Bu Metrik Binance İçin Farklı Bir Gerçeği Ortaya Çıkardı

Bu Metrik Binance İçin Farklı Bir Gerçeği Ortaya Çıkardı
Bu Metrik Binance İçin Farklı Bir Gerçeği Ortaya Çıkardı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para borsası Binance için farklı bir metrik ortaya çıktı. Buna göre Eylül ayında BETH için 573 milyon dolarlık giriş oldu. Bu giriş kripto para dünyasında dikkat çekiyor. Hep birlikte detaylara bakalım.

Binance ve Ethereum Staking’inde değerin kilidini açmak

DefiLlama’dan bugün önemli veriler geliyor. Buna göre Binance borsasında BETH olarak bilinen stake edilmiş Ethereum tokeni önemli bir artış yaşıyor. Böylece Toplam Kilitli Değerinin (TVL) 731 milyon dolara yükselmesine tanık oluyor.

Binance’in BETH’inin yolculuğu, Ethereum’un bir proof-of-stake ağına geçişiyle aynı zamana denk gelecek şekilde Nisan ayında başladı. Başlangıçta, TVL’si 120 milyon dolar ile 170 milyon dolar arasında değişiyordu. Diğer taraftan bu da Binance için istikrarlı bir başlangıcı yansıtıyordu. Ancak, 1 Eylül’de iki işlemle 165 milyon dolarlık bir akış oldu. Bunun gerçekleşmesiyle önemli bir dönüm noktası yaşandı.

Likit Staking tokenlerinin kilidini açmak

Sadece iki hafta sonra Binanca borsasında tek bir işlemle 243 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir rakam elde edildi. Bu kayda değer artışlar kripto topluluğunun dikkatini çekiyor. Bu kayda değer örneklerin dışında, günlük girişler 500.000 doları geçmedi.

BETH gibi likit stake tokenları esasen Lido, Coinbase veya Binance gibi platformlarda Ethereum (ETH) stake edilerek elde edilen türevler. Katılımcılar, stake ettikleri ETH karşılığında bu türevleri alıyor. Ayrıca varlıklarını merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörü içinde başka bir yerde kullanma esnekliğini korurken getiri elde etmelerini sağlıyor.

Binance’in öne çıkan rolü

Etherscan verileri, BETH’in en büyük dört sahibinin Binance borsasının kontrolü altındaki cüzdanlar olduğunu ortaya koyuyor. Bu gözlem, Binance’in blockchain’deki kullanıcılarını içeren işlemlere aktif olarak katılabileceğini gösteriyor. Ayrıca BETH’in büyümesini kolaylaştırma konusundaki kararlılığını sergilediğini gösteriyor. BETH’in TVL’si 14 milyar dolarlık Lido Stake Ethereum veya 2 milyar dolarlık Coinbase gibi platformlardan nispeten daha küçük.

Ancak önemli ve düzensiz girişler Binance borsasına kayda değer bir güven seviyesine işaret ediyor. Bu güven, kripto borsasını çevreleyen mevcut düzenleyici belirsizlikler karşısında bile devam ediyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda BETH’in TVL’sindeki artış dikkat çekiyor. Diğer taraftan likit stake tokenlarının kripto ekosistemindeki cazibesinin ve değer önerisinin bir kanıtı niteliğinde. Kripto dünyası gelişmeye devam ediyor. Diğer taraftan Binance’in BETH’si önemli bir oyuncu olarak öne çıkıyor. Buna göre, önemli girişleri kendine çekiyor. Diğer taraftan  kullanıcılara Ethereum’u güvenli ve verimli bir şekilde stake edebilecekleri bir yol sağlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu Metrik Binance İçin Farklı Bir Gerçeği Ortaya Çıkardı