Reklamı kapat

FTX İflasının Ardından Binance CEO’sundan ‘Büyük’ Uyarı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
5 görüntülenme
Binance CEO'sundan 'Büyük' Uyarı

Bugün Endonezya Fintech Zirvesi’nde konuşan Binance CEO’su CZ, FTX iflasının ardından önümüzdeki haftalarda daha fazla şirketin tehlikede olacağını söyledi.

Binance CEO’su, önümüzdeki hafta daha fazla iflas haberinin geleceğini söylüyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere FTX, geçtiğimiz saatlerde iflas ettiğini duyurdu. Kurucu ve CEO Sam Bankman-Fried’da resmen istifa etti. Şimdi yeni CEO olarak John J. Ray III görev alacak. Borsa bugün Twitter hesabından ABD’de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Olayın ardından Binance CEO’su, önümüzdeki hafta daha fazla şirketten iflas haberleri alacağımızı söylüyor. CZ’ye göre, kripto para piyasası şu anda 2008’deki finansal çöküşe benzer bir krizle karşı karşıya.

FTX’in iflası ve CEO Sam Bankman-Fried’ın istifa haberi üzerine tüm kripto para birimleri sert bir şekilde düştü. Bitcoin, kısa sürede yaklaşık %7 düşüşle 24 saatin en düşük seviyesi olan 16.351 dolara geriledi. Düşüş, Ekim ayında beklenenden daha düşük enflasyon gösteren ABD TÜFE verirlerinin Bitcoin yatırımcılarına biraz rahatlama sağladığı Perşembe günü büyük bir ralliyi kısmen tersine çevirdi. Ancak, Binance CEO’su FTX’in etkilerinin önümüzdeki günlerde hissedileceğini söylüyor.

CZ, FTX etkisinin henüz tam olarak hissedilmediğini söylüyor

CZ bugün Endonezya Fintech Zirvesi’nde yaptığı açıklamalarda SBF ile arasında geçenleri paylaştı. İflasın kripto para piyasası için yıkıcı olacağını dile getirdi. Binance CEO’su, en büyük rakibinin iflas etmesini bir felaket olarak görüyor. Konferansta yaptığı açıklamaların bir kısmında, FTX krizinin etkilerini önümüzdeki günlerde hissetmeye başlayacağımızı dile getirdi. CZ ayrıca, bu etkili zincirleme bir şekilde tecrübe edeceğimizi söylüyor.

Binance CEO'su FTX'in Karanlık Tarafını Anlattı

Kripto para piyasası krize mi gidiyor?

CZ, piyasadaki güncel olayları 2008 mali krizine benzetiyor. Bunun, bu haftadaki yaşanan olaylarla daha güçlendiğini belirtti. Konferansta yaptığı açıklamaların bir kısmında şu açıklamalara yer verdi:

FTX’in düşmesiyle, kademeli etkiler göreceğiz. Özellikle FTX ekosistemine yakın olanlar olumsuz etkilenecek.

Binance CEO’su da FTX’in mevcut durumunun münferit bir olay olduğuna ikna olmadı. Zhao, “Birkaç başka proje de benzer durumlarda olacak. Sanırım çoğunun çıkması birkaç hafta sürecek.” FTX’in çöküşü, kripto piyasasının ilk kez karşılaştığı bir durumda. Ayrıca, müşteri fonlarını kötüye kullanıldığına dair raporlar ve Binance’in şu anda gözden düşmüş olan platformu satın almak için yapılan bir anlaşmadan geri adım atması, yalnızca güven kırılmasını devam ettiriyor. Zhao, korkunç tahminine rağmen dinleyicilere kripto para biriminin kaderinin bu şekilde belirlenmediğine dair güvence verdi. Tersine, Zhao, “piyasa kendi kendini iyileştirecek” dedi.

Binance CZ, FTX’in Voyager anlaşması için yeterli kaynağı olmadığını söyledi

Binance CEO’su, FTX’in Mayıs ayındaki piyasa çöküşü esnasında iflas eden şirketlerden biri olan Voyager’ı satın alma hamlesinde şüpheyle baktı. FTX’in 1,4 milyon dolarlık satın alma için yeterli fonu olmadığını söyledi. CZ’ye göre önümüzdeki haftalarda Voyager gibi daha fazla batan şirket göreceğiz. Ancak tüm bu karamsar görünüme rağmen, CZ hala gelecek için iyimser kalmaya devam ediyor. Piyasanın toparlanacağından emin olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altcoin Analisti 4 Coinini Paylaştı
Usta Altcoin Analisti, Çöküşün 4 Yıldız Coinini Paylaştı! Yakından takip edilen bir altcoin analisti, FTX’in haberlerinin neden olduğu çöküşten “güçlü bir şekilde” toparlanacağını düşündüğü 4 coin paylaştı. Altcoin Sherpa’ya göre “güçlü bir toparlanma” gösteren 4 coin Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, bugün FTX’in resmen iflas ettiğini...
Buğra Çağlar 4 hafta önce