Binance CEO’su Şaşırttı: O Kripto Anlaşması Bozulabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
2.868 görüntülenme
Binance CEO'su Şaşırttı: O Kripto Anlaşması Bozulabilir!

Dünyanın en büyü kripto para borsası Binance, ABD düzenleyici kurumlarının baskısını yoğunlaşmasıyla önemli kararlar almanın eşiğinde. Binance CEO’su Changpeng Zhao, iflas eden kripto para şirketi Voyager ile yapılan anlaşmadan geri çekilebileceğinin işaretini verdi. Son gelişmelere göre CZ, bunun arka planında artan düzenleyici baskı ve incelemelerin olduğunu ima etti.

Binance, Voyager anlaşmasından çekilebilir!

Kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao ( CZ), konu hakkında Cuma günü Twitter’dan bir paylaşım yaptı. Buna göre şirket, iflas eden kripto kredi şirketi Voyager Digital’i satın almak için ABD’deki yan kuruluşu üzerinden yapılan anlaşmadan çekilebilir. Bu doğrultuda Binance, söz konusu anlaşmayı feshetmeyi değerlendiriyor. Bununla birlikte, henüz şirketten resmi bir doğrulama gelmedi. Ancak, CZ’nin paylaşımı, Binance’in satın alma anlaşmasından çekebileceği gerçeğinin yalnızca bir olasılık olduğunu ortaya koyuyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son zamanlarda, dünyanın en büyük kripto borsası, kendisini ABD’deki düzenleyici inceleme ve baskıların ortasında buldu. Hatta durumun ciddiyeti nedeniyle Binance’in ABD merkezli borsası ile bağlarını kesebileceği ve ülkedeki tüm operasyonlarını durdurabileceği yönünde spekülasyonlara bile yol açtı. Ancak, bu spekülasyonlar, CZ tarafından daha sonra resmi bir tweet ile reddedildi.

Binance

Bu arada, Voyager’ın Binance tarafından satın alınması teklifinin de düzenleyici otoritelerin yoğun baskısının hedefi olduğunu belirtmek gerekiyor. Bahse konu anlaşma 2022 Aralık ayında imzalandı. O zamandan bu yana, bazı ABD’li düzenleyiciler, teklifte yer alan Voyager’ın bir zamanlar 1 milyar dolar değerinde olduğu tahmin edilen varlıklarını Binance.US’a satmasını içerecek olan işleme karşı olduklarını dile getirdi.

Binance imparatorluğunun ana şirketi olan Binance Holdings Ltd. ülkede iş yapamıyor ve bu nedenle CZ, Binance.US’u 2019’da ayrı bir varlık olarak kurdu. Düzenleyiciler tarafından oluşturulan bir dosyadaki bilgilere göre, CZ hala her iki şirkette de hakim konumda. CZ, sürmekte olan Binance-Voyager anlaşmasını vurgulayan bir tweet’e yanıt verirken, Binance’in satın alma işlemini feshetme şansı olduğunu ima ederek “Belki de çekilmeliyiz?” diyerek gönderiyi retweetledi.

Dev kripto borsası düzenleyicilerin kıskacı altında!

Bu arada, ilginç bir şekilde, Changpeng Zhao’nun paylaşımı, hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi Parti’yi temsil eden üç önde gelen ABD Senatöründen Binance’ın CEO’suna gönderilen bir mektuptan sadece bir gün sonra geldi. Mektupta, mali durumlarının kapsamlı bir şekilde muhasebeleştirilmesinin yanı sıra mevzuata uyumu sağlamak için aldıkları önlemler hakkında bilgi verilmesi istendi.

Senatörler, kripto devinin ülke içindeki yasa dışı operasyonları kolaylaştırdığını iddia ederken, sözlerini esirgemediler. Bu bağlamda, Binance’ı FTX’e benzeterek, ‘yasa dışı faaliyet yuvası’ olarak nitelendirmekten çekinmediler. Son Binance haberlerine yanıt olarak, BNB’nin fiyatı son 24 saatte %3,54’lük bir düşüşe tanık oldu. Basın zamanında BNB, 45,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 289,2 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bomba Çıkış Yapan BLUR'un Mucidi, Sıradakini Açıkladı!
Bomba Çıkış Yapan BLUR’un Mucidi, Sıradakini Açıkladı! Kısa bir süre önce 24 yaşındaki Tieshun Roquerre olduğunu açıklayan Blur’un kurucu ortağı Pacman, yaratıcı telif hakkı ikilemi hakkında konuştu. Blur, sıfır platform ücreti alıyor ve traderlar için uzun vadeli değer yaratıyor. Blur için koltuğunuzu sabitleyin Blur’un...
Vural Erkan 3 hafta önce