Reklamı kapat

Binance CEO’sundan Önemli Açıklamalar: FTX, Coinbase ve Fazlası…

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 5 gün önce
0 görüntülenme
Binance CEO'sundan Önemli Açıklamalar: FTX, Coinbase ve Fazlası...

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto varlık sektöründeki sıkıntılı varlıklardan bahsetti. Ayrıca son zamanlarda iflas etmesiyle gündeme gelen FTX ve kripto para borsası Coinbase için açıklamalar yaptı. İşte detaylar…

Binance, kargaşa döneminde önemli bir simge oldu

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi Changpeng Zhao, sıkıntıdaki platformlar için 1 milyar dolarlık fon kurduğunu açıklamıştı. Ayrıca iflas etmiş borç verme platformu olan Voyager Digital için bir teklif daha yapacağını söyledi. Zhao, Perşembe günü Bloomberg ile yaptığı röportajda, “Bu yeterli değilse fazlasını ayırabiliriz,” dedi. Zhao, kripto için bir kargaşa döneminde önemli bir figür oldu. Sam Bankman-Fried’in rakibi FTX borsası ve ticaret platformu Alameda Research’ün sağlığıyla ilgili endişelerini vurgulayan tweet’leri çöküşlerini hızlandırdı.

Binance, Bu Altcoin ve Borsaya Yatırım Yapabilir!

O zamandan beri borsası, FTX’in kaotik bir şekilde iflasa sürüklenmesinin ardından dünyanın en büyük kripto ticaret platformu konumunu sağlamlaştırıyor. Zhao, geçen hafta likidite sıkışıklığı yaşayan güçlü projelere yardımcı olacak endüstri kurtarma fonu planlarını duyurdu. Hedefin FTX’in silinmesinden kaynaklanan bulaşmayı engellemek olduğunu söyledi. Perşembe günkü röportajda Zhao, fonla ilgili bir blog yazısının yakında geleceğini belirtti. Binance’in bir dizi sektör oyuncusuyla bu konuda konuştuğunu söyledi.

Endüstrinin kurtarılma ihtiyacına işaret eden Zhao, fonun 1 milyar dolardan daha fazla br miktarda olabileceğini de belirtti. Şeffaf fon olacağını açıklarken “kapılı kapılar ardında anlaşma yapılmayacak” dedi. Endüstrinin 2023’te değil, bugün kurtarılmaya ihtiyacı olduğunu açıkladı. Bu nedenle her gün sektör oyuncularıyla görüşmeler gerçekleştirdiğini aktarıyor.  Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre, bu yılki derin kripto bozgunu, Zhao’nun kişisel servetinden yaklaşık 80 milyar doları sildi.

Yarın Bu Altcoin İçin Çok Kritik: Toplu Satış Olabilir!

Genesis ile ilgili görüşmeler devam ediyor

Binance ayrıca, borç verme kolunda zorluklarla karşılaştıktan sonra iflastan kaçınmak için yatırımcılarla yeni bir fonlama turu için görüşmelerde bulunan ABD merkezli kripto para komisyoncusu Genesis Global ile görüşmelerde bulunuyor.  Zhao, Genesis çöküşünün yalnızca bazı büyük kurumsal oyuncuları etkileyebileceğini ve zorluklar olsa da sektörün ayakta kalacağını söyledi.

FTX, Grayscale ve Coinbase ile ilgili açıklamaları

Zhao, kripto para piyasalarında ortaya çıkan mevcut dramanın merkezinde yer alan borsanın, düşüşünden önce FTX’i satın almak için görüşmelerde bulunduğunu, ancak sonunda Bankman-Fried’in varlıklarının ABD yetkilileri tarafından soruşturma altında olduğuna dair raporların ardından geri adım attığını söyledi.  Zhao, Binance’in FTX’in tüm kitaplarına veya ticaret geçmişine erişimi olmadığını ve sağlanan bilgilere güvenemeyeceğini söyledi. Borsa, iflas işlemlerinden geçerken FTX’in varlıklarına bakmayı planladığını söyledi.

Analist: 4 Altcoin Uzak Durun

Ayrıca Zhao, FTX konusundaki tweet’leri daha erken atmadığı için kendini suçladığını belirtti. Endüstri olarak FTX’in çok falza büyümesine izin verdiklerini, soru sormadıklarını belirtti. Coinbase hakkında ise aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Coinbase 10 yıldır hizmet veriyor ve halka arzı gerçekleşti. Eminim ki güçlülerdir, önemli şirketler tarafından denetleniyorlardır. Ancak biz bunu görmüyoruz, bunu Blockchain’de görmeliyiz diye düşünüyorum.

Müjde: Coinbase LOOM ve Bu 10 Altcoini Ekliyor!

Silinen Coinbase tweet’i

Son olarak Zhao, Coinbase’in elinde tuttuğu Grayscale Bitcoin’lerine yönelik atıp sildiği tweet’ten bahsetti. Söz konusu tweet’te bir haber kaynağı Coinbase’te Grayscale’in 635 bin Bitcoin’i kaldığını gösteriyordu. Diğer bir haber kaynağı ise dört ay önce Coinbase’te 600 bin BTC kaldığına dikkat çekiyordu. Zhao, bu tweet’i ile Coinbase’te herhangi bir likidite sorunu olduğunu iddia etmediğini söyledi. Yalnızca iki habere dikkat çektiğini açıkladı. Fakat borsada tutulan Bitcoin’lerle saklanan Bitcoin’lerin ayrı tutulduğunu düşünüp tweet’ini sildiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bir Bitcoin cüzdanı, 2017’nin Ağustos ayından bu yana ilk kez harekete geçti. Cüzdanın sahibi 10.000 Bitcoin’i, iki farklı cüzdana gönderdi. Büyük kripto para yatırımcılarının cüzdandan cüzdana aktarım yapması inanılmaz ilginç bir olay olmasa da bu konuda bir “plot twist” var. Söz konusu cüzdan, FBI’ın kapattığı BTC-e isimli eski bir kripto borsasına ait. İşte detaylar…
FBI’ın Kapattığı Borsadan 10 Bin Bitcoin Çıktı! ‘Satış Olabilir’ Bir Bitcoin cüzdanı, 2017’nin Ağustos ayından bu yana ilk kez harekete geçti. Cüzdanın sahibi 10.000 Bitcoin’i, iki farklı cüzdana gönderdi. Büyük kripto para yatırımcılarının cüzdandan cüzdana aktarım yapması çok ilginç bir olay olmasa da bu konuda bir...
Aslı Dinçer 5 gün önce