Reklamı kapat

Binance de Duyurdu: Bu 2 Altcoin Delist Oluyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
311 görüntülenme
Binance de Duyurdu: Bu 2 Altcoin Delist Oluyor!

FTX’e yönelik gelişmeler sonrası, borsanın altcoin’i FTT, Binance platformunda delist oluyor. Diğer yandan, FTX’le alakalı olduğu düşünülen Serum (SRM) için de delist haberi var. İşte detaylar…

Binance, FTT için delist haberini duyurdu

Bugün, işlem hacmiyle en büyük kripto para borsası olan Binance, FTX’e yönelik bir haber duyurdu. Borsanın Twitter hesabında yapılan bir açıklamaya göre Binance, “tüm kullanıcıları korumak amacıyla, FTT’yi ve aşağıdaki ürünleri delist ediyor”. Yani FTT, aşağıdaki ürünlerden çıkarılıyor:

  • Simple Earn esnek ürünler: Binance Simple Earn, 14 Kasım 2022, TSİ 07.30’da FTT’yi kaldıracak. Bu platformdaki FTT’ler kullanıcıların spot cüzdanına otomatik olarak iade edilecektir.
  • USDS-M kalıcı vadeli işlem kontratları: Binance Vadeli İşlemleri, tüm pozisyonları ve bekleyen emirleri kapatacak. 14 Kasım 2022, TSİ 04.00 ve TSİ 04.30 tarihlerinde USDⓈ-M FTTUSDT ve FTTBUSD kalıcı vadeli işlem kontratlarında otomatik bir ödeme yapacaktır. USDⓈ-M FTTUSDT ve FTTBUSD sözleşmeleri, mutabakat tamamlandıktan sonra delist olacak.
  • Çapraz marjin: FTT/BUSD ve FTT/USDT çiftleri delist olacak.
  • İzole marjin: FTT/BUSD, FTT/BTC ve FTT/USDT çiftleri delist olacak.
Binance Açıkladı: Bu 12 Kripto Para Projesi Desteklenecek!
  • Binance Liquid Swap: FTT/USDT, FTT/BUSD, FTT/BTC ve FTT/BNB çiftlerini 14 Kasım 2022, TSİ 07.30’da listeden çıkaracak. Kullanıcıların FTT likidite havuzlarındaki mevduat tutarı ise otomatik olarak kullanıcıya iade edilecek.
  • Binance Auto-Invest: FTT’yi 14 Kasım 2022, TSİ 07.30’da kaldıracak. Single Token Planında FTT’si olan kullanıcıların planları duraklatacak. FTT içeren portföy planında ise borsa FTT’yi kaldıracak ve plan devam edecektir.

OKX, Serum vadeli işlemlerini delist ediyor

Diğer yandan OKX borsası, Serum’u (SRM) vadeli işlemler hizmetinden delist ettiğini duyurdu. Serum da FTX haberlerinden büyük ölçüde darbe aldı. Solana ekosistemindeki merkezi olmayan bir borsanın yerel coin’idir. FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından da desteklenmiştir. Ayrıca Bankman-Fried’ın, Terra ile alakalı bir sözleşmede SRM aldığına dair çeşitli iddialar var.

Binance defi serum srm kriptokoin com

Diğer yandan Serum, FTX’teki hack sorununun ardından bir hard fork ile karşı karşıya.  Solana’nın geliştiricileri, FTX’teki bir hack’le ele geçirildikten sonra, Serum’u forkladılar. Geliştirici Mango Max’e göre, 12 Kasım’da “aynı sürümün doğrulanmış hali dağıtıldı”. Ek olarak, yükseltme yetkisi ve ücret gelirleri” değiştirildi. Güvenilir geliştiricilerden oluşan bir ekibin çoklu imza yöntemi ile yönetilmekte. Gelişme hafta sonu gerçekleşti. Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Serum’a bağlı geliştiricilerin, anahtarın tehlikeye girmesinden sonra kodu forkladıklarını tweetledi. Birçok “protokolün, likidite ve tasfiye için Serum pazarlarına bağlı olduğunu” ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO'su Uyardı: Bu Borsadan da Uzak Durun!
Binance CEO’su Uyardı: Bu Borsadan da Uzak Durun! Bitcoin fiyatı iki yıldır görülmeyen en düşük seviyelere düştü. Koronavirüs sonrası dönemdeki kazanımlarını sildi.  Şimdi, dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX krizinin başka bir kripto borsasını vurmak üzere olabileceğini söyledi. “Sorunların...
Aslı Dinçer 2 hafta önce