Binance CEO’sundan Şaşırtan FTX İddiası: Milyonlar Ödediler!

Emre Borsan
Emre Borsan 6 gün önce
254 görüntülenme
Binance CEO'sundan Şaşırtan FTX İddiası: Milyonlar Ödediler!

FUD ve yapay zekanın kripto üzerindeki etkisi, Binance CEO’su ile yakın zamanda düzenlenen bir Twitter AMA sırasında tartışıldı.

Binance Ceo’su FTX ile ilgili konuştu

Binance CEO’su Changpeng (CZ) Zhao, bir Twitter uzay konuşması sırasında FTX’in Binance hakkında düzenli olarak olumsuz makaleler yayınlayan bir kripto haber kaynağına 43 milyon dolar ödediğini iddia etti.

CZ, kısa pozisyona sahip tacirlerin işlemlerini iyileştirmek için ‘olumsuz haberler üretmeye’ çalıştıklarını iddia etti. Bu nedenle, sektörü ‘anlamıyorlar, anlamıyorlar’ şeklinde eleştiren Peter Schiff gibi kripto şüphecilerine karşı ‘iyi’. Ancak, FTX tarafından finanse edildiği iddia edilen olumsuz basına dikkat ettiğini itiraf etti. Ardından CZ şu açıklamayı yaptı:

“Duracağını düşünmüyorum ama ileride bizi o kadar da rahatsız edeceğini düşünmüyorum.”

Binance CEO'sundan Şaşırtan FTX İddiası: Milyonlar Ödediler!

Binance CEO’su ‘insanlar bugün oldukça akıllı… çoğu insan artık tıklama tuzağı başlıklarına aldanmıyor’ diyerek insanların ‘kendi yargılarına varma’ becerisini övdü.

CZ yapay zekayı kullandıklarını söyledi

AI ile ilgili başka bir izleyici sorusuna yanıt olarak CZ, Binance’in bu teknolojiyi işinin birçok bölümünde kullandığını iddia etti. Örneğin, Binance’in müşteri desteğinin kabaca %75’i, risk yönetimi, işlem izleme, dolandırıcılık tespiti ve piyasa manipülasyonu tespiti ile birlikte yapay zeka aracılığıyla gerçekleştirilir.

CZ ayrıca, verileri analiz etme ve riskteki kritik değişiklikleri tespit etme ile ilgili olarak blok zinciri alanında yapay zeka teknolojisinin daha fazla uygulanacağına inanıyor. Binance CEO’su ‘Makine öğreniminin giderek daha olgun ve daha güçlü hale gelmesiyle, giderek daha fazla uygulama olacak.’ dedi.

Binance CEO'sundan Şaşırtan FTX İddiası: Milyonlar Ödediler!

Risk yönetimi, 2022 boyunca birçok kripto borsasının ve borç verme hizmetlerinin başarısızlığında kritik bir faktördü. Bu nedenle, yapay zekanın karmaşık bir zincir üstü ortamda risk yönetiminin zorluklarını azaltma yeteneği, gelecekte blok zinciri projeleri için çok önemli olabilir.

FTX’in yeni CEO’su açıklamalarda bulundu

İflas etmiş kripto borsası FTX, Perşembe günü Wall Street Journal’a verdiği demeçte, işini canlandırma olasılığını araştırıyor. Kasım ayında dizginleri devralan Ray, WSJ ile yaptığı bir röportajda, şirketin ana uluslararası borsası olan FTX.com’u yeniden başlatmayı araştırmak için bir görev gücü kurduğunu söyledi.

CEO ayrıca Journal’a FTX’in uluslararası borsasını yeniden canlandırmanın şirketin müşterileri için ekibinin sadece varlıkları tasfiye etmesinden veya platformu satmasından daha fazla değer kazanıp kazanmayacağını araştıracağını söyledi.

Binance CEO'sundan Şaşırtan FTX İddiası: Milyonlar Ödediler!

Ancak Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere müşteri fonlarının geleceği belirsizliğini koruyor. FTX, bu haftanın başlarında alacaklılara verdiği bir raporda, bilgisayar korsanlarının Kasım ayındaki iflasından bu yana uluslararası ve ABD borsalarından yaklaşık 415 milyon dolar kripto çaldığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Gelişme Metaverse Coin'leri Uçurabilir!
Bu Gelişme Metaverse Coin’leri Uçurabilir! Metaverse coin için teknoloji devi Apple’ın VR başlığının ortaya çıkmasının ardından değer kazanabileceği konuşulmaktadır. Apple VR başlığının ön izlemesini yayınladı 24 Ocak’ta Bloomberg, Apple’ın merakla beklenen karma gerçeklik kulaklığının kapsamlı bir ön izlemesini yayınladı. Cihazın bu yılın...
Emre Borsan 6 gün önce