Reklamı kapat

Binance Bu Altcoin’i Listeliyor: Fiyatı Uçuyor!

2 görüntülenme
Binance Bu Altcoin'i Listeliyor: Fiyatı Uçuyor!

Hacim açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni bir altcoin listelediğini duyurdu. Yeni listeleme, borsanın Innovation Zone’unda gerçekleşecek. İşte detaylar…

Binance, GMX’i listeliyor

Binance, Innovation Zone’da GMX’i (GMX) listeleyeceğini duyurdu. GMX/BTC, GMX/BUSD ve GMX/USDT ticaret çiftleri için işlemler bugün, Türkiye saati ile 13’te başlayacak.  Yazım itibariyle kullanıcılar, GMX yatırmaya başlamış durumda. Ancak para çekme işlemleri ticaret çiftleri için işlemlerin açıldığı sırada, yani Türkiye saati ile 13’te başlayacak. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Innovation Zone, daha yüksek volatiliteye sahip olması muhtemel coin’lerin yer aldığı bölgedir. Diğer tokenlere göre daha yüksek risk teşkil eden yeni, yenilikçi tokenlerin ticareti burada yapılmakta.

Yukarıdaki grafikte de görüleceği üzere, Binance’in listeleme haberi GMX’in fiyatını yüzde 30’un üzerinde yükseltti. GMX, gün içinde 39.33 dolardan el değiştirirken en yüksek 54.39 dolara kadar çıkmayı başardı. Şu an, hafif bir geri çekilme ile birlikte 51.87 dolardan el değiştiriyor. Ancak kripto para, 2021’in Kasım ayında kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinin ise yüzde 76 kadar altında. O sıralar GMX’in fiyatı 200 doların üzerindeydi. Diğer yandan coin’in son 24 saatteki işlem hacmi yüzde 269.88 kadar yükselmiş durumda.

GMX nedir?

Düşük alım satım ücretlerini ve sıfır fiyat etkisine sahip alım satımları destekleyen, merkezi olmayan bir borsadır. GMX de bu ekosistemin altcoin’idir. Alım satım, likidite sağlayıcıları için piyasa yapıcılığı, kaldıraç ticareti gibi birçok hizmet sunar. GMX, çeşitli borsalardan dinamik fiyat bilgisi sağlamak için Chainlink (LINK) oracle’larını kullanır.

Ayrıca benzersiz bir çoklu varlık havuzu tarafından desteklenir. Ayrıca borsa, Arbitrum Layer 2 protokolü ve Avalanche (AVAX) Blockchain’i üzerinde hizmetler sunmakta. Ticaret faaliyetinin dörtte üçünden fazlası Arbitrum’da gerçekleşir. Avalanche çok daha düşük bir ticaret hacmi sağlar. GMX tokenı, borsada yönetim ve staking amaçları için kullanılır. Yani token sahipleri, platformun operasyonlarıyla ilgili çeşitli tekliflere oy verir. Token, üç tür ödül karşılığında borsada stake edilebilir:

  • Escrow GMX
  • Multiplier puanları
  • ETH (Arbitrum için) veya AVAX (Avalanche) ile standart ödüller

Platformdaki standart ödüller, alım satım ve kaldıraçlı ticaretten elde edilen borsa gelirinin yüzde 30’unu içerir. GMX’in maksimum 13,25 milyon tokenlık kaynağı vardır. Bu miktarın, 8 milyona yakın kısmı zaten piyasaya girdi ve tokenın dolaşımdaki arzını temsil ediyor. GMX, işlem ödemeleri için kullanılmıyor. Bu işlemler sırasıyla Arbitrum ve Avalanche üzerinde ETH ve AVAX üzerinde gerçekleştirilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase'e Trilyonlarca SHIB Boşaltıldı! Neler Oluyor?
Coinbase’e Trilyonlarca SHIB Boşaltıldı! Neler Oluyor? Gizemli bir cüzdan, 12.15 milyon dolarlık 1.06 trilyon Shiba Inu’yu (SHIB) popüler kripto borsalarından olan Coinbase’e taşıdı.  Bu sırada SHIB’in ana akım benimsemeye yönelik hamleleri sürüyor. İşte detaylar… Coinbase’e rekor miktarda SHIB transferi Rekor bir işlemde, gizemli...
Aslı Dinçer 2 ay önce