Binance CEO’su Duyurdu: Bu 3 Coinden Alacak!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
1.878 görüntülenme
Binance CEO'su Duyurdu: Bu 3 Coinden Alacak!

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Industry Recovery Initiative’den (Endüstri Kurtatma Girişimi/IRI) kalan fonların BTC, BNB ve ETH satın almak için kullanılacağını duyurdu. Karar, Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden ve kripto para piyasasındaki stablecoin’leri etkileyen bankacılık krizine yanıt olarak alındı. İşte detaylar…

Binance; Bitcoin, BNB ve Ethereum satın alacak

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere IRI fonu, kripto para piyasasındaki bir dizi likidite krizinin ardından 24 Kasım 2022’de Binance tarafından kuruldu. Borsa, fona 1 milyar dolar yatırım sözü vermiş ve fonların bulunduğu cüzdan adresini kamuya açıklamıştı. Fon, Jump Crypto, Polygon Ventures, Aptos Labs, Animoca Brands, GSR, Kronos ve Brooker Group gibi büyük yatırımcıları hızla kendine çekmişti.

CZ, Twitter duyurusunda fonun bazı faaliyetlerinin Blockchain’de gerçekleşeceğini ve tüm işlemlerin kamuya açık olacağını vurguladı. Binance, BUSD’den elde edilen 1 milyar dolar değerindeki IRI’nin kalan kısmını BTC, BNB ve ETH gibi kripto para birimlerine dönüştürecek. Binance’in IRI’yi kriptoya dönüştürme hamlesi, ABD bankacılık krizinin tırmandığı bir zamanda geldi. CZ, 980 milyon doları aşan fon hareketine atıfta bulunarak “15 saniye sürdü ve 1,29 dolara mal oldu” diye tweet attı. “Pazartesi günü bankacılık saatlerinden önce bir bankada 980 milyon doları hareket ettirdiğinizi hayal edin,” diye ekledi.

Yalnızca Mart ayında Silvergate Bank, Silicon Valley Bank (SVB) ve Signature Bank kapılarını kapattı ve varlıklarına el konuldu. Ssilvergate ve SVB olayları geçtiğimiz hafta yaşanırken dün gece, New York Finansal Hizmetler Departmanı, son kripto dostu banka olarak kabul edilen Signature Bank’a sistematik riskleri gerekçe göstererek el koydu. Özellikle, bu bankaların kripto endüstrisindeki büyük şirketlerle yakın bağları var.

FED, SVB için kurtarma fonu duyurdu

ABD Merkez Bankası’nın (FED) 13 Mart’ta yaptığı kapalı bir toplantıda, federal hükümet ülkedeki zor durumdaki bankalara borç para verme taahhüdünde bulundu. Sonuç olarak, Silicon Valley Bank’taki mevduat sahipleri fonlarını geri alabilirler. Ek olarak, FED, zor durumdaki bankalar için kripto piyasası üzerinde olumlu bir etkisi olan 25 milyar dolarlık bir kurtarma paketi açıkladı.

Binance'den Tartışmalı Altcoin İçin 30x'lik Hamle!

Verilere göre, Bitcoin şu anda 22.400 dolar civarında el değiştiriyor. Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi, son 24 saatte yüzde 10’luk bir artış sergiledi. Bazılarına göre, Binance’in BTC alım kararı da yükselişe katkıda bulunan gelişmelerden biri oldu. IRI’nin kriptoya dönüştürülmesi, Binance’in ABD’de bir bankacılık krizi karşısında bile kripto para birimlerinin uzun vadeli beklentilerine olan güvenini gösteriyor olabilir. Piyasa giderek daha öngörülemez hale gelirken, diğer borsaların mevcut duruma nasıl tepki vereceği henüz belli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dikkat: Bu Hafta O 18 Gelişme Bitcoin, ETH'i Etkileyecek!
Dikkat: Bu Hafta O 18 Gelişme Bitcoin, ETH’i Etkileyecek! Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere kripto para birimleri, Cuma gecesi Silicon Valley Bank’ta (SVB) yaşanan sorunların ardından gerileme yaşamıştı. Ancak şu anda, SVB’ye yönelik kurtarma planının ortaya çıkmasıyla kripto piyasaları yükseliş görüyor. Peki, bu...
Aslı Dinçer 2 hafta önce