Binance CEO’sundan Önemli Bitcoin Açıklaması!

Binance CEO'sundan Önemli Bitcoin Açıklaması!
Binance CEO'sundan Önemli Bitcoin Açıklaması!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, 20 Mart akşamı Twitter hesabından Bitcoin (BTC) ve bankacılık sektörü hakkında bazı yorumları paylaştı. İşte Binance CEO’sunun en son açıklamaları… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Binance CEO’su, bankacılık krizinden bahsetti

Birçok kişinin kullandığı ve günlük işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, yeni tweet’inde bankacılık krizine değindi. 8 milyonun üzerinde takipçisi olan CEO’nun tweet’lerine göre, banka başarısızlıkları basitçe doğal bir piyasa çöküşü. Düzenleyiciler ise topluma yüksek bir maliyet getiren bu başarısız sistemleri korumaya çalışıyor. Zhao ayrıca, her on yılda bir aynı bankaların battığına ve onların yok olmasına izin vermek yerine, vergi mükelleflerine büyük bir maliyet karşılığında hayatta tutulduklarına dikkat çekti.

Ayrıca, yeni bankaların pazara girip rekabet etmesinin zor olduğunu ve yeni bankaların genellikle eski, başarısız bankalarla aynı şekilde faaliyet göstermeleri gerektiğini belirtti. Zhao’ya göre bu, gerçekten serbest bir piyasayı yansıtmamakta.  Zhao’nun bu yorumları, PointsVilleApp’in kurucusu Gabor Gurbacs’ın 21 Mart’ın başlarında Credit Suisse’i eleştiren bir tweet’ine yanıt olarak geldi. Zhao bu fırsatı, Credit Suisse CEO’sunun bir zamanlar 7.000 dolar değerindeyken Bitcoin’i balon olarak adlandırdığına dikkat çekmek için kullandı. Kriptokoin.com verilerine göre bugün, Bitcoin 28.000 dolar değerinde ve geleneksel bankacılık kurumlarından aldığı eleştirilere rağmen gelişmeye devam ediyor.

Kripto para borsaları ve geleneksel finans kuruluşları, uzun süredir çelişki içerisinde

Zhao’nun yorumları, pek çok geleneksel kurumları savunan kişilerin sözlerine gücenmesiyle bankacılık sektöründe şaşkınlık yarattı. Bununla birlikte, geleneksel bankacılık sistemini “bozmaya” çalışan kripto para birimi borsaları ile bankacılık endüstrisinin uzun süredir birbiriyle çeliştiğini not etmek önemlidir. Sonuç olarak, Zhao’nun yorumları tartışmalı olabilir, ancak geleneksel bankacılık sektörü ile kripto para dünyası arasındaki büyüyen uçurumun altını çiziyor. Daha fazla insan kripto para birimine yöneldikçe, bu iki endüstrinin gelecekte nasıl bir arada var olacağını görmek ilginç olacak. Zira ikisi arasında önemli farklılıklar olduğu biliniyor.

En büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, yeni bir Twitter gönderiside Bitcoin (BTC)’den bahsetti. Yıllar boyu Bitcoin’in “çöktüğü” seviyeleri listeledi. İşte detaylar…

Geleneksel finansal kuruluşlar, hükümetler tarafından yoğun bir şekilde düzenlenen merkezi kuruluşlarken, kripto para birimi borsaları merkezi değildir ve herhangi bir merkezi otoriteden bağımsız olarak çalışır. Ayrıca kripto para borsaları genellikle geleneksel finansal kuruluşlardan daha şeffaftır çünkü tüm işlemleri herkesin erişebileceği bir genel deftere kaydeden Blockchain teknolojisini kullanırlar. Kripto para borsalarına genellikle internet bağlantısı ve ticaret yapmak için biraz kripto para birimi olan herkes daha erişilebilirken, geleneksel finansal kuruluşlar genellikle minimum hesap bakiyesi gerektirir ve hesap açmak için ek gereksinimler olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance CEO’sundan Önemli Bitcoin Açıklaması!