Reklamı kapat

Binance CEO’sunun Yeşil Işık Yaktığı Altcoin, Dump Yiyebilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 26 Eylül 2022
0 görüntülenme
Binance CEO'sunun Yeşil Işık Yaktığı Altcoin, Dump Yiyebilir!

Binance, LUNC işlem ücretine yönelik yakmayı açıkladıktan sonra, Changpeng Zhao (CZ) Terra yatırımcılarının kalbini kazandı. Bununla birlikte uzmanlara göre, LUNC’un sosyal patlaması yaklaşan bir dump’ın işareti olabilir.

LUNC yatırımcıları, başlangıçta Binance ve CZ’ye tepki gösterdi

Binance’in CEO’su CZ, Binance’ın LUNC spot ve marjin trade paritelerinde alım satım ücretlerini yakacağını açıkladı. Bunun ardından LUNC topluluğu CZ’ye teşekkür etti. Binance, 24 saatlik işlem hacmiyle dünyanın en büyük borsası konumunda. Bu ayın başlarında %1,2’lik komisyon indirimlerini tam olarak desteklemeyi kabul etmediği için eleştirildi. Terra topluluğunun bazı üyeleri, o sırada Twitter’dan şu yönde şikayetlerini dile getirdi:

CZ sözünü tutmadığı için son derece hayal kırıklığına uğradık. Para çekme ve para yatırma işlemlerine %1,2 komisyon uygulamak, yalnızca insanları Binance’den caydırır. LUNC yakma eylemi spot + marj trade’i AKA’ya toplumun istediği şekilde uygulamıyorlar.

Binance, topluluk teklifinde önerildiği üzere, tüm LUNC on-chain işlemlere (para yatırma ve çekme) %1,2 komisyon yakımının getirildiğini söyleyerek eleştirmenleri hızla reddetti. Ancak Binance, mağdur LUNC yatırımcılarına kararını yakında gözden geçireceğine dair güvence verdi.

Binance

Yatırımcılar Binance CEO’su için U dönüşü yapıyor

İlginç bir şekilde Binance, LUNC yakma mekanizmasını tüm LUNC alım satım ücretlerinde uyguladı. Binance’in kararının ardından bir Twitter kullanıcısı, platformdaki tüm LUNC hizmetlerinde vergi yakmayı uygulamadığı için borsanın aldığı eleştirilere CZ’nin dikkatini çekti.  Bu doğrultuda, “Umarım hakkınızda kötü yorumlar yapanlar şimdi utanmışlardır. Sana her zaman inandık. Sana güvendik. Seni seviyoruz CZ,” paylaşımını yaptı.

Yoruma yanıt veren CZ, “Çok fazla özür olmayacakmış gibi hissediyorum, lol…” yanıtını verdi. Binance’in kurucusu LUNC yakmayı açıkladığından beri, birkaç LUNC yatırımcısı CZ’ye ve borsaya şükran ve özür diledi.

Örneğin Terra Rebels, CZ’nin gerçek bir lider olduğunu söyledi.

LUNC holder’larının FatMan’e tepkisi devam ediyor

Bu arada, Terra takma adlı ünlü muhbir FatMan, LUNC yatırımcılarının ‘sinirlerini bozmaya’ devam etti. FatMan’in LUNC holder’larını, platformunda %1,2 vergi yakmayı uygulamak için borsalara zorbalık yapmakla suçladı.

Binance, tüm LUNC spot ve marjin alım satım ücretlerinde bir yakma mekanizması uygulamasını açıkladı. Bunun ardından FatMan, bir kez daha LUNC meraklılarına şöyle seslendi:

Öfkeli bir Twitter çetesinin mantıksız talepleri nedeniyle kendi cebinden milyonlarca doları yakmaya karar veren Binance, halkla ilişkiler ve sosyal medyanın sahip olduğu ham, dizginsiz gücün gerçek bir örneğidir.

FatMan’in tweet’i, ona saatlerce cevap veren LUNC yatırımcılarını oldukça kızdırdı.

LUNC’un sosyal patlaması yaklaşan dump’ın habercisi mi?

Kripto para birimleri etrafındaki etkinliği izleyen bir sosyal medya analitik portalı olan LunarCrush’a göre, sosyal katılım ve günlük LUNC sözleri üç aylık bir rekor kırdı. LUNC, sosyal medyada günlük 9.550 mention’a ulaştı. Bu kapsamda son 90 gün içinde toplam 71.094 oldu. Aynı zamanda, LUNC’nin sosyal katılımı 89.34 milyona ulaştı. Kaynağa göre, sosyal katılım %86,33 artış kaydetti. Ayrıca, LUNC’nin sosyal medya hakimiyeti %47,23 arttı.

Uzmanlara göre, LUNC bahislerindeki patlayıcı artış uyumlu görünse de, projeyle ilgili son haberleri takiben, bu tür fiyat dalgalanmalarının (günde %50 veya daha fazla) bir çöplüğe dönüşmesi mümkün. Çünkü, LUNC’nin mevcut fiyat artışlarını görür görmez projeye girmeye istekli çok sayıda bilgisiz yatırımcı var. Uzmanlar, Ağustos’tan bu yana tokenin fiyatını zorlayan spekülatörlerin bunları kolayca çıkış likiditesi olarak kullanabileceğini söylüyor.

LUNC’un sosyal ağlarda böyle bir aktivite patlaması, elbette kötü şöhretli proje etrafındaki son olaylardan kaynaklanıyor. Bu nedenle, son zamanlarda olağandışı oynaklık sergileyen LUNC kotasyonları son haftalarda çift haneli oranlarda yükseldi ve düştü. En son bir günlük haber, Interpol’ün projenin kurucusu Do Kwon’un dünya çapında 200’e yakın ülkede yakalanıp tutuklanması için kırmızı bülten çıkarmasıydı.

Ardından, birkaç saat sonra, bir trilyon LUNC likiditesine sahip olan Binance’in, borsa tarafından toplanan alım satım komisyonları aracılığıyla uzun zamandır beklenen bir token yakma mekanizması sağlayacağı ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Balinalar Bitcoin Satıyor: 5 Analist, Sıradakini Açıkladı!
Balinalar Bitcoin Satıyor: 5 Analist, Sıradakini Açıkladı! Lider kripto Bitcoin (BTC), 19 bin dolar etrafındaki amansız mücadelesine devam ediyor. Bununla birlikte Santiment’e göre, balinaların elindeki Bitcoin miktarı 11 aydır düşüyor. Bazı analistler, BTC’nin bir dip süreci başlattığını ileri sürerken, bazıları daha fazla acının beklediğini...
Vural Erkan 26 Eylül 2022