Binance, Bu Altcoin İçin ‘Delist Duyurusu’ Yaptı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 28 Kasım 2022
557 görüntülenme
Binance, Bu Altcoin İçin 'Delist Duyurusu' Yaptı!

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bir altcoin için yeni bir duyuru yaptı. Duyurunun konu aldığı coin, Civic (CVC) oldu. İşte detaylar…

Binance Futures, CVC kalıcı vadeli işlem kontratını delist ediyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Civic (CVC) için bir duyuru yaptı. Doğrudan Civic için değil, bir vadeli işlem sözleşmesi için duyuru yaptı. CVCUSDT kalıcı vadeli işlem sözleşmesinin delist olacağını aktardı.  Borsa, “kalıcı vadeli işlem sözleşmesi” üzerinde otomatik bir takas gerçekleştireceğini belirtti. Ardından, takas tamamlandıktan sonra söz konusu sözleşmenin listeden kalkacağını, yani delist olacağını açıkladı.  Delist işlemi 29 Kasım 2022, TSİ 12’de gerçekleşecek.

'Bu Altcoin İflas Etti' Söylentisi, Piyasayı Karıştırdı!

Ayrıca Binance Futures, 28 Kasım 2022, TSİ 12’de (bugün), CVCUSDT sözleşmesinin kaldıraç ve marjin katmanlarını ayarlayacağını duyurdu. Güncellemeden önce açılan mevcut pozisyonların bu durumdan etkileneceği belirtilmekte. Borsa “Herhangi bir olası tasfiyeden kaçınmak için ayarlamadan önce pozisyonun ve kaldıracın ayarlanması şiddetle tavsiye edilir,” diyor. Söz konusu ayarlamaları aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

Binance kullanıcıları ne yapmalı?

Borsa tarafından kullanıcılara, otomatik ödemeden kaçınmak için delist süresinden önce tüm açık pozisyonları kapatmaları tavsiye edilmekte. Borsa ayrıca marjin değişikliğinin tasfiye fiyatını doğrudan etkileyeceğini kaydetti. CVCUSDT kalıcı vadeli işlem sözleşmesinin mevcut pozisyonlarına sahip olan kullanıcılar durumdan etkilenecek. Tasfiye olmaktan kaçınmak için borsa “lütfen USDⓈ-M Vadeli İşlemler hesabınıza daha fazla marj ekleyin veya pozisyonlarınızı azaltın” diyor. Ayrıca “Marj oranının yüzde 80’in altında kontrol edilmesi tavsiye edilmekte,” diye ekliyor.

CVC vadeli işlem kontratı neden delist oluyor?

Civic’in USDT çiftinin yer aldığı kalıcı vadeli işlem sözleşmesinin neden delist olduğu bir muamma. Binance veya Civic tarafından herhangi bir açıklama yok. Ancak Binance’in vadeli işlem sözleşmelerinin delist’i hakkında belirli açıklamaları var. Açıklamaya göre bazı delist’ler, gönüllü oluyor. Yani proje ekibi tarafından talep edilme olasılığı var. Ayrıca genellikle bir proje faaliyetlerini durdurduğunda, artık listeleme gereksinimlerini karşılamadığında, bir hard fork, bölünme veya ters bölünmeden geçtiğinde olur. Bir borsanın bir varlığı listeden çıkarma kararına götüren çok sayıda faktör vardır.

Binance PoR'u Yayınladı

CVC fiyatı nasıl etkilendi?

Söz konusu delist haberi, CVC fiyatında büyük bir etkiye neden olmamış gibi duruyor. Coin, duyuru öncesinde 0.102 dolardan el değiştiriyordu. Duyuru sonrasında ise 0.095 dolara düştü. Yazım sırasında, son 24 saatte yüzde 0.89’luk bir düşüş ile 0.0989 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yine Elon Musk Yine Dogecoin: DOGE Bu Haberle Fırladı!
Yine Elon Musk Yine Dogecoin: DOGE Bu Haberle Fırladı! Milyarder girişimci Elon Musk, en büyük meme coin Dogecoin (DOGE)’i yatırımcılarını heyecanlandıran bir duyuru yaptı. Musk’ın duyurusu, bekleneceği üzere, DOGE’da yüzde 20’ye yakın bir fiyat artışını körükledi. Ancak DOGE, fiyat artışını sürdüremedi. İşte detaylar… Elon Musk’ın Twitter...
Aslı Dinçer 28 Kasım 2022