Binance CEO’sundan Şifreli Tweet: Yükseliş mi Çöküş mü?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
13.187 görüntülenme
Binance CEO’sundan Şifreli Tweet

Binance CEO’su CZ, Twitter’dan Çin yeni yılını kutlarken kullandığı kelimeler ile kripto topluluğu arasında çeşitli söylentilere yol açtı.

Binance CZ, yeni Çin yılı mesajında boğa sinyali mi verdi?

Çin Yeni Yılı veya Ay Yeni Yılı, 21 Ocak ile 20 Şubat arasında bir tarihte meydana gelen yeni ayla başlayan, Çin’de ve dünyanın dört bir yanındaki Çinli topluluklarda yıllık 15 günlük bir festivaldir. 22 Ocak 2023’ten başlayıp 9 Şubat 2024’te sona eren dönem, Su Tavşanı yılı olacak. Tavşan işareti, Çin kültüründe uzun ömür, barış ve refahın sembolüdür. Bu nedenle 2023’ün umut yılı olacağı öngörülüyor.

1977’de Çin’in Jiangsu kentinde doğan Binance CEO’su Changpeng Zhao’da yeni yıl mesajını Twitter’dan verdi. Spekülasyonlara yol açan açıklamaları, güçlü bir yükseliş trendi yaşayan bir kripto paraları tanımlamak için kullanılan günlük bir ifade olan ‘moon’ yani ‘ay’ kelimesinden kaynaklanıyor. CZ, ‘ay’ kelimasini vurguladığı mesajında, “Ay takviminin dayandığı şey… Ay’dır” dedi. Bu açıklama, kripto meraklıları arasında bir boğa sinyalli verdiğine dair söylentilere yol açtı.

CZ, Bitcoin boğasını destekliyor

Binance CEO’su, aynı gün farklı bir tweet’te mevcut yükselişleri destekleyici mesajlara yer verdi. “Bitcoin öldü” şeklinde açıklamalar yapan isimleri hedef alan CZ, BTC’nin ölmediğini grafik üzerinden tüm dünyaya gösterdi. CZ ayrıca, kripto para yatırımcılarına bazı tavsiyelerde bulundu. Risk yönetimini vurgulayan CZ, FOMO’dan uzak durulması gerektiğini söylüyor:

Boğa piyasalarında risk yönetimini benimseyin. FOMO yapmayın. Tüm yatırımlarınızı tek bir kripto paraya koymayın. (Finansal tavsiye değil)

CZ’nin açıklamaları esnasında, çoğu kripto para birimi çift haneli yükselirken, Genesis’in iflası endişelere yol açıyor. Kripto para şirketi Genesis, borcunu karşılayacak kadar fon sağlayamadığı için Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulunduğu bildirildi. Bir noktada en büyük kurumsal borç verenlerden biri olan şirket, Ocak 2023’te Bitcoin’in elde ettiği tüm kazanımları geri alma potansiyeline sahip. Bu da piyasa üzerinde potansiyel bir satış baskısı anlamına geliyor.

Şirket ayrıca, Gemini borsası da dahil olmak üzere, birden fazla şirkete ve müşterilerine borçlu. Kriptokoin.com olarak DCG ve Gemini CEO’ları arasında yaşananlara bu yazıda yer verdik. Sonuç, satış baskısına işaret etse de, durumun böyle olması gerekmiyor. Birçok Bitcoin yatırımcısı, potansiyel bir satış için hazırlık olarak BTC’lerini borsalara taşıyabilir. Binance CZ’nin de belirttiği gibi ayı piyasalarında bu tarz FOMO’lara kapılmak yıkıcı olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Şaşırttı: Bu Altcoin 100x Yapabilir
Piyasa Öncüsü Şaşırttı: Bu Altcoin 100x Yapabilir! Topluluğun kıdemli üyelerinden Rex Harrison, fiyatını 100’e katlayabilecek bir altcoin projesi hakkında görüşünü paylaştı. Rex’in önerileri arasında stake edilen token’larda artış ve yatırım akışı yer alıyor. Rex Harrison, bu altcoin projesinin 100x yapabileceğini söylüyor TerraCVita’nın kıdemli üyelerinden...
Buğra Çağlar 1 hafta önce