Binance Duyurdu: Bu 3 Altcoin Haberler ile Fırladı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
13.218 görüntülenme
Binance Duyurdu: Bu 3 Altcoin Haberler ile Fırladı!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Pazar günü Binance ekibinin 16 milyondan fazla BNB (ERC-20) token yaktığını duyurdu. Bunun ardından altcoin fiyatı yükselişe geçti. Bu arda, geliştirici  Andre Cronje’den gelen güncelleme, Fantom’un anahtar token’ı FTM’yi zıplattı. Ayrıca, Floki DAO’daki güncellemelerin ardından FLOKI atak yaptı.

Binance, 16 milyon BNB’yi yakarken altcoin fiyatı yükseliyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 29 Ocak’ta bir tweet’te Binance ekibinin önümüzdeki birkaç saat içinde büyük miktarlarda BNB tokeni transfer edeceğini/yakacağını söyledi. Bu on-chain işlemleri fark ettikten sonra eleştirmenlerden FUD yaymaktan kaçınmalarını istedi. Yakma işlemi, BNB’nin ERC20 sürümünün yerel (BEP2) sürüme dönüştürülmesiyle bağlantılı. Yerel BNB Blockchain’lerin piyasaya sürülmesinden bu yana Binance, bazı holder’lar tarafından tutulan BNB (ERC20) tokenlerini dönüştürüyor. Son zamanlarda Binance, bir Binance cüzdanına yaklaşık 16 milyon BNB (ERC20) token yatırdığını duyurdu.

Binance

Etherscan on-chain verileri, 29 Ocak’ta ‘Binance 8’ cüzdanından bir yakma işlemini doğruluyor. Ayrıca, BNB Chain gezgini, yalnızca 0,000075 BNB işlem ücretiyle 16.186.608 BNB token yakıldığını ortaya koyuyor. Kripto Twitter, CZ’nin tweet’ine tepki gösteriyor ve kripto borsası Binance’in şeffaflığını takdir ediyor. Bu ERC20 BNB tokenlerinin yakılması, üç aylık yakmaya dahil değil veya BNB’nin genel dolaşımını etkilemiyor. 17 Ocak’ta Binance, 22. çeyreklik BNB token yakma işleminde 2.064.494,32 BNB token yaktı. Binance, toplam dolaşımdaki arzı 100.000.000 BNB’ye düşürmek için Otomatik Yakma sistemini kullanıyor.

Binance ekibi tarafından 16.186.608 BNB tokenin yakılmasından sonra, BNB fiyatı 318 dolara ulaştı. BNB fiyatı son 24 saatte yaklaşık %4 arttı ve şu anda 318,5 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik dip ve zirve sırasıyla 304 dolar ve 318 dolar.

FUSD büyük güncelleme alırken Fantom (FTM) fiyatı yükseliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Fantom’un kurucu ortağı ve blockchain mimarı Andre Cronje, ekosistemin yerel aşırı teminatlandırılmış stablecoin’i fUSD ile ilgili önemli yenilikleri duyurdu. Geliştiricinin paylaşımına göre, sistemleri inşaatçılar, iş ortakları ve kullanıcılar için daha öngörülebilir ve bütçe dostu hale getirmek için bu yeniliklere ihtiyaç var. Cronje, planlamada tutarlılığın sağlanmasının ekosistem için fırsat ufkunu genişlettiğini ve fUSD v2’ye geçiş için gerekli olduğunu söyledi.

Binance

Cronje’den gelen güncelleme, Fantom’un anahtar token’ı FTM tarafından %7’lik bir artışla karşılandı. Sadece geçen hafta, token fiyatı %26,1 artarak Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviye olan 0,48 dolara ulaştı. Stablecoin’deki borcun tasfiye edilen FTM’deki teminata eşit veya daha fazla olduğu herhangi bir pozisyon ile fUSD v1’de bir tasfiye mekanizması uygulanacağı açıklandı. Teminat, stake edilmiş FTM’den bir türev olan sFTM’deyse, depozitonun kilidi açılır ve tüm ödüller talep edilir. Bu, bir Fantom ağ doğrulayıcısında meydana gelirse ve stakingteki token sayısı izin verilen seviyenin altına düşerse, üretimden çıkarılır.

Başka bir yenilik, merkezi olmayan stablecoin DAI’yi fUSD ile değiştirmek için bir araçtı. Kullanıcılar artık pozisyonlardan çıkabilmeleri için takas yapıp kalan borcu kapatabilecekler. fUSD’nin şu anda piyasa tarafından stablecoin başına 0,746 dolar değerinde olduğunu, DAI’nin ise 1 dolardan işlem gördüğünü hatırlamak gerekiyor.

Dogecoin knock-off aniden %50 sıçradı

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Floki Inu’nun (FLOKI) fiyatı son 24 saatte %50’den fazla arttı. Tokenin piyasa değeri 200 milyon doları aştı. Bu, Floki DAO’nun Floki köprüsünde 4,97 trilyon FLOKI tokenini yakmak için oy kullanması ve Floki işlem vergisinin %0,3’e düşürülmesini onaylamasının ardından geldi.

Binance

Şu anda 4.97 trilyon tokenin (kabaca 102 milyon dolar) yakılacağı tahmin ediliyor. Bu, elbette, meme coin meraklıları tarafından yükseliş eğilimi olarak algılandı. Floki Inu, ERC-20 ve BEP-20 uyumlu bir token. Yani hem Ethereum hem de Binance Smart Chain’de çalışıyor. Bu, atomik takas yoluyla ETH-BSC köprüsünde kolay 1:1 FLOKI takaslarına izin veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü CEO Şaşırttı: Bu Altcoin, 5 Ülkede Yasal Olacak!
Ünlü CEO Şaşırttı: Bu Altcoin, 5 Ülkede Yasal Olacak! Justin Sun, Tron (TRX) 5 ülkede yasal para olarak kabul edilmesini istiyor. Tron kurucusu Justin Sun, 29 Ocak’ta yeni yıl hedefinin altcoin projesinin beş ülkede yasal ödeme aracı olarak benimsenmesini sağlamak olduğunu açıkladı. Sun, altcoin projesinin yasal...
Vural Erkan 2 ay önce