Binance Kararından Sonra Bu 4 Altcoin Hızla Satılıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
2.440 görüntülenme
Binance Kararından Sonra Bu 4 Altcoin Hızla Satılıyor!

İflas etmiş haldeki kripto kredi kuruluşu Voyager Digital, varlıklarını Binance.US’e satmaya hazırlanıyor. Bu anlaşmadan önce platform; Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Chainlink (LINK) ve Voyager Token (VGX) gibi kripto varlıkları satıyor.  İşte detaylar…

Binance anlaşması kabul edilen Voyager’dan büyük coin satışı

İflas etmiş kripto para şirketi Voyager, Binance.US tarafından satın alınmasının mahkeme tarafından onaylanmasının ardından son 24 saat içinde önemli miktarda kripto para sattı. Lookonchain’in verilerine göre, iflas etmiş kripto şirketi Voyager ile bağlantılı kripto para cüzdan adresleri son 24 saatte 56 milyon dolar değerinde varlık sattı. Satılan varlıklar arasında 27.255 ETH (42 milyon dolar), 11 milyon VGX (6.3 milyon dolar), 400 milyar SHIB (4.4 milyon dolar), 160.000 LINK (1 milyon dolar) ve ayrıca COMP, SUSHI ve MRK gibi diğer tokenler yer alıyor. Aynı zamanda Voyager; piyasa yapıcı Wintermute, Binance.US ve Coinbase’den 33,7 milyon dolarlık USDC aldı.

Şu anda Voyager, çoğunlukla stablecoin USDC, ETH ve kendi VGX tokenında olmak üzere 757,8 milyon dolarlık kripto para birimini elinde tutuyor. Şubat ayında şirket, tahmini değeri 105 milyon dolar olan USDC’yi getirmek için çeşitli ABD kripto borsalarında sürekli olarak kripto para birimleri sattı. Şirket, bu işlemler hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak birçoğuna göre bunun varlıkları Temmuz 2022’den bu yana platformda mahsur kalan yatırımcıları telafi etmek için varlıkların değerini sabitleme girişimi olması muhtemel.

Voyager kullanıcıları nasıl tazmin edecek?

8 Mart’ta bir New York mahkemesi, SEC ve New York düzenleyicilerinin muhalefetine rağmen, Binance’in Voyager’ı 1 milyar dolara satın almaya devam etmesini onayladı. Yargıç, Binance.US anlaşmasının etkilenen Voyager alacaklılarına daha fazla fayda sağladığına karar verdi. Mahkeme nihai bir onay verince, Binance Voyager’ı satın alacak. Ancak, Voyager’ın anlaşmayı tamamlamaya veya Voyager müşterilerine parayı geri vermek için varlıkları tasfiye etmeye karar vermesi gerekiyor.

İflas Eden Şirket, Bu 2 Altcoin'i Borsalara Taşıyor!

Binance.US anlaşması, müşterilerin iflastan önce sahip oldukları kripto varlıklarının yüzde 73’ünü kurtarmalarına yardımcı olacak. Yargıç ayrıca hiçbir ABD kurumunun Voyager tarafından planlanan bir iflas tokenının çıkarılmasına karşı çıkmayacağına da karar verdi. Voyager ve Binance.US yakında yatırımcılar için, Voyager kullanıcılarının varlıklarını kurtarmak için Binance.US’ta bir ticaret hesabı açmasını gerektirecek bir tazminat sürecini açıklayabilir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FTX daha önce Voyager’ı satın almak için bir anlaşmaya vardığında böyle bir öneride bulunmuştu.

Bu son haber, kripto para birimine yatırım yapmanın potansiyel risklerini ve herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kapsamlı araştırma yapmanın önemini vurgulamakta. Ayrıca, kripto para birimi borsalarının güvenliği ve güvenliği ve yatırımcıları korumak için düzenleyici gözetim ihtiyacı hakkında endişeleri artırıyor. Bazıları, Voyager tarafından kripto varlıklarının son satışının mahkeme kararının bir parçası olduğuna ve Voyager’ın müşterilere parayı geri ödeyeceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü Bitcoin Borsası, 3 Metaverse Coin Listeliyor!
Ünlü Bitcoin Borsası, 3 Metaverse Coin Listeliyor! Ünlü bir Bitcoin ve altcoin borsası olan Japonya merkezli Bitbank, üç yeni metaverse coin projesini listelediğini duyurdu. İşte detaylar… Bitbank, metaverse coin listelemelerini açıkladı Bir Japon kripto para borsası olan Bitbank, 8 Mart’ta platformuna üç yeni coin...
Aslı Dinçer 2 hafta önce