: Bu Borsalara Dikkat!

Vural Erkan
Vural Erkan 30 Kasım 2022
1.675 görüntülenme
Binance CEO'su ve FatMan Uyardı: Bu Borsalara Dikkat!

En büyük kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dikkat edilmesi gereken borsalar hakkında imalı bir paylaşım yaptı. Bu arada FatMan, Twitter’da kullanıcıları KuCoin’den uzak durmaları konusunda uyardı. KuCoin, fonlar Terraform Labs’a ait olmamasına rağmen Terraform Labs’ın talebi üzerine müşteri fonlarını dondurdu.

Binance CEO’su CZ’den imalı sözler!

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Binance, FTX çöküşünden sonra rezerv kanıtı yayınladı. Ayrıca, diğer borsaların da benzer şekilde davranmasını talep etti. ABD merkezli kripto borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell ise Binance’nin rezerv kanıtına eleştiriler getirdi. Changpeng Zhao (CZ), Kraken CEO’su Jesse Powell’ın eleştirilerine tepki gösterdi. CZ, rakiplerin itirazlarını ‘sağlıklı bir kontrol’ olarak değerlendirdiğini ve işletmenin uygun geri bildirim sağlayacağını belirtti. Bu doğrultuda Changpeng Zhao, şu paylaşımı yaptı:

Brian A ve Jesse P, SBF Amerikan olmasına rağmen FTX’in bir ‘off-shore borsa’ sorunu olduğunu söylüyor. Coinbase/Grayscale hakkında tweet attım. Brian yanıtladı. Jesse bugün Binance’in Rezerv Kanıtı’nı sorguluyor. Cevap vereceğiz. Bunları sağlıklı kontroller olarak görüyorum.

Binance

Kripto para borsası Kraken, bugün eleman sayılarını %30 azaltacağını açıkladı. Bu ortamda Binance CEO’su CZ, kaldığı yerden devam etti ve imalı bir şekilde şu borsalara dikkat edin dedi:

Şu kripto platformlarına dikkat etmek gerekiyor. Birincisi yüksek faiz kazancı vadedenler. İkincisi işten çıkarmalarla gündeme gelenler. Risk yönetimini şimdi yapmazsanız sonuçları için başkalarını suçlamayın.

Bu paylaşımın ardından takipçilerinden birisi imayı fark etti. Bu nedenle, CZ’nin Kraken’i hedef aldığını söyledi. Bununla birlikte CZ, Kraken’e karşı olmadığını, sadece risk yönetimi ilkeleri hakkında paylaşım yaptığını kaydetti.

FatMan, kullanıcıları KuCoin için uyardı

Kripto ve Finans Araştırmacısı FatMan, kullanıcıları KuCoin’den uzak durmaları konusunda uyardı. KuCoin, fonlar Terraform Labs’a ait olmamasına rağmen, Terraform Labs’ın talebi üzerine müşteri fonlarını tek taraflı olarak dondurmuştu.

Bununla birlikte FatMan, KuCoin’in ödeme gücü hakkında bilgisi olmadığını iddia etti. Paylaştığı sorunun sadece birkaç müşteriyi etkilediğini söyledi. Her ne olursa olsun, kripto araştırmacısı, özel bir tarafın kararına dayanarak ‘gasp aksesuarı’ olarak hareket eden borsalara karşı olduğunu kaydetti.

Ayrıca FatMan, müşteri fonlarının dondurulmasının yalnızca kanunla zorunlu kılınan nedenlerle yapılması gerektiğini açıkladı. Kripto araştırmacısı ayrıca, kanıtları özel olarak inceledikten sonra, KuCoin’in hesap sahiplerinden belirli bir üçüncü tarafa para göndermeleri için şantaj yapmak için müşterilerin fonlarını bir bahane olarak dondurduğunu açıkladı.

Bununla birlikte, bir kullanıcı kanıt istediğinde FatMan, kanıtın yayınlanamayacağını belirtti. FatMan, delillerin isimlerinin kamuya açıklanmasını istemeyen diğer müşterilerden toplandığını açıkladı.

Ayrıca FatMan, başlangıçta KuCoin’in yanıt verdiğini tespit etti. Ancak yanıt vermeyi bıraktı ve bu konu hakkında soru sorulduğunda yorum yapmadı. Birçok kullanıcı Twitter kripto alanını gözlemlerken KuCoin’in APR’lerindeki ani artış hakkında bilgi paylaştı. Birçok kullanıcı, BTC, ETH ve USDT APR’leri yüzde 200’ü geçtikten sonra bunun KuCoin tarafından şüpheli bir davranış olduğunu iddia etti. Yikes adlı bir kullanıcı, KuCoin’in son derece değişken koşullar sırasında şaşırtıcı bir şekilde bakım yaptığını ve müşterilerin ticaretten çıkmalarını engellediğini gözlemledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Aralık Bu 11 Altcoin İçin Çok Kritik
Aralık Bu 11 Altcoin İçin Çok Kritik: İşte Olacaklar Listesi! Altcoin projeleri, daha verimli bir yeni yıl için Aralık ayı yol haritalarına hazırlanmakla meşguller. BabyDogeSwap’den Mina ve Theta’ya, önümüzdeki ayın haber akışına göz atalım. Aralık ayına planlanan token burn, mainnet ve AMA etkinlikleri BNB Smart Chain tabanlı...
Buğra Çağlar 30 Kasım 2022