Reklamı kapat

Binance Güney Kore Pazarına Mı Giriyor?

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 24 Temmuz 2018
0 görüntülenme

En büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Güney Kore pazarına girmeye hazırlanıyor. Haberler yerel bir haber portalı olan Korea Business tarafından bildirildi, ancak Binance tarafından henüz onaylanmadı.

Bildirildiğine göre Binance, yakın zamanda Kore Dilini web sitelerine dahil etti ve bu yıl platform üç ila beş yerel şirket kurmayı planlıyor. Güney Kore pazarına giriş, borsa üzerinde büyük bir etki yaratacak.

Hong Kong merkezli ticaret hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Changpeng Zhao ve Yi He tarafından 2017 yılında kuruldu ve bu yılın ilk altı ayında 300 milyon doları aştı. Güney Kore’deki üssünü açmayı planlamasının yanı sıra ünlü kripto para borsası, bu yıl operasyonlarını Malta’da kuruyor olacak.

Kripto para ve blokzincir teknolojisini benimseyen en büyük ülkelerden biri olan Güney Kore, 2017 ortası boyunca Bitcoin‘in kullanımını yasallaştırdı ve Bitcoin’in neredeyse %20’si orada işlem gördü.

Hack’lerin Hedefi Güney Kore

Ancak Güney Kore, kripto borsalarının hack merkezi oldu. Ülkenin karşılaştığı en büyük hack, yaklaşık 500 milyon dolar değerindeki NEM’in çalındığı Coincheck hackiydi. Güney Kore’nin en popüler borsası Bithumb da bir saldırıya maruz kaldı ve borsa 30 milyon dolar kaybetti.

Son zamanlardaki olumsuzluklara rağmen, Binance’in Güney Kore’deki popülaritesi artmaya devam ediyor.

Raporlara göre, ülkede en çok rağbet gören yabancı kripto para borsası Binance, birinci sınıf güvenlik ve ICO ilkeleri olduğundan dolayı yerel bir topluluk kurarsa Kore’deki diğer borsalar için güçlü bir rakip haline gelebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Nedir? Kripto paralar nasıl ortaya çıktı? 2009 yılında Satoshi Nakamoto takma isimli bir programcı tarafından Bitcoin olarak adlandırılan ilk kripto para ortaya çıktı. Satoshi Nakamoto klasik ödeme yöntemlerinden sıkılmış, paranın merkez bankaları tarafından kontrol ve manipüle edilmesinden bıkmış...
Osman Kuzucu 24 Temmuz 2018