Binance CEO’sundan Bomba Tahminler: O Altcoin Ponzi!

Vural Erkan
Vural Erkan 26 Kasım 2022
312 görüntülenme
Binance CEO'sundan Bomba Tahminler: O Altcoin Ponzi!

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao (CZ), piyasanın geleceği hakkına görüşlerini paylaştı. Ayrıca, FTX ve LUNA çöküşlerini karşılaştırdı. CZ, Cuma günü Atina’da düzenlenen Binance buluşmasında kripto paranın geleceği hakkında bazı ilginç yorumlar yaptı.

CZ’ye göre, sektör artık bir yıl öncesine göre daha sağlıklı

Binance CEO’su, kripto ekosisteminin evrimini internetin son birkaç on yıldaki gelişimiyle karşılaştırdı. Piyasaya girdiğinde bunun belirli bir kripto ile ilgili olmadığını, para için yeni teknolojiyle ilgili olduğunu söyledi. CZ, Binance’in gerçekten kar elde etmeye odaklanmadığını kaydetti. Ancak sürdürülebilir bir büyümeye meyilli olduğunu belirtti.

Katılımcılardan CZ’ye Bitcoin’in (BTC) 1 milyon dolara ulaşıp ulaşmayacağı sorusu yöneltildi. CZ, “her şey olabilir” yanıtını verdi. Yeni bir piyasanın potansiyel büyüklüğünün mevcut bir piyasanın büyüklüğü ile karşılaştırılamayacağını da sözlerine ekledi. Binance CEO’su, 2022’de yaşanan olumsuz olayların ardından 2023’te kripto piyasasının toparlanmasını bekliyor. Ayrıca, sektörün artık bir yıl öncesine göre daha sağlıklı olduğunu vurguluyor.

Binance

Binance CEO’su: FTX ile Luna çöküşleri birbirinden farklı

Bu arada Changpeng Zhao, FTX yönetiminin bir tür saadet zinciri olduğunu söyledi. FTX’in kullanıcı parasını almadığı konusunda yalan söylediğini kaydetti. CZ, tüm endüstrilerin erken aşamada inişler ve çıkışlar yaşadığını ifade etti. Tüm yeni endüstrilerin başarılı ve başarısız projeleri var, diye açıkladı. Öte yandan CZ, Terra (LUNA) projesinin Lehman Brothers gibi yanlış yönetildiğini söyledi. Bu bağlamda, Binance CEO’su şu ifadeleri kullandı:

Terra Luna projesi, Lehman Brothers gibi yanlış yönetildi. Luna’nın kurucuları, çöktükten sonra çok parayla çekip gitmediler. Bir domino etkisindeki olaylar zinciri gibi düştü.

Ayı piyasası ne kadar sürecek?

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere CZ, kriptonun mevcut durumu hakkında da görüşlerini paylaştı. Kripto gibi kitlesel bir piyasa ortamında piyasa duyarlılığının tek bir nedeni olmadığını söyledi. Kripto ayı piyasasının, piyasa geçmişine bağlı olarak daha uzun süre devam edebileceğini de sözlerine ekledi. Pazarın kitlesel benimsemeden ne kadar uzakta olduğu sorulduğunda, bunu değerlendirmek için iki bileşen olduğunu belirtti. Kitlesel benimsemenin, daha fazla insanın kripto para birimlerini tutmaya başladığı büyümeye ve bu bireylerin net değerindeki kripto payına bağlı olacağının altını çizdi.

Binance

Changpeng Zhao, muhtemelen önümüzdeki yıllarda kripto benimsemenin üstel bir artış modeli göreceğini tahmin ediyor. Ancak, düzenleyici direnç ve korku göz önüne alındığında yavaş büyümenin daha iyi olacağını hissediyor.

Kripto lisansı için daha sorunsuz onayların, kriptonun daha hızlı benimsenmesi için mutlaka bir ön koşul olmadığını söyledi. CZ, lisanslamanın çok liberal olmadığı ancak benimsemenin çok yüksek olduğu Venezuela örneğini verdi. Yetkili, benimsemeyi durduracak bir şey olmadığı için hükümetlerin düzenleme üzerinde çalışmaya bakması gerektiğini öne sürdü. Kurumsal benimseme hakkında konuşurken, beş ile on yıl içinde El Salvador’un Bitcoin varlıkları açısından harika bir konumda olacağını söyledi. Mevcut fiyatlarla hisselerin pek bir anlam ifade etmediğini, ancak gelecekte çok değerli olacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

LUNC ve BNB İçin Yıl Sonu Tahminleri Çıktı: Bu Rakamlar!
LUNC ve BNB İçin Yıl Sonu Tahminleri Çıktı: Bu Rakamlar! Kripto para piyasası, FTX çöküşün etkilerini henüz üzerinden atamadı. Ayrıca, piyasayı daha derinden etkileme potansiyeline sahip bazı söylentiler dolaşıyor. Belirsizliği hakim olduğu bu ortamda CoinMarketCap’teki kripto topluluğu, Terra Classic (LUNC) ve Binance Coin (BNB) tahminleri için oy...
Vural Erkan 26 Kasım 2022