Binance Delist Etti: Bu Altcoin Tarihi Diplere Gitti!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
10.212 görüntülenme
Binance Delist Etti: Bu Altcoin Tarihi Diplere Gitti!

Dev kripto para borsası Binance’in ABD kolu Binance US,  yaptığı son duyuru ile beraber yatırımcıların dikkatini çekti. Popüler borsa, altcoin projesi Helium (HNT)’un 21 Mart’ta delist edileceğini duyurdu! Delist haberinin ardından altcoin’in fiyatı çakıldı! İşte detaylar…

Binance US, popüler altcoin Helium (HNT) için delist duyurusunda bulundu

Kripto para yatırımcıların dikkatini çeken en önemli olaylardan biri de bildiğiniz üzere delist haberleri. Dev kripto para borsası Binance’in ABD kolu Binance US, yaptığı son duyurularla beraber popüler altcoin Helium (HNT)’u delist edeceğini duyurdu. 21 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan delist işleminin duyurulmasının ardından popüler altcoin HNT, yüzde 20 değer kaybederek çakıldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuru, Helium’un Solana blockchain’ine geçmesinden hemen önce geldi. Helium yatırımcıları ise Twitter üzerinden tepkilerini aktardı.

Bu Altcoin, Ünlü Şirketten Yatırım Aldı: Fiyat Fırladı!

Helium ağı, düşük güçlü kablosuz cihazların birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan, merkezi olmayan, blockchain’le çalışan bir ağ olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para projeleri tarafından desteklenen hizmetleri sayesinde ağa katılan kullanıcılar, ödüllere sahip olabilirler. Kullanıcılar ödülleri etkin noktalar kablosuz kapsama alanı sağladığında, bunu doğruladığında ve ağ üzerinden veri aktardığında kazanır.

“Helium’un Solana’ya geçişi sektör için bir ilk!”

Bir diğer yandan delist haberinin ardından Helium Foundation, konu hakkında yorumlarda bulunarak, “Helium Foundation, Binance US’ın geçişten önce bu eylemi gerçekleştirmeye karar vermesi nedeniyle hayal kırıklığına uğrasa da, onların tutumlarını anlıyoruz.” sözlerini aktardı. Bununla beraber önde gelen vakıf, Helium’un Solana’ya geçişi hakkında yorumlarda bulunarak şu sözleri söyledi:

“Helium’un Solana’ya geçişi son derece önemli ve sektör için bir ilk! Ethereum’un Proof-of-Work’ten Proof-of-Stake’e geçişiyle aynı önem seviyesinde.”

Bu Altcoin, Ünlü Şirketten Yatırım Aldı: Fiyat Fırladı!

Bununla beraber vakıf tarafından yapılan duyuruya göre yapılan geçiş planı, aynı şekilde ilerleyecek. Veriler, Solana platformuna geçişin 27 Mart’ta gerçekleşeceğini gösteriyor. Bununla beraber hareket, projenin benimsemedeki ilk üstel büyümesinin yavaşlaması, önemli ortaklıklar ve kazanç miktarı hakkında yalan söylemekle suçlanmasından hemen sonra geldi. Helium kurucusu Amir Haleem, konu hakkında projenin belirtilen kuruluşlarla herhangi bir ticari ilişkisi olmadığını aktarıyor.

Popüler altcoin Helium (HNT), her ne kadar Binance US üzerinden delist edilse de uluslararası Binance borsasında işlemlerine ve listelenmeye devam edecek.

Helium (HNT) fiyat durumu

Popüler altcoin projesi Helium (HNT), uzun bir süredir yatırımcıların gözdesinde bulunuyor. Gelen son delist haberleriyle beraber altcoin HNT, son 24 saat içerisinde yüzde 20’nin üzerinde değer kaybetti. Anlık olarak proje, 2 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 278 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Shiba Inu Büyük Ortaklık Söylentisiyle Yüzde 1.322 Yaptı!
Shiba Inu Büyük Ortaklık Söylentisiyle Yüzde 1.322 Yaptı! Kripto para piyasasının önde gelen memecoin’i Shiba Inu (SHIB), yeni söylentilerle beraber yatırımcılarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Benimsenme oranı hızla artış yaşayan popüler memecoin için son günlerde ortaya atılan söylentiler, Amerikalı film yapım ve dağıtım şirketi Paramount Pictures...
Emre Borsan 1 hafta önce