Binance Destekli Altcoin’de Yakım Gerçekleşti: İşte Detaylar!

Binance Destekli Altcoin’de Yakım Gerçekleşti: İşte Detaylar!
Binance Destekli Altcoin’de Yakım Gerçekleşti: İşte Detaylar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası için önemli bir dönüm noktası gerçekleşti. Binance, 25. üç aylık BNB (Binance Coin) yakma işlemini tamamladı. Böylece, yaklaşık 453 milyon dolara eşdeğer 2,14 milyon BNB tokenin dolaşımdan kaldırılmasını sağladı. Bu üç aylık etkinlik, Binance’in BNB token arzını azaltmaya ve ekosistemini desteklemeye yönelik hamlesine işaret ediyor. İşte detaylar…

Binance Coin için büyük yakım

25’inci BNB yakımının resmi duyurusu Binance tarafından 16 Ekim’de kendi web sitesinde gerçekleşti. Borsa bu yakma işlemini BNB otomatik yakma prosedürü aracılığıyla gerçekleştirdi. Yani bu da, yenilikçi mekanizmanın 7. başarılı uygulamasına işaret etti. Otomatik yakma işlemi, mevcut BNB fiyatına ve üç aylık bir dönemde üretilen blok sayısına bağlı. Bu faktörlerle, yakımı gerçekleşecek BNB sayısını hesaplayan bir formüle dayanmakta. Bu düzenli yakma işlemlerinin nihai hedefi de var. Özellikle, ilk 200 milyon BNB arzının %50’sini ortadan kaldırmak. Yani 100 milyon BNB tokenini dolaşımdan kaldırmaktır.

Piyasadaki verilere göre, bu son yakma işleminde 2.139.182 BNB tokenının yakımı gerçekleşti. Yani toplam imha edilen token sayısı bu iddialı hedefe yaklaştı. Piyasanın 25. BNB yakımına anında verdiği tepki dikkat çekiciydi. Verilere göre BNB’nin fiyatının yakma duyurusunun ardından %2,6’lık bir artış yaşadı. Bu yükselişin ardında, kripto para piyasasında birincil itici güç olan Bitcoin de olabilir. Zira BTC, yükselen değeri ile sabah saatleirnden beri dikkat çekiyor. Ayrıca Binance’in token arzını azaltma taahhüdünün yarattığı olumlu duygu gibi faktörlerin bir kombinasyonu da olası.

BNB için sırada neler var?

Bu sırada, Bitcoin ile istatistiksel olarak anlamlı korelasyonu nedeniyle, Binance Coin de ay başladığından bu yana açık pozisyonlarda bir artış gördü.  Coinglass’ın verilerine göre, basın saatine göre 353,88 milyon dolar olan BNB’nin açık pozisyonu 1 Ekim’den bu yana %11 arttı. On-chain veri firması Santiment, X’te kısa süre önce yayınladığı bir yazıda, BNB gibi önde gelen varlıklarla ilgili henüz sonuçlanmamış sözleşmelerin (vadeli işlemler ve opsiyonlar) sayısındaki artışın, kripto para piyasasının bu ayki mevcut mücadelesinde bir faktör olabileceğini belirtti.

Analist Açıkladı: Yıl Bitmeden Altcoin Sezonu Gelecek mi?

Bu yazının yazıldığı sırada BNB 212,7 dolardan işlem görerek dayanıklılığını ve piyasa cazibesini ortaya koyuyor. Binance, kripto para sektöründe öncü bir güç olmaya devam ediyor. Üç ayda bir yaptığı BNB yakımları, sağlam ve sürdürülebilir bir ekosistem sürdürme isteğine işaret ediyor. Bu son yakım, Binance’in kripto alanındaki lider konumunu daha da sağlamlaştırıyor. Bu periyodik token yakımlarının BNB’nin ve fiyatının geleceğini nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Binance Destekli Altcoin’de Yakım Gerçekleşti: İşte Detaylar!