Binance Coin Anlaşma İddialarıyla Yükseliyor: Sırada Ne Var?

Binance Coin Anlaşma İddialarıyla Yükseliyor: Sırada Ne Var?
Binance Coin Anlaşma İddialarıyla Yükseliyor: Sırada Ne Var?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance’ın 3,9 milyar dolarlık USDT hamlesi, DOJ uzlaşma iddialarının ortasında topluluğun dikkatini çekiyor. Bu arada iddialara göre DOJ, bu akşam gerçekleştireceği basın toplantısında bu anlaşmayı açıklayacak. Bu anlaşma iddiaları Binance Coin (BNB) fiyatını kuzeye itti. Kripto analisti Valdrin Tahiri, token için daha fazla yükseliş öngörüyor.

Binance, anlaşmadaki ödeme için hazırlık mı yapıyor?

Binance, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ) ile 4 milyar dolarlık bir anlaşmaya ilişkin bir rapor yayınlanmadan günler önce cüzdanları arasında 3,9 milyar dolarlık USDT transfer etti. Sosyal medya X’deki kripto topluluğu üyeleri, DOJ’un şirketle 4 milyar dolarlık bir uzlaşma görüşmesi yaptığını iddia eden raporların ardından sosyal medyada ortaya çıkan Binance cüzdanları arasındaki 3,9 milyar dolarlık Tether (USDT) işlemine odaklandı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 20 Kasım’da Bloomberg’in anonim kaynaklara dayandırdığı bir haberde, DOJ’un Binance ile şirketin 4 milyar dolar ceza ödemesini öngören bir anlaşma üzerinde görüştüğü belirtildi. İddiaya göre DOJ, ödemeden sonra, firmanın yasalarına uyarak ABD’de faaliyet göstermesine izin verecek. Haberde, bunun Kasım ayı sonuna kadar açıklanabileceği belirtiliyor. Binance, 9 Kasım’da, Tron’daki “Binance-Cold 2” adlı cüzdanından “Binance 3” adlı cüzdanına 3,9 milyar USDT aktardı. Transferin ardından 300 milyon USDT’yi başka bir cüzdana transfer etti. Ayrıca, “Binance 3 “te yaklaşık 3,6 milyar USDT kaldı. Blockchain istihbarat firması ChainArgos’a göre bu işlem, Tron Blockchain’deki sekizinci en büyük USDT işlemi.

Bu arada, bazı iddialara göre DOJ, bu akşamki basın duyurusunda Binance ile uzlaştığını duyuracak. Bununla birlikte, bu iddianın doğruluğuna ilişkin yeterli kanıt yok. Bununla birlikte, bu iddialar BNB fiyatını kuzeye itti. Basın zamanında BNB, günlük bazda %6,5 artışla 264 dolara yükseldi. Ayrıca, tokenin işlem hacmi %194’lük bir artış kaydetti.

Binance
BNB günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

BNB 5 ayın en yüksek seviyesine çıktı, sırada ne var?

Günlük zaman dilimindeki Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükseliş eğiliminin işaretlerini veriyor. Gösterge 50’nin üzerinde ve gizli yükseliş sapması (yeşil) oluşturuyor. Bu, genellikle trendin devam etmesine yol açan bir işarettir. Fiyat hareketi, Binance Coin (BNB) fiyatının 250 dolarlık küçük direncin üzerine çıktığını gösteriyor. Ancak, azalan direnç trend çizgisinin yarattığı 270 dolarlık dirençle hala karşı karşıya. BNB fiyatı trend çizgisinden çıkarsa, %35 oranında artması mümkün. Böylece, 350 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması olası.

Binance
BNB Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş BNB fiyat tahminine rağmen, 250 dolar bölgesinin altındaki bir günlük kapanış, yükseliş hipotezini geçersiz kılacak ve muhtemelen 210 dolar seviyesindeki en yakın desteğe% 20’lik bir düşüşe yol açacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance Coin Anlaşma İddialarıyla Yükseliyor: Sırada Ne Var?