Binance Destekli Bu 2 Altcoin’de Büyük Gelişme!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
334 görüntülenme
Binance Destekli Bu 2 Altcoin'de Büyük Gelişme!

Az bilinen stablecoin’ler için piyasa desteklenmeye başlandı ve Binance destekli TUSD’nin yükselmesine neden oldu.

Binance destekli bu altcoin büyümeye devam ediyor

Son birkaç hafta içinde True USD’nin (TUSD) piyasa değeri arttı ve CoinMarketCap’e göre piyasa değerine göre en büyük beşinci stablecoin olarak sıralanıyor. Son 24 saatte, TUSD’nin piyasa değeri %15’in üzerinde artarak şu anda 1,1 milyar doların üzerine çıktı.

Glassnode’un Netflow ölçümü, True USD gibi bir kripto para biriminin etkinliğini analiz etmek için yararlı bir araçtır. Netflow, belirli bir borsa veya madencilik havuzuna giren ve çıkan kripto paraların sayısı arasındaki farkı ifade eder. Netflow değeri 0’ın üzerinde olduğunda, borsa/madencilik havuzuna akandan daha fazla coinin aktığını gösterir.

Binance Destekli Bu 2 Altcoin'de Büyük Gelişme!

Glassnode, bu ölçümü kullanarak True USD’nin aktivite seviyelerinin son zamanlarda arttığını gözlemledi. Bu, Şubat ayından önce grafikteki aktivite seviyelerindeki önemli düşüşte ve ardından o ay içinde gözle görülür bir toparlanmada görülebilir.

Ek olarak Netflow grafiği, Ekim 2021’den beri görülmemiş önemli bir pozitif artış gösterdi. Kriptokoin.com verilerine göre True USD için Netflow 478.000 TUSD’yi aştı.

TUSD hacminde yükseliş eğilimi

Santiment’in hacim metriğini incelemek, TUSD’nin oldukça etkileyici olmayan bir faaliyet seviyesi sergilediğini ortaya koyuyor. Bununla birlikte katılımda hafif bir artış olduğuna dair göstergeler var.

Stablecoin piyasası kızışıyor

Piyasada merkezi olmayan az teminatlandırılmış algoritmik (UST), merkezi olmayan aşırı teminatlandırılmış varlığa dayalı (DAI) ve USDC, USDT ve BUSD gibi merkezi 1:1 destekli versiyonlar dahil olmak üzere birkaç popüler stablecoin türü vardır.

Binance Destekli Bu 2 Altcoin'de Büyük Gelişme!

Önceki 24 ayda, BUSD ve USDC sırasıyla yaklaşık %1409 ve %912 oranında genişleyerek kayda değer bir büyüme yaşadı. Stablecoin’ler çoğunlukla merkezi borsalar (CEX’ler) ve köprüler aracılığıyla bulunur.

BUSD uçuşu diğer stablecoinlerin büyümesini etkiliyor

Nansen tarafından yapılan son blockchain araştırması, Binance USD’nin (BUSD) talepte bir düşüşle karşı karşıya olduğunu, TUSD’nin ise piyasada popülerlik kazandığını ortaya koyuyor. Talepteki bu değişiklik, Coinbase’in düzenleyici sorunlar nedeniyle BUSD’yi listeden kaldırmayı planladığına dair son haberlerden kaynaklanıyor olabilir.

Binance Destekli Bu 2 Altcoin'de Büyük Gelişme!

Aynı Nansen raporuna göre, Binance geçen hafta yaklaşık 130 milyon dolar değerinde TUSD basarak pozisyonunu kurtarmaya çalışıyor gibi görünüyor ve bu da borsanın TUSD’ye artan bir güven duyduğunu gösteriyor. Yatırımcılar piyasada BUSD’nin sürdürülebilirliğinden şüphe duyduğundan, bu hareket TUSD’nin piyasa değerindeki artışa daha fazla katkıda bulunabilir.

Bununla birlikte, TUSD’nin son zamanlardaki yükselişine rağmen, piyasa değeri, şu anda piyasa değeri açısından dördüncü en büyük stablecoin olan Dai’nin (DAI) değerinden önemli ölçüde daha düşük ve değeri 5 milyar doları aşıyor. Bu, TUSD’nin zemin kazanıyor olsa da, stablecoin piyasasındaki en iyi oyuncuların sert rekabetiyle karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Trust Wallet tarayıcı uzantısı artık Ledger cüzdanlarını destekliyor

Çok zincirli ve kendi kendini koruyan cüzdanların önde gelen sağlayıcısı Trust Wallet, Trust Wallet Tarayıcı Uzantısı için Ledger donanım uyumluluğunun kullanılabilir olduğunu duyurdu. Hareket, şirketin tarihinde ve platforma güvenen 60 milyondan fazla kullanıcı için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.

En son güncelleme, Trust Wallet’ın tüm topluluğunun artık özel anahtarlarını tamamen çevrimdışı tutarken Web3’e erişmek için platformun kusursuz işlevselliğini kullanabileceği anlamına geliyor. Ledger donanım desteğinin eklenmesiyle Trust Wallet, güvenlik ve işlevsellik temellerini geliştiriyor ve kullanıcılarının hem sıcak hem de soğuk cüzdanların avantajlarından yararlanmalarını sağlıyor.

Trust Wallet her zaman güvenliğe öncelik vermiştir ve Ledger donanım desteğinin eklenmesiyle şirket, kullanıcılarının kripto paraların güvenliğini sağlama konusunda bir adım daha atmaktadır. Ledger gibi soğuk depolama cüzdanları hiçbir zaman internete bağlı değildir ve ek bir güvenlik düzeyi sunarak onları kripto paraların uzun süreli depolanması için ideal hale getirir. Buna karşılık, Trust Wallet internete bağlı sıcak bir cüzdandır ve bu da onu Web3 dApp’leri keşfetmek, günlük işlemler ve dijital varlıkları güvenli bir şekilde yönetmek için mükemmel kılar.

Ledger donanım desteğine ek olarak, Trust Wallet’ın en son güncellemesi çok istenen çoklu cüzdan özelliğini de içeriyor. Bu özellik, kullanıcıların tüm Trust Wallet ve Ledger cüzdan adresleri dahil olmak üzere tüm cüzdanlarını tek bir yerden eklemesine, içe aktarmasına ve yönetmesine olanak tanır. Her cüzdan kendi gizli ifadesi ile ilişkilendirilerek riski en aza indirir ve varlıkları daha güvenli tutar. Çoklu cüzdan özelliği, kullanıcıların DeFi, oyun, soğuk depolama, günlük işlemler ve daha fazlası için ayrı cüzdanlar oluşturmasına da olanak tanır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bugün Bu 51 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!
Bugün Bu 51 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar! Bugün, birçok altcoin projesi için önemli gelişmeler yaşanacak. 51 altcoin için listeleme ve delist haberleri, soru cevap etkinlikleri ve en son haberler dikkat çekiyor. İşte detaylar… Bugün, bu 51 altcoin için önemli Son dakika gelişmelerden anında haberdar...
Aslı Dinçer 3 hafta önce