Binance İki Önemli Duyuru Yaptı: Bu 5 Altcoin’i USDT’ye Çevirdi!

Binance İki Önemli Duyuru Yaptı: Bu 5 Altcoin’i USDT'ye Çevirdi!
Binance İki Önemli Duyuru Yaptı: Bu 5 Altcoin’i USDT'ye Çevirdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, 5 altcoin’i otomatik olarak USDT’ye dönüştürdüğünü duyurdu. Borsa ayrıca, MiCA düzenlemesinin uygulanması yaklaşırken Avrupalı kullanıcıları için ‘copy trade’ hizmetlerini devre dışı bıraktı.

Binance, listeden çıkardığı 5 altcoin bakiyelerini USDT’ye çevirdi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance, liste ve delist işlemlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu arada, müşteri memnuniyeti açısından bazı değişiklikler de yapıyor. Bu bağlamda Binance, bugün BEAM, BCD, GO, NSBT ve SGB’yi otomatik olarak USDT’ye dönüştürdüğünü duyurdu. Borsa, bu altcoinleri daha önce listesinden zaten çıkarmıştı. Bu yüzden, listeden çıkarma kararına rağmen fonlarını Binance’ten çekmeyen kullanıcıların varlıklarını USDT’ye dönüştürdü. Bu doğrultuda borsa şu açıklamayı yaptı:

Sevgili Binance’lılar, Binance, Beam (BEAM), Bitcoin Diamond (BCD), GoChain (GO), Neutrino System Base Token (NSBT) ve Songbird (SGB) token bakiyelerinin USDT’ye dönüşümünü tamamladı.

Binance Bu 4 Altcoin’i İlgilendiren Duyuru Yaptı: Yeni Liste de Var!

Borsa, bu token bakiyelerinin USDT’ye dönüştürülmesinde, 26.12.2023 tarih ve TSİ 03:00’daki anlık görüntüye göre gerçekleştirdiğini belirtti. Elinde 0,01 USDT değerinden daha az token bulunduran kullanıcılar (ortalama token borsa kuruna göre) dönüşüm için uygun olmadığını kaydetti. Binance, dönüşümün 25.06.2024’te TSİ 03:00’da tamamlandığını açıkladı. Dönüşüm kurları ise aşağıdaki gibi oldu:

  • 0,04268 USDT/ BEAM
  • 0,06251 USDT/BCD
  • 0.00403 USDT/GO
  • 0,22722 USDT/NSBT
  • 0.00855 USDT/SGB

Binance, Avrupa’da ‘copy trade’ hizmetlerini sonlandırıyor!

Bugün itibariyle, Avrupalı Binance kullanıcıları mobil uygulamalarında, ‘copy trade’ hizmetinin artık kendi bölgelerinde kullanılamadığını bildiren bir mesaj buldular. Bundan önce Binance, kullanıcıları arasında “Etkilenen Lider traderlar ve Kopya Traderlar” uyarısında bulunmuştu. Borsa, bu kişilere copy trade’ faaliyetlerindeki pozisyonlarını kapatmalarını ve fonlarını son tarih olan 27 Haziran 2024 TSİ 23:59’a kadar ilgili spot cüzdanlarına geri aktarmalarını tavsiye etti. Bu tarihten sonra, kalan tüm açık pozisyonlar piyasa fiyatından otomatik olarak kapatılacak ve varlıklar spot cüzdanlara aktarılacak.

Binance AB’deki ‘Copy Trade’ Kısıtlamalarına İlişkin Bildirim. Kaynak: Binance

Bu gelişme, Binance’in 21 Haziran’da AB’de onaylanmamış stablecoin’lerle ilgili yeni kuralları açıklamasının ardından geldi. Kullanıcılar 30 Haziran’dan itibaren MiCA kurallarına uymayan stablecoin’lerle işlem yapamayacak, para yatıramayacak veya çekemeyecek. Bu konuda borsa şu açıklamayı yaptı:

USDT ve diğerleri de dahil olmak üzere MiCA kapsamında yetkilendirilmemiş stablecoin’ler, Binance on Spot’ta alım satım, para yatırma ve çekme işlemleri için ve her zamanki gibi cüzdanınızda mevcut olmaya devam edecek. Ayrıca Convert üzerinden de satışa sunulacaklardır. Binance bu stablecoin’leri kullanımdan kaldırmayacaktır.

Ödül ve yönlendirme sistemleri de değişti

Borsa ayrıca ödül ve yönlendirme sistemlerini de değiştirdi. 24 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere, spot ve marj alım satım yönlendirme komisyonları stablecoin yerine Binance’in yerel tokenı olan BNB ile ödenecek. Bu nedenle borsa, Avrupalı kullanıcılarına varlıklarını gözden geçirmelerini ve 30 Haziran son tarihinden önce düzenlenmiş stablecoin’lere veya diğer dijital varlıklara geçmeyi düşünmelerini tavsiye etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance İki Önemli Duyuru Yaptı: Bu 5 Altcoin’i USDT’ye Çevirdi!