Binance CEO’su, Son Kripto Para Öngörülerini Paylaştı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 27 Kasım 2022
136 görüntülenme
Binance CEO'sunun Kripto Para Öngörüleri

Binance CEO’su CZ, Atina’daki bir etkinlikte kripto para düzenlemeleri ve piyasanın geleceği hakkında konuştu. FTX’te yaşananların piyasanın sonu anlamına gelmediğini dile getirdi.

Binance CEO’su: Kripto para piyasasını düzenlemek, savaşmaktan daha iyi

CZ, yeni açıklamalarında, kripto paralar ana akım haline geldikçe, sektörde muhalefetten ziyade düzenlemenin hükümetler için daha iyi bir seçenek olacağını söylüyor. Binance CEO’su, FTX’in çöküşünün ardından, Atina’daki bir etkinlikte konuştu. Gelişmekte olan sektörü düzenlemenin sektörle savaşmaktan daha iyi olacağını belirtti:

Bence çoğu hükümet artık ne olursa olsun kripto para kullanacağımız gerçeğini daha iyi anlıyor. Ona karşı savaşmaya çalışmak yerine sektörü düzenlemek daha iyidir.

Binance CEO’su Bu Bitcoin Borsası İçin Uyardı! Sonra..

Kripto paraların düzenlenmesi, FTX’in piyasadan üç gün içinde 6 milyar dolar çekmesinin ardından iflas koruması başvurusu yapması ışığında büyük bir tartışma konusu haline geldi. Reuters’e göre, tahminen bir milyon alacaklı milyarlarca doları kaybetmekle karşı karşıya. Ancak Zhao, kripto piyasasının bu yıkıcı darbeden kurtulacağı görüşünde:

Bu yıl çok kötü bir yıldı, son iki ayda çok fazla şey oldu. Sanırım artık piyasanın daha sağlıklı olduğunu görüyoruz… FTX’in olması, diğer tüm işlerin kötü olduğu anlamına gelmiyor.

Ülkelerin rezerv olarak kripto para birimi kullanımı?

CZ, gelecekte ülkelerin Bitcoin gibi kripto paraları rezervlerine ekleme ihtimalini de değerlendirdi. Ülkelerin özellikle kendi para birimi olmayan bölgelerde başlamasını beklediğini söyledi. Zhao, benimsenmenin önce küçük ülkelerde başlayacağını öngörüyor.

Binance, kurtarma fonu için 1 milyar dolar daha ayırdı

Lider borsa, 25 Kasım’da, kurtarma fonu için 1 milyar dolar daha ayırdığını duyurdu. Fonun boyutunu etkili bir şekilde 2 milyar doların üzerine çıkardı. Ek tahsisi Cuma günü Binance CEO’su CZ Twitter’dan duyurdu.

Fon artışı, CZ’nin Binance’in kripto kurtarma fonu için 1 milyar doları hedeflediğini söylemesinden bir gün sonra geldi. Aptos Labs ve Jump Crypto, diğer önde gelen kripto şirketleriyle birlikte Binance’in girişimine katıldı ve fona 50 milyon dolar katkıda bulunacak. Kurtarma fonu özellikle sıkıntılı durum için ayrılıyor. Kripto piyasası, yılın başından bu yana birçok büyük düşüş gördü. Bu da birkaç kripto şirketinin iflas etmesine yol açtı. Binance şimdi bu olaylara karşı 2 milyar dolar değerinde kurtarma fonu ayırıyor.

Binance, rezervlerinde değişikliğe gidiyor

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Binance, Solana tabanlı Serum’u rezervlerinden ayırma kararı aldı. Lider borsa bundan birkaç öncesinde SRM için delist kararı almıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ayı Piyasasına Rağmen Bu Altcoin Roketledi
Muazzam Büyüme: Ayı Piyasasına Rağmen Bu Altcoin Roketledi! Kripto para piyasasının hafta boyunca yatay seyrine rağmen bir altcoin TVL’de rekor kırıyor. Hacim akışı projenin güçlü DeFi girişimlerinden kaynaklanıyor. Devam eden kripto kışına rağmen bu altcoin DeFi sektöründe payını büyütüyor FTX ile başlayan korkunç düşüş, Bitcoin...
Buğra Çağlar 27 Kasım 2022