Binance CEO’sunun Mesajı Sızdı: FTT Neden Alındı? Satış Olacak mı?

Binance CEO'sunun Mesajı Sızdı
Binance CEO'sunun Mesajı Sızdı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX ve Binance’in CEO’ları Sam Bankman-Fried ve Changpeng Zhao arasındaki çekişme, tüm piyasa için yıkıcıydı. Şimdi, yeni raporlar, FTX CEO’sunun Binance ile anlaşamadan önce farklı kaynaklardan kurtarma fonu aradığını ortaya koyuyor.

Binance CEO’sunun çalışanlarına gönderdiği gizli notlar ortaya çıktı

Financial Times’in haberine göre, Binance CEO’su CZ, rakip borsayı satın almadan önce endişelerini ekibiyle paylaştı. Çalışanlarına gönderdiği notta, satın alımın borsalara daha fazla denetim çekebileceğini belirtti. CZ’ye göre bu hamle borsasının farklı ülkelerden lisans almasının önünde büyük bir engel teşkil edecek.

CZ ayrıca, çalışanlarına en büyük rakiplerini satın almanın ‘kazanç olmadığını’ söyledi. Financial Times’in haberine göre CZ, Sam Bankman-Fried ile konuşmasının ardından şunları kaydetti:

SBF beni aramadan önce FTX’teki iç durum hakkında çok az bilgim vardı. Gelirlerini tahmin etmek için bizim gelirlerimizle kıyaslama yapabilirim, ama bu tutarsız olurdu. Konuşmak istediğinde şaşırdım. İlk tepkim, OTC anlaşması yapmak istediği oldu. Ama işte buradayız.

En büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, yeni bir Twitter gönderiside Bitcoin (BTC)’den bahsetti. Yıllar boyu Bitcoin’in “çöktüğü” seviyeleri listeledi. İşte detaylar…

Kaynaklara göre CZ’nin zor durumdaki rakibini satın almak gibi bir planı yoktu. Yukarıdaki notta belirttiği gibi, Binance CEO’suna göre bu hamle borsasının düzenleyicilerle arasını açacak:

Düzenleyiciler artık bizi daha yakından izleyecekler ve bizden şüphe duyacaklar. Dünyadaki diğer ülkelerden lisans almak zorlaşacak. Tüm yaşananlar büyük bir güven kaybı neden oldu. Bizim aslında FTX’i satın almak gibi bir plânımız yoktu.

Sam Bankman-Fried, CZ’den önce Wall Street ve Silikon Vadisi’nden yardım istedi

Semafor’un haberine göre, FTX CEO’su likidite konusunda CZ’den yardım istemeden önce Wall Street ve Silikon Vadisi’nden 1 milyar dolarlık kurtarma paketi talep etti. FTX’in likidite krizi, özellikle Binance’in Pazar gününü Alameda’nin iflas edeceği endişesi nedeniyle elindeki FTT tokenleri satacağını açıklamasından sonra ortaya çıktı. İddiaya göre SBF, Binance tarafından körüklenen krize çözüm bulmak için ilk önce Wall Street ve Silikon Vadisi’ne başvurdu. Buradan 1 milyar dolarlık kurtarma paketi talep etti.

SAM BANKMAN FRIED scaled 1

Binance elindeki FTT Token’leri satacak mı?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir Coindesk raporuna atıfta bulunan CZ, Alameda’nın bilançosunun sadece FTT token ile desteklendiğini, bununda LUNA-UST benzeri bir likidite krizine neden olabileceğini ileri sürerek, borsasının elindeki 2,1 milyarlık FTT Token’i satma kararı aldığını paylaştı. Daha sonra SBF ile konuşan CZ, olayın ayrıntılarını öğrenince FTT satışlarını durdurma emri verdiğini söyledi.

Her şeye rağmen FTT fiyatı toparlanmakta zorlanıyor. SBF’nin Twitter’dan Binance ile anlaştıklarını duyurması bile düşüşü durdurmakta yeterli olmadı. FTT şu anda 4,8 dolardan işlem görüyor. Son 24 saate göre %70 civarında değer kaybetti. Böylece, dört günlük kırmızı mum serisiyle %80’in üzerinde zarar yazdırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance CEO’sunun Mesajı Sızdı: FTT Neden Alındı? Satış Olacak mı?