Binance CEO’sundan Düşen Bitcoin Fiyatı İçin Tahmin!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
1.852 görüntülenme
Binance CEO'sundan Düşen Bitcoin Fiyatı İçin Tahmin!

Kripto para piyasası, hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) değerinde yüzde 5’lik bir düşüş yaşadığı için darbe aldı. Piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimindeki bu düşüş eğilimi, birçok kişinin BTC ve ETH’nin ne kadar düşebileceğini merak etmesine neden oldu. Bu sırada, düşen Bitcoin fiyatı hakkında bir yorum, Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan geldi. İşte detaylar…

Bitcoin fiyatı yüzde 5 düştü

Bitcoin (BTC) fiyatları, son saatlerde yüzde 5’in üzerinde 23.500 dolardan 22.240 dolara düşerek önemli bir gerileme yaşadı. Benzer şekilde, en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum da yüzde 5’in üzerinde düşüş yaşadı. Bu düşüş, Bitcoin’in şu anda 430,9 milyar dolar olan toplam piyasa değerinden yaklaşık 22 milyar dolar kayıpla sonuçlandı. BTC’nin düşüşü, kripto para piyasasındaki çeşitli uzmanların gündemindeydi.

Bu Gelişmeyle Bitcoin ve Ether Sert Satış Gördü!

Ancak en dikkat çekici yorum, geniş bir takipçi tabanı olan Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan geldi. Changpeng Zhao, “bazı insanlar genellikle son dip seviyeden alan insanları kıskanır” dedi. Ayrıca, “yarın o adam olmayın” diye de ekledi. Zhao, bu yorumuyla, yerel dip yapan Bitcoin’i satın alıp daha sonra kâr elde eden kişilere işaret etti. Bu kişilerin, genellikle “kıskanılan insan” olduğunu ima etti.

Zhao, bunun “mali tavsiye” olmadığını tweet’ine ekledi. BTC’de dip veya zirvenin geldiğine yönelik bir açıklama yapmadığını, yalnızca “genel olarak söylediğini” açıkladı. BTC’nin yere dip yaptığı bu zamanlarda Changpeng Zhao’nun yorumu dikkat çekti. Zira Zhao, Bitcoin’i mevcut fiyatında, “dip seviyeden” satın alanların genellikle kıskanıldığını söyleyerek, BTC’nin yükseliş yaşayabileceğini ima etti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi  Zhao, Bitcoin’de hep “boğa” olduğunu açıklamaktan hiçbir zaman çekinmedi.

Piyasalar neden geri çekildi?

Daha önce belirtildiği gibi, BTC’nin fiyatı son saatlerde %5’lik önemli bir düşüş yaşadı ve bu da piyasa değerinde 22 milyar dolarlık bir düşüşe neden oldu. Kripto dostu banka Silvergate Capital’i çevreleyen endişe, Bitcoin’in fiyatının 23.500 dolardan 22.240 dolara düşmesine katkıda bulundu. Kripto varlık borsası Matrixport’un araştırma başkanı Markus Thielen, BTC fiyatlarındaki son düşüşün muhtemelen Silvergate Bank’ın geciken 10-K mali raporunu çevreleyen tartışmalardan ve ABD düzenleyicilerinin bankalar ve kripto para firmaları arasındaki ilişkileri sınırlama çabalarından kaynaklandığını öne sürüyor.

6 Bitcoin Analisti: Önümüzdeki Aylarda Bunları Bekleyin!

Ek olarak, Silvergate Capital’in (SI) yıllık raporunun, FTX’in Kasım ayındaki çöküşünden ve çeşitli cephelerdeki düzenleyici soruşturmalardan kaynaklanan kayıplar nedeniyle erteleneceğini açıkladığını belirtmek gerekir. Sonuç olarak, Silvergate Bank’ın belirsiz durumu, büyük ortakların bağlarını koparmasına neden oldu ve bankanın kendisi, faaliyetlerine devam etme kabiliyetiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Buna ek olarak, kripto para birimi piyasaları, şu anda destek seviyeleri olarak hareket eden Şubat ortasının en düşük seviyelerine geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Şanghay Yükseltmesi, Ethereum Fiyatını Dump'layacak mı?
Şanghay Yükseltmesi, Ethereum Fiyatını Dump’layacak mı? Görüşülen kripto para analistleri, Ethereum ile ilgili endişelerin abartılı olduğunu ve satış baskısının sınırlı olacağını söylüyor. Ethereum satış baskısı ve fiyat dengesi Kripto analistleri verdiği demeçlerde Ethereum’un önümüzdeki aydan itibaren daha önce kilitlenmiş olan yaklaşık 29 milyar...
Emre Borsan 3 hafta önce