XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Binance CEO’sundan BTC ve Altcoin Yorumu: Dipleri Alın!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 Temmuz 2022
1 görüntülenme
Binance CEO'sundan BTC ve Altcoin Yorumu

Binance CEO’su CZ Cuma günü yaptığı açıklamada, BTC ve altcoin fiyatlarındaki son düşüşün birikim yapmak için iyi bir zaman olduğunu söyledi.

CZ, ayı piyasasının “indirimli satın alma zamanı” olduğunu söylüyor

Bankless podcast’i sırasında konuşan CZ, ekstra nakite sahip yatırımcıların ayı piyasasında daha fazla kripto satın almayı düşünmeleri gerektiğini söyledi. CZ ayrıca, bunu “satın almak için indirimli bir zaman” olarak nitelendiriyor.

CZ’nin BTC açıklamaları, Michael Saylor ve Nayib Bukele’nin beğenisini topladı

Binance CEO’su, fiyat düşüşünden sonra yakın zamanda Bitcoin (BTC) satın alan Michael Saylor ve El Salvador’dan Nayib Bukele’nin beğenisini topladı. CZ’ye göre, piyasanın kıdemlerinin çoğu, insanların onlarla dalga geçtiği en az bir ayı döngüsünden geçmek zorunda kaldı. Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, 2014/2015 (BTC 200 dolara düştüğünde) veya 2018/2019’da (3.000 dolar) ayı piyasasında satın alınan ve tutulanlar şimdi iyi durumda.

Bu arada, Nayib Bukele, 1 Temmuz’da ülkenin 19.000 dolardan 80 Bitcoin satın aldığını tweetledi. Daha sonra, Twitter’dan “Bitcoin gelecek. Ucuza sattığınız için teşekkürler” dedi. İşlemin toplam maliyeti 1.52 milyon dolar civarındaydı.

CZ, trader’lara da tavsiye verdi. Kripto yatırımcılarının ayı piyasasına dayanabilmeleri halinde bir sonraki boğa koşusunda karda olacaklarını söyledi:

Uzun vadede sektör ayakta kalıyor. Geliştirilen daha fazla uygulama var. Sektörde daha fazla insan var. Beş, on, yirmi yıllık ufuklara bakarsak piyasa daha da büyüyecek.

Ancak CZ, kısa vadeli görünümün belirsizliğini koruduğunu söylüyor. Aynı zamanda, önümüzdeki günlerde piyasaların toparlanabileceğini veya daha da düşebileceğini belirtti.

BTC ve altcoin’ler için nasıl bir ayı piyasası olacak?

CZ, ayı piyasasının dört yıllık bir döngünün parçası olabileceğini söylüyor. Ayrıca, kripto fiyatlarında uzun süreli zayıflığa işaret ettiğini düşünüyor. Ancak yükselen enflasyonun insanları kripto para birimlerini kabul etmeye ittiğini görüyor.

5 Yıl Önce BTC, DOGE ve ETH'ye 100 Dolar Koysaydınız Ne Olurdu? 

CZ ayrıca, işletmelere piyasadaki zayıflığı gidermek için en az 10 yıllık nakit tutmalarını tavsiye etti. Binance CEO’su, borsasının kışa dayanacak yeterli rezervine de sahip olduğunu da belirtiyor.

CZ, DeFi’yi gelecek olarak görüyor

Binance CEO’su ayrıca, merkezi olmayan borsaların sonunda merkezi emsallerini geride bırakmasını beklediğini söyledi. CZ, böyle bir senaryonun önümüzdeki beş ila on yıl içinde gerçekleşmesini bekliyor. Merkezi borsaların piyasada hala bir rol oynamasını beklerken, DeFi aracılığıyla büyük bir hacim gerçekleştirilecek. Ayrıca Bitcoin’i en merkezi olmayan para birimi olarak görüyor.

CZ bu konuda, Binance’in bir banka veya “Facebook” olmak istemediğini söyledi. Borsanın sonunda Google gibi olmayı hedeflediğini ve Web3 için bir dizi araç sağladığını ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

AB'nin Kripto Para Yasası Neler Getiriyor?
AB’nin Kripto Yasası Neler Getiriyor? İşte Madde İçerikleri! Avrupalı ​​yetkililer, sıkı kripto para düzenlemesi için artan talebin ortasında, bir dizi kural üzerinde anlaştılar. AB’nin yeni kuralları, küresel kripto para düzenlemeleri için yeni bir standart mı? İşte maddeler ve içerikleri… Avrupa’nın yeni kripto para düzenlemesi şeffaflık...
Buğra Çağlar 1 Temmuz 2022