Reklamı kapat

Binance CEO’su Piyasayı Yorumladı: Yüksek Volatilite Olabilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
2 görüntülenme
Binance CEO'su: Yüksek Volatilite Olabilir

Binance CEO’su CZ, kripto para yatırımcılarına “öngörülemezlik” ortasında “hodl” çağırısı yaptı. Piyasada bir süre daha yüksek volatilite göreceğimizi söyledi.

Binance CEO’su belirsizlik ortamında piyasadan uzak durmayı tavsiye ediyor

Changpeng Zhao, deneyimsiz yatırımcılara, aşırı volatilite ve belirsizlik ortamında işlem yapmaktan uzak durmalarını tavsiye ediyor. CEO, 14 Kasım’da Binance’in ev sahipliği yaptığı Twitter toplantısında, tecrübesiz yatırımcıların özellikle geçim masrafları için gereken parayı riske atmak yerine beklemelerini önerdi:

Önümüzdeki hafta veya gelecek ay için ihtiyacınız olan parayı kullanıyorsanız kriptoya yatırım yapmamalısınız, yalnızca uzun bir süre, belki birkaç yıl gibi ihtiyacınız olmayan ihtiyari nakit kullanmalısınız.

Zhao, küçük yatırımcılara yakın gelecekte piyasaya sermaye dağıtmadan önce iki kez düşünmelerini tavsiye ediyor:

Neler olduğunu bilmiyorsanız, ne olacağını tahmin etmeye çalışmayın. Tahmin etmek çok zor. Bu nedenle, yüksek volatilite ve öngörülemezlik döneminden geçeceğiz. Yani çok deneyimli, çok olgun, kendine çok güvenen biri değilseniz ve riski kaldıramıyorsanız, çoğu kişiye bu süreyi beklemesini tavsiye ederim

Piyasadaki kriz FTX kriziyle ortaya çıkıyor

Son düşüş, FTX krizinin tüm sektörü, özellikle de para çekme işlemlerini geçici olarak durdurmak zorunda kalan bazı merkezi borsaları olumsuz etkilemesiyle ortaya çıkıyor. Ancak Zhao, Binance’te böyle bir sorunun olmadığını doğruladı. Kullanıcıların borsaya neden güven duymaları gerektiği sorulduğunda, şirketin bilançosuna işaret etti:

Kredimiz yok. borcumuz yok Kimseye borcumuz yok. Ayrıca platform dışında kredi vermedik. Bu nedenle, kullanıcı varlıklarını asla alıp yönetmesi ve getiri elde etmeye çalışması için üçüncü bir tarafa vermeyiz.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Binance, 70 milyar dolarlık rezerv tuttuğunu paylaştı.

Zhao ayrıca, Binance’in FTX’in çöküşüyle birlikte yoğun para çekme talebiyle karşılaştığını doğruluyor. Binance’in çökmesi durumunda bile platformun kullanıcılarının paralarını çekmesini engellemeyeceğini yineledi:

Herkes parasını merkezi borsadan çekerse, merkezi borsayı kapatırız. Sahip olduğumuz daha birçok karlı işletmemiz var.

CZ, Binance’in böyle bir duruma dayanıklı olduğunu vurguluyor

Zhao, DeFi uygulamalarının ana akım haline gelmesiyle merkezi borsaların artık gerekli olmayabileceğini belirtti. Yakın tarihli tweet’lerinde Binance tarafından desteklenen Trust Wallet’in bu açığı karşıladığını söyledi. CZ, Binance iflas etse bile tüm müşteri fonlarını karşılayabileceklerini temenni ediyor:

İnsanların kendi fonlarını kendi gözetimlerinde güvenli ve kolay bir şekilde tutmalarına izin vermenin bir yolunu bulabilirsek, ki bu genel nüfusun %99’u bunu yapabilir, merkezi borsalar olmayacak veya muhtemelen olması da gerekmeyecek.

Binance merkezi bir borsa olsa da Zhao, şirketin yatırım ortaklarının kullanıcılara seçenekler sunmak ve girişimcileri inşa etmeleri için desteklemek için hem merkezi borsaları hem de merkezi olmayan protokolleri içerdiğini vurguladı:

Biz teknoloji agnostiğiyiz. Her şeyi merkezileştirmeye çalışmıyoruz. Herkesi merkezi borsaya getirmeye çalışmıyoruz. Merkezi olmayan bir borsa kullanacak kadar iyiyseniz, bunun için gidin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Büyük Haber: Apple Bu Altcoin ile Anlaştı!
Büyük Haber: Apple Bu Altcoin ile Anlaştı! Apple Pay, altcoin piyasasının en büyük stablecoin üreticisiyle işbirliği yapıyor. Ödeme yöntemi sistemi, web taratıcısı Safari üzerinden kripto para işlemlerinin önünü açıyor. Apple Pay, Safari üzerinden bu altcoin ödeme kabul edecek Piyasanın en büyük stablecoin üreticisi Circle...
Buğra Çağlar 2 hafta önce