Binance CEO’sundan İpuçları: Bu Altcoinleri Listeliyoruz!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
922 görüntülenme
Binance CEO’sundan İpuçları: Bu Altcoinleri Listeliyoruz!

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) geçtiğimiz gün beklenmedik bir Twitter Spaces soru-cevap etkinliği düzenlemiştir. Kriptokoin.com olarak Binance CEO’sunun yaptığı açıklamaları sizler için derledik.

Binance CEO’suna çeşitli sorular soruldu

23.000 kişinin dinleyici olarak katıldığı etkinlikte ve CZ’ye sorulanlar arasında kripto paraların Binance üzerinde nasıl listelenebileceklerine dair tavsiyeler, bugün kripto için dünyadaki en iyi yerler ve Binance’in 2023’te FUD ile nasıl başa çıkacağı gibi çeşitli sorular bulunuyor.

Binance CEO’sundan İpuçları: Bu Altcoinleri Listeliyoruz!

CZ, Binance’in listeleme standartlarını piyasanın durumuna göre ayarlayıp ayarlamadığına ilişkin bir soruya yanıt olarak projenin Layer-1 veya Layer-2 olmasının ya da altcoinin hangi blok zincirinde yer aldığının, boğa veya ayı piyasası olmasının önemli olmadığını belirtti.

CEO listeleme ipuçlarından bahsetti

Binance CEO’su LinkedIn’de ilk kez “Binance Listeleme İpuçları” yayınlanmasının ardından geçen beş yıl içinde Binance’in yaklaşımının pek değişmediğini söyledi. Binance ekibi, BNB Zincirin’deki projelerin incelemeleri için genellikle daha hızlı bir geri dönüş süresi sunmaktadır. Ancak bir listelemeye karar verirken göz önünde bulundurulan en önemli husus, bir tokenin kaç kullanıcısı olduğudur. Bununla birlikte CZ bu konuyu şöyle açıklamıştır:

“Baktığımız zaman bir numaralı şey kullanıcı sayısıdır. Eğer bir proje ya da token için kullanıcı sayısı yüksekse, o zaman bir kullanım değeri olduğuna inanırız.

Temel olarak çok sayıda kullanıcı bir ürünü kullanıyorsa, o zaman bu ürünün değerli olma ihtimali yüksektir. Ayrıca çok sayıda kullanıcı varsa, genellikle çok iyi likidite vardır.”

Binance CEO’sundan İpuçları: Bu Altcoinleri Listeliyoruz!

CZ, bir projenin çok sayıda kullanıcısı yoksa ya da erken aşamadaysa Binance’in ürünü, ekibi ve diğer durum tespitlerini incelemek de dahil olmak üzere çok daha ayrıntılı inceleme yapılması gerektiğini belirtti. Konuşmasında şunlardan bahsetti:

“Eğer düşünülen proje anlık olarak çok sayıda kullanıcıya sahipse, o zaman listeleme kararı basit karar olur.”

CZ, Birleşik Arap Emirlikleri’ne özellikle de Dubai’deki ana merkezine övgülerde bulundu. BAE’nin “sadece kripto için değil, genel olarak iş dünyası için çok dostane, çok akıllı bir düzenleyici ortama” sahip olduğunu belirtirken ardından düşük vergiler, güvenlik ve temizlikten de bahsetti.

Yatırımcılara alım satım ipuçları veriyor

Binance CEO’su CZ, kripto topluluğuna mevcut piyasa rallisinin nasıl devam ettirileceğine dair ipuçları belirtti.

Twitter’da genel bir kural olarak CZ, takipçilerine boğa piyasaları sırasında risk yönetimini benimsemelerini, FOMO’dan (Fear Of Missing Out) kaçınmalarını ve tüm yatırımlarını tek bir kripto paraya yatırmamalarını tavsiye etti. Özellikle, CZ tavsiyesini parantez içine alarak, ‘Finansal tavsiye değil’ diyerek hafif bir alay tonuyla bitirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Ekonomist Korkuttu: Bitcoin Tehlikede! Sebebi Bu
Ünlü Ekonomist Korkuttu: Bitcoin Tehlikede! Sebebi Bu ABD likidite koşullarının belirleyici olduğu bu yıl Bitcoin için fiyat toparlanması söz konusu olduğunda, her şey yolunda gitmiyor. Bitcoin fiyat dibi bir süreç BTC/USD, yılın başına göre %40 daha yüksek olan seviyelerini büyük ölçüde koruduğu için kripto...
Emre Borsan 2 hafta önce